Prvá menštruácia - kedy je správny čas?

lenulik000

prosim vas chcela by som nejaku radu mam 15 rokov zo zaciatku som mala menstruaciu ale ako som mala pohlavny styk tak menstruaciu nemam uz asi 8 mesiacov co mam robit ????

majqa

no ja som dostala orvu menstruaciu dnes 3.12.2009 a mam 13 rokou 2 mesiace pred 14 bol tho sok ale pohodick a heh uz dlho som tatnato cakala

macqa

baby nikto nevie povedat kedy to dostanete... dostanete to ked bude vase telo na to pripravene... ja som to tiez jeden cas chcela strasne dostat potom ked stale nic ..ak som sa na to vykaslala a teraz pred par dnami som to dostala vobec som to necakala...:)

alex2213

ja som ich dostala v 11 na dovolenke... bola to hrozna dovolenka=D myslela som ze od bolesti skapem ale ako 11 rocnemu decku mi nenapadlo dat si ibalgin alebo co=D

Kika:)

Určite ti tu popísali prvé príznaky, a tak, nečítala som príspevky, tákže to ti písat nebudem, ale ja som dostala až tak v 15, možno pred 15, možno až po nej, nebola som prvá v triede, ani posledná, Neexistuje udaný čas kedy ju musíš dostat, každé dievča dospieva inak, a v iný čas...

lucika214

ja som ich tiež dostala ako 10 r., ale predtým mi mama dala inštruktáž cca rok dopredu. mala som pevnejšiu postavu a predpokladala, že mens. môžem dostať v skoršom veku a aj mala pravdu.
keď som ju dostala prvý krát - zbadala som na nohavičkách ružový výtok, utekala som za mamou - dala dolu nohavičky so slovami mami sú to tie krámy? :)))) teraz sa na tom bavím, keď si na to spomeniem. povedala mi: "tak už si dospelá žena!" nevedela som či sa mám smiať alebo plakať
termín prvej mens. je individuálny a závisí od vývoja organizmu - ale myslím, že chudšie holky ich dostávajú podstatne neskôr