16-mesačná dcéra ešte nechodí - prečo?

Príspevok v téme: 16-mesačná dcéra ešte nechodí - prečo?
bt

Mam 16 mesacnu dcerua nas problem je ze este sama vobec nechodi jedine za moju ruku, chodime po spickach, vobec sa nedokaze sama postavit potrebuje nejaku oporu, ked sa uz postavi vobec nevie drzat rovnovahu furt ju kruti. Konzultovala som to s nasou doktorkou a tvrdi ze nieje potrebne ziadne vysetrenie ze je vsetko tak ako ma byt. No mne sa to nezda,ked sa pozriem na ostatne deticky tak som z toho nestastna. neviete mi poradit co by jej asi mohlo byt alebo to vsetko casom pride? Dakujem

gastanko2016

kamoškina malá tiež dlho nechodila a doktor jej povedal, že je všetko ok a že malá je len opatrnejšia. Ani nie za dva mesiace začala pekne chodiť ako osemnásťmesačná.

Mesačný princ

A ja som bol pekne vychcaný, robil som sa, že neviem chodiť a rodičia ma buď vozili alebo nosili :)

Sladký život :D

Gima

Najprv ich aj tak treba učiť sedieť, prevalovať a ked sami začnú ovládať telo, vyskúšajú aj státie a chodenie. Všetko má svoj čas a u každého je to individuálne. Netreba dieťa presilovať a skúšať za hranice jeho možností.
Niektore deti sa zlaknú a stopnete ho vo vývoji. Dôležité je taktiež cvičenie a zapájanie svalových skupín pri sede, lahu, motorike ruk. Pomáhaju jemne masáže. Od toho 1 roku. Všetko záleží od dozrievania mozgu.

Messje

Owecka
Nemas pravdu.
Ja som zacala syna do choditka odkedy vedel sediet .Na sedačke ho valalo na strany a ja som ho dala do choditka,po bokoch dala vankusiky nech ho nevala a...bol stastny.Este na zem nedociahol.Chodit zacal ked mal 10 mesiacov.Dovtedy bol v behariku

OWEčKA

Moja 15 mesačna vnučka tiez nechodi,lebo ju ta sprosta mama davala do chodítka ako 3 MESACNU...HAMBA JEJ.DIETA trpi,lebo je najmudrejsia

nehetka

Ahojte neda mi aby som sa nepridala ja mam 10 mesacnu dcerku a tiez sa jej nechce postavit na nohy uz som z toho nestastna aj ja myslim ze raz to pride tiez so taka hlupa a porovnavam to s detickami tak isto starymi ako naša, ale musi nato prist sama kazde dieta je individualne nasa skor blaboce pekne sedka, len som to spomenula pred doktorkou a hned sikovna mi povedala ze ked pridem na poradnu tak ma odporuci k neurologovi len ja si myslim, ze to je zbytocne a este ma cas sa naucit sama od seba ,ze na nohy sa treba postavit

domina

urcitwe si vypitaj nejake odporucanie k odbornemu lekarovi mozno to nieje uplne v poriadku ale neboj sa vsetko sa to vyriesi

petra.76

ja na tvojom mieste, by som s dcérkou rozhodne išla k detskému neurológovi a nedala sa odpinkať pediatričkou - to pre tie špičky a krútenie + rovnováha.
tiež som toho názoru, že každé jedno dieťa ja individualita, a treba sa vyhnúť porovnávaniu.
ale keď máš pochybnosti, musíš byť neodbytná, a trvať na svojom, veď za názor odborníka nič nedáš, buď to bude OK alebo nie.