Pulz nad 100

fraisee

ja mavam tep 85 primerne, srdce sa rozbucha kedy chce, pred 4 mes o tretej rano ma viezli sanitkou do nemocnice bo som mala v pokoji 160, zavraty, nemohla som dychat a napichali ma akysimi infuziami, nik mi nevedel prist na to co mi je, mala som to pravidelne. nasledoval kolotoc s lekarmi, vysetrenie v ba a bla bla. sama zacala som brat horcik, odvtedy je to ok.

dezulie

fajn, concor je len docasne riesenie, nelieci problem, iba priznaky. Mamka berie concor na vysoky tlak, a vazne ho ma vysoky. POdla mna je mozno aj zbytocne riesit to liekmi, ked sa to mozno da aj inak.
Ja som mavala tiez rychly pulz, ale nizky tlak. A este ked mi pulz merali u lekarky, vkuse som mala vyssi ako normalne. Neviem, ale mam nejaky antilekarsky syndrom=D takze aj im sa zdalo...A potom som zacala sportovat, specialne na zvysenie kondicky a tak sa mi pulz dal v pokoji do normalu. (okrem navstevy lekara este vzdy=) Tak skus zacat behat a postupne vysadzovat liek...?

silvato

Moja dcérka má 10 rokov a asi pred týždňom som je náhodne merala tlak aj tep. Tep mala 107, v kľude - doma, bez predošlej fyzickej námahy alebo psychického vypätia. Potom opakovane, niekoľko dní po sebe, stále taký zrýchlený. Alebo je to normálne? Kto prosím vie, či je to ešte v norme?

wia

fíha, no to je pekný zážitok :( hlavne, že už si ok... ale to si ani neviem predstaviť taký brutál tep, ja mám 120 auž to cítim, že niečo nie je v poriadku

soja

ahojte - ja dom mala tep 210 - mal niekto väčší?? :-) ale vážne zle sa mi dýchalo až som mala v hrdle akoby - ťahalo mi jazyk a nakonie com išla na pohotovosť boblo to v noci a vôbec m nechcel merať tlakomer tlak nakoľo to bolo vela. nevedeli mi vôbec zraziť tabletkami ten ťep tak ma museli uspať a použiť elektošoky najprv 200 V a potom 300 V. nakoniec my došlo na to - primárka že mám nejakú ani neviem ako sa to volá a musela som ísť na katetrizáciu na SUSCH Bratislava- (trvá to asi tri dni s príchodom aj odchodokm po zákroku na druhý deň ideš domov ak je všetko o.k.) teda ak som nechela brať do konca života lieky. a to sa im tam ako že podarilo ale po určitej dobe sa to objavilo zase a tak som šla zase a našťastie mi to už spravili naozaj. od vtedy mám pokoj - 2 roky. bola tam aj jedna kočka mala tuším okolo 20 (ja mám 29) a tám ešte aj po zákroku mala 130 tep a povedali jej že je to normálne. a keď mám pravu povedať už by som tam nešla radšej by som brala leiky. a to my kardioložka - primárka núkala či nepôjdem do nemecka lebo šete mám aj nejaký zvláštny typ nejaký mahajmovho typu. oni mi to aj vysvetlovali ale mne sa to nechce. a ešte niečo doktorka mi vklude povedala lebo som sa jej pýtala ak by som nedošla alebo by mi nezbrali lieky a šoky čo potom? no srdiečko by sa unavilo a ...... to by bolo všetko žial. to si nemôžem dooliť lebo mám dieťa.

wia

ono ani tak nie je problém s tým tlakom ako s tepom, ten skôr treba upraviť... alebo ti tentlak spôsobuje problémy? veľa piť treba, aspoň 3 litre denne