Sociálna fóbia a vztahy

Príspevok v téme: Sociálna fóbia a vztahy
ja:)))

Ahojte ,socialnu fóbiu mám uz par rokov.Bezne situácie uz celkom dobre zvládam.Musim povedat ze návstevy psychologa mi dost pomohli.Ale co sa týka partnerských vzťahov tak tam je to na bode mrazu:)Ako to zvládate?Mám na mysli vas co mate SF. Mate s tým tiez problem. Ja si nejako nedokazem pripustit cloveka k sebe blizsie.Bojim sa vobec s niekym zoznámit.A to uz mám na to aj vek,takze ziadna puberta:)

milan30

Ahojte. Ja mam tiez SF, ale fo ze sa da vyliecit nejakym ucenim, alebo vystavovaniu sa situacii z ktorych mam strach je totalny nezmysel. To radia len ti, ktori SF asi poriadne nezazili a urcite ju nemaju. Ja viem na vlastnej kzi, ze to nie je mozne. Mozno ze to pri nejakej naucenej situacii pomoze a ze parkrat to bude uz lpsie, ale pride nejaky zvrat, ze nebudete mat tu situaciu pod kontrolou a ste opat tam, kde ste zacali. Ono je to choroba a porucha chemie v mozgu. Jasnym prikladom je Livia004. Ved ked si date napr. Neurol, alebo ine lieky, ktoré vam zmenia chemiu v mozgu, tak dokazete byt na chvilu sebavedomi aj bez trenovania. To iste robi aj alkohol. Po jeho konzumacii zacnete byt sebavedomi a nepotrebujete ziadne vycviky. Dam vam jeden link, ktory skusam a ktory mi s mnohym pomohol. Je to o detoxikacii nervovych struktur a tkaniv, sposobujucich psychicke problemy. Nie je to klasicka detoxikacia celeho organizmu, ale je cielena. Mne napriklad pomohla s depresiami, ktorymi som trpel, stratili sa caste bolestui hlavy a akohol znasam ovela lepsie, hlavne opice :) Va vyliecenie SF je to trochu zdlhavejsie. Tu je ten link: www.joalis.cz
O fobii sa pise na strane 22.

livia004

neviem ti na to teraz odpovedat,ale coskoro idem na Slovensko(zijem v zahranici) a stretnem sa konecne so svojim lekarom a mam na neho vela otazok a jednou z nich je aj tato a dufam ze odpoved na nu bude pozitivna tak potom dam isto vediet.bude to asi tak o mesiac.

otazockaa

livia004: a nevies ci sa to da aj pomocou tych antidepresiv uplne vyliecit? Myslim, to tak, ze po nejakej dobe mozno ze ich budes moct uplne vylucit.

livia004

zatial na ma tie antidepresiva vedlajsie ci negativne ucinky nemaju,ale coskoro idem volat moju lekarovi aby sme sa dohodli na dalsej liecbe a chcem sa tiez spytat viacero otazok ohladom liekov.zacala som ich brat v marci-prv nejku len nahradu antidepresiv a zlepsilo sa mi to uz nimi a potom mi nasadil tuto liecbu-jedna tableta denne.fakt ja osobne nemam ziadne vedlajsie ucinky ale to skor bude individualne.

0000

ja:),ani sa ti necudujem,ze si taka...pretoze dnesnej dobe si najst poriadneho cloveka, ktory by ta vypocul,je nemozne...kazdy len vytiahne s cloveka, co moze ako pijavica, a potom nie pomoze,ale odsudi...no je to des,najlepsie sa spolahnut sam na seba,ale jasne,ze kazdy [potrebuje nejaku spriaznenu dusu v zivote.Prajem vela stastia a hlavne si davaj pozor komu sa otvoris.

lost girl

...ale zase cely zivot byt na antidepresivach nechcem a nie je to ani zdrave, radsej si zvysujem sebavedomie inymi praktikami, ide to sice pomalsie, ale je to zdravsie.

livia004

ahojte vsetci SFbici. mam SF uz od nepameti. od marca sa z nej liecim antidepresivami a aj keby som ich mala brat do konca zivota tak by mi to nevadilo lebo som to konecne ja. je to nieco neuveritelne. vzdy som bola sebavedoma, spolocenska, nikdy som sa nevyhybala situaciam kt.som sa obavala-prave naopak,ale nepomaha to-mozno trosku.lenze SF je choroba a treba ju liecit!!! to ze niekto je sebavedomy je ok, ale bohuzial problem to neriesi. viem o com hovorim-vzdy som pocuvala od ludi,ze aka som odvazna a neviem co este. odohrala som kvantum klavirnych koncertov, odprezentovala 10tky prezentacii na vyske ale vzdy som pri tom prezivala totlne muky a uz tyz.pred tym som nespala. teraz odkedy beriem antidepresiva sa uz absolutne nepozastavujem nad tym ze mi zvoni telefon,ze mam interview alebo ze idem medzi kvantum neznamych ludi-lebo som sebavedoma a spolocenska,ale SF to vo mne ubijala. tak s tym robte nieco aj vy ak chcete mat plnohodnotny zivot a nie len chodit sem a pisat ako je to strasne byt SFobikom.

mirka2222

no ja mám tiež sociálnu fóbiu, je to hrôza.. ale musím sa jej zbaviť lebo teraz idem na vysokú a keby som zase mali prežívať to čo na základnej a na strednej, tak to by som už nezniesla. dnes idem skúsiť tú logoterapiu či čo to je, čo písala sarlatanka, idem na brigádu do tesca a budem tam ľuďom ponúkať či nechcú mať clubkartu. no neviem či toto ešte neoľutujem že tam idem. ja totiž neviem zo seba dostať ani jednu súvislú vetu keď mám niečo povedať cudziemu človeku.. no tak mi držte palce. ja mám z toho nenormálny strach.. ale musím už s tou fóbiou niečo robiť a toto je možno spôsob.