tvrdá stolica

ventil

ahojte vsetci co mate problemy so zapchou! odporucam vas na moju lekarku, nemusite k nej samozrejme ist, ale staci jej napisat na jej mail alternamedica@centrum.sk a poproste o recept na jedlo, ktore je proti zapche. ona to uz uverejnovala aj v casopisoch aj varila v televizii, mozno to aj poznate, ale takto to mate najistejsie, lebo ked tam napisete vam to urcite poslu a nic vas to nebude stat. je to super recept, ja si to tiez varim a problemy uz ziadne nemam, ale nechce sa mi to sem vypisovat, tak si to radsej z tej ambulancie vypytajte. a drzim palce, aby sa to coskoro vyriesilo.

slniecko888

Mam problém. Mám tvrdu stolicu a neviem čo mam robiť bojím sa. Prosim pomozte mi
a možno to nebude len v stolici ale aj v niečom inom...čo mam urobiť aby som to zistila?

slniecko888

Mam problém so stolicou. Mam tvrdu stolicu... neviem co mam robit bojim saaa.
Čo ked to nieje problem v stolici ale v niecom inom ako to mam zistit...viem jedine bude dobre ak pojdem ku lekarovi ale bojim saaa.....poradte mi prosimm

alča

Ešte som chcela dodať,že tento odvar s ovsených vločiek + čaj Aníz a Fenikel je taktiež veľmi nápomocný u malých detičiek, ktoré trpia tuhou stolicou. Je dobré vtedy rozrábať sunár/teraz už nemám prehľad o názve /ale keď som mala detičky malé vtedy bol sunár/ s takto spojenými tekutinami namiesto samotnej prevarenej vody. Môžem povedať, že moje deti nikdy netrpeli na tzv. vertry a ani na tuhú stolicu.

alča

Odvar s ovsených vločiek + uvarený čaj Aníz a fenikel/zaliať vodou a nechať prevariť. Potom zmiešať odvar s čajom a vypiť na noc aspoň 3dcl. Potom podľa potreby upraviť množstvo.Ako ukoho to pôsobí, niekomu vyhovuje popíjať počas dňa, niekomu na lačno ráno. Treba upraviť podľa seba.

RNG

Vsetky prispevky boli dobre. Pridam len velmi ucinnu formu celulozy, psylium husk, tj plevy indickeho skorocelu.
Da sa pouzit aj do pecenia na zvysenie obsahu celulozy(fibre)
V ayurvede spominaju triphalu, ktora zlepsuje crevnu floru a ma ine vyborne vlastnosti. Sklada sa z troch bylin, znamych na lekarske pouzitie uz tisice rokov(Terminalia chebula a belerica, embilica officinalis alebo v indii pod menom harada, behada a amla; trpky vytazok z ich plodov)

lucia567

mozem povedat z vlastnej skusenosti ze mne nepomahalo ani mlieko ani ovocie, ale ked som si isla von zabehat a doma som si nasla cas na cvicenie slo to bez problemov, chce to len pohyb a tekutiny