znížené množstvo draslíka v krvy

Príspevok v téme: znížené množstvo draslíka v krvy
fortuna245

Môže mi niekto poradiť prečo je v krvy nedostatok draslíka????Kojila som moc dlho a zistili mi to pri odbere,nakolko ma dosť bolievala a točila sa mi hlava.Mohlo to byť aj z toho????Mám problém aj s chrbticou,no bolí ma len pravá čast chrbtice................je to normálne????a možu byť tieto bolesti aj následkom tohoto nedostatku draslíka,??Za každú radu budem vdačná.Dakujem

otazka

Je to tam aj nejako blizsie rozpisane (vyratane)?
Mam totiz presne hodnoty draslika v potravinach, rozne druhy mäsa, takmer vsetky druhy zeleniny a ovocia (aj "exoticke"), strukoviny, olejniny, mliecne vyrobky atd z viacerych zdrojov a na tych 5000 mg to nestaci ani omylom.

alti

Citujem E. Mindell: Vitaminova biblia
"Zdravy dospely organizmus prijme prirodzene stravou denne kalium v mnozstve medzi 1900 a 5600mg". Je samozrejme, ze strava ma byt vyvazena, zdrava. Inak, samontny KCl chuti nahorklo, aspon mne.

otazka

Na 5000 mg sa beznou stravou tazko dostanes, staci si pozriet obsah draslika v jednotlivych potravinach. Okrem bananov a fazule je to vacsinou malo. Ta KCl predsa nie je skodliva?

alti

Preco si ho chces kupit? Dodavaj si ho v zdravej, vyvazenej strave /vobec nemusis riesit, kolko mg si ho v com prijala/ a nelikviduj si ho z tela umyselne, nic viac predsa netreba :o)

alti

Bolesti hlavy a zavraty by som skor pripisala chrbtici. Priamy suvis chrbtica s draslikom nema, ale nase telo je uzasne poprepajany system - ked nieco havaruje, moze aj zdanlivo nesuvisiace...Nedostatok draslika ako choroba ide na edem, hypoglykemiu. Jeho nedostatok sa prejavuje napr.nadmernou unavou.

alti

Mnohe tu uz bolo spomenute, len doplnim: hypoglykemia /nizka hladina krvneho cukru/ vedie k stratam draslika /K/, podobne ako dlhsie hladovanie alebo hnacky /pozor na laxativa/. Dusevny a telesny stres tiez vedu k nedostatku K.
Najdolezitejsie prirodne zdroje : citrusy, zlty melon, paradajky, zerucha, vsetky druhy zelenej zeleniny / velmi odporucam skusit STAVU zo zeleneho jacmena/, listy maty, semena slnecnice, banany, zemiaky.
Dufam, ze niecim dokazes intenzivne obohatit svoj kazdodenny jedalnicek.
Protivnici ku K : kava, alkohol, cukor, diuretika.
Sucasne je treba prijimat aj magnezium, aby sa ustalila rovnovaha ionov.
Zdroje horcika /magnezium/: figy, citron, grep, kukurica, mandle, orechy, semena, zelena zelenina.
Fakt vyskusaj tu stavu zo zeleneho jacmena - je to komplex, vsetky zlozky vyvazene /prirodou/, ma charakter potraviny a nie len doplnku.

RNG

denna davka sodika je 2400 mg, denna davka draslika je 5000 mg.
Sodik dostavame zo soli(NaCl), da sa solit aj KCl, my popuzivame zmes morskej soli a KCl.

age44

draslik sa vyplavuje pri zvysenom moceni, napr. pri brani liekov na odvodnenie, pri hnackovych ochoreniach a dlhodobom zvracani, takze aj pri bulimii, ale aj pri dojceni, ked su zvysene naroky na vitaminy a mineraly. draslik je velmi potrebny hlavne pre spravnu funkciu srdca, takze jeho nedostatok moze zapricinit slabost organizmu, zavraty, bolest hlavy, trpnutie koncatin a pod.