Prvá menštruácia - kedy je správny čas?

misinka

ja som to dostala v 13 na telocviku, krasa uprostred hufu dievcat, este isli zavolat chalanov na ,,podivanu,, fakt skvely zivot! :(

3martina3

Ja som mala tyzden po 12, ked som to dostala. Nemala som ziadne priznaky, iba ked som prisla domov zo skoly, isla som na vecko a tam som zbadala krv na nohavickach, resp. skor to bol asi len hnedy vytok. Vtedy som bola nestastna, lebo som to este nechcela, ale ako keby som mala na vyber :) Bezala som za maminou, dala mi vlozku a povedala, ze ona to dostala az v 14.

Soraja

ahoj, ja som prvu menstruaciu dostala ako 11 rocna. Pamätam si, ze som bola chora a spoluziacka mi doniesla ulohy. JA som si odbehla na wc a zbadala som, ze som "to" dostala. Tiez som bola o menstruacii dobre poucena, ale bola som zufala, ze este nechcem, ale no bezala som za amou, ta mi dala vlozku a bolo vsetko ok.:-))) Nemusis vediet, ze menzes dostanes dopredu, ja som to pri rpvom nevedela vobec a prvych par rokov si budes sledovat sama seba a zistis, kedy ti priblizne pride podla priznakov. :-)

Tessy

prvé mesiačiky som dostala v 13-tich. Každý má svoje hodiny nastavené inak a tak môžeš dostať menštruáciu hocikedy. Záleží od Tvojho tela, či prvé budú trvať deň alebo týždeň ako je zvyčajné. Nos so sebou v tažke vložku, ak nevieš ako sa dáva, spýtaj sa niekoho kto už menštruáciu má, tety ktorej veríš, staršej kamarátky. Ak Ťa bude bolieť brucho popýtaj si od mamy tabletku a prejde to, alebo si daj naň teplý obklad. Nemusí to tak byť vždy, u niektorích dievčať vôbec. Nedá sa zistiť, kedy ju dostaneš. Spravidla pár mesiacov po tom, čo Ti narastie ochlpenie pod pazuchami a na intímnych partiách. Ďalšiu menštruáciu po tej prvej môžeš dostať aj až za 3 mesiace, aj tak veľké výkyvy sú v prvých 3 rokoch cyklu v norme.

lipoxalslim@azet.sk

Ja som dostala 1krat v 13rok.Priznaky boli,v ten den ma strašne bolelo brucho-ale nepripisovala som to že su to kramy...až večer som zistila že mam špinave gatky-neviem ale ja som to išla hned s radostou oznamit mame..ona mi dala vložku a bolo všetko v pohode.Moje prve kramy trvaly 8dni a boly silne,a zle mi bolo počas tych 8dni.Ale neboj u každeho je to inak.Čaf

ssssi

ahoj, no ja som mala 10 r. ked som to dostala, dosť skoro, aj som sa trošku zľakla, pamätám sa, mamka išla práve na nočnú, ale predtým mi vysvetlila, ale vlastne som vedela, že to už môžem dostať (príznaky som nemala) tak som si dala vložku a to je všetko. Prvý krát to nebolo nič silné