Prvá menštruácia - kedy je správny čas?

knvalinka444

mám 14rokov a mestruacia nikde :( da sa ten proces nejak urychlit aby som ju uz dostala??.. ochlpenie mi zacalo uz ped cca troma rokmi a prsia mi zacali rast (cca) pred dvoma rokmi., ale stále ziadna menstruacia...prosííííím , odpíste alebo poradte mi.. tolkokrat som si myslela ze juuj jak ma bolí brucho,.. dnes to mozno príde.. ale nie.. nic neprislo... prosím, poradte, ci sa dá ten proces urychlit nejako.. dakujem moc :) :(*

didaaa

v marci som mala 14rokov.. a som najstarsia z celej triedy, no kramy este nemam.. je to otrasny pocit..!!..da sa daco robit pre to, aby som ju dostala co najskor?..prosim, poradte.. :( na hodinach biologie, je trapne, ked sa o tom bavíme a vsetky baby to uz maju okrem mna.. :(

petrusksa

chcem vediet kedi ej prva menstruacia a ako sa prejavuje ?? viete mmi poradit?? mam uz 12 rokov aj styry mesiace?

petrusksa

chcem vediet kedi ej prva menstruacia a ako sa prejavuje ?? viete mmi poradit?? mam uz 12 rokov aj styry mesiace?

Belatrix

ja som svoju prvú menštruacia dostala ked som mala 10 rokou .. moje telo nebolo na nieco také pripravené prvé mesiace som odpadavala ale casom sa to urovnalo a teraz som v pohode.. :)

casanta

Ja som ju dostala, ked som mala az 15 rokov, den predtym ma nenormalne bolelo brucho. Potom som ju rok nedostala a neskomi stale velmi meskala, ani doteraz ju nemam pravidelnu. Meskavala mi zhruba 2-3-4 mesiace...a to som bola neskor aj u doktora urobil vsetky vysetrenia a povedal ze mi nic nieje..Avsak zacala som brat HAK , kvoli neznesitelnym bolestiam a kvoli tomu, ze som nikdy nevedela kedy ju dostanem..a teraz som spokojna...

Julinka9

Ahoj ja som dostala svoju prvu menstruaciu v 13,5.Asi 2mesiace pred ma bolievalo v oblasti krizov a v ten den mi bolo zle. :-)

Gabby

lienka13r.lienka
Kolko mas rokov?
Ja som dostala svoju prvu menstruaciu ked som mala 9.2 roky som ju mala nepravidelnu,niekedy ma podbrušku bolelo,niekedy nie. Kazdá baba dostane svoju prvu menstruciu, ked je na to organizmus pripraveny. A nie su niaké chudence, do 15 rokov,11 ročné atd.Ked nedostaneš menštruaciu do 16 rokov, treba zajst ku gynekologovi.