Prvá menštruácia - kedy je správny čas?

viki_453

Boze mam 13 ochlpenie mam, neda sa povedat ze mam velke prsia, kazde rano mam neznesitelne krce v brusku, podbrusku a mam vytok, Najradsej by som ju mala lebo skoro vsetky s triedy ju uz mali a ked sa na tuto temu bavime a ked sa ma spytaju tak len poviem ze nie a rychlo zmenim temu,,,neda sa nic robit?

kvietocek20

ja som to dostala na 15, dva dni pred rozluckovou, a dakujem doteraz za to Bohu.. ze mladsia segra sa s tym trapi uz od 13tich :P :)

trachei

(prepacte, ak napisem nieco, co uz bolo opomenute, no nechce sa mi citat tolko prispevkov)
ja som nemala ani 11, ked som to prvykrat dostala... a VOBEC som netusila, ze to na mna ide
zato neskor uz isto vopred budes citit, ze to na teba ide- citlive prsia, bolest bruska, chut do jedla...
musim este opomenut, ze zo zaciatku to pre mna bolo velmi zvlastne.. vzdy, ked som to dostala, tajne som si brala vlozky, aby to mama nevidela, pretoze mi to pripadalo velmi divne a hanbila som sa za to ( ale, samozrejme, netajila som jej, ze sa zo mna uz stala zena :D )

ladyyyy

kriste pane dievcata co stresujete,budte radi ze menstruaciu este nemate, to fakt tak po tom tuzite? tie hrozne krce a bolesti,keby som si mohla vybrat, tak by som brala prve az v 16tich

blondula

ja som mala skoro 15 rokov,takze ziadne strachy.uzivajte si,ze este nemate nijake bolesti :D dnes som ju dostala :-( ja som mavala predtym ako prisli kramy slabunke krvave fliaciky,alebo "spinavy" vytok.ale bolo toho velmi malinko.prvy krat som ich dostala v skole.po druhej hodine som sla na zachod,mala som strasne krce a cela zakrvavena :DDD strasne som sa zlakla :DDD

Kikuš

Vieš aj ja mam 13 rokov , a ochlpenie uz mam vsetky podmienky na prvu menštruaciu splňam a menzes nikde , každeho sa pytam prečo ešte ja nemam a som posledna z triedy , tento proces sa neda urychlit ani keby si chcela , mas casu do 16 a ked dovtedy nedostanes tak treba ist ku gynekologovy lenze tento prispevok je stary takze si uz prvy menzes určite dostala