ovocie

Príspevok v téme: ovocie
bublifuk

nelubim ovocie, vobec nanho nemam chut, a zeleninu tiez velmi nemusim, takze sa mi stava ze za cely den, co den, tyzden nezjem ziadne ovocie ani zeleninu, viem ze je to nezdrave, ale mozete mi niekto povedat ako velmi je to nezdrave a ci mozem mat z toho nejake zdravotne problemy? do jablcka sa musim vyslovene nutit. ble.

simka111

Aky mate nazor nato že je kupovane ovocie nezdrave preto lebo sa postrekuje?????
Ja som doteraz ziadne kupovane ovocie nejedla okrem melona.. ake nepriaznive učinky maju tie konzervanty ktorými ich naplnaju??????
´Je lepsie ovocie nejest??? a treba to nahradit nejakymi doplnkami?????

smajliQa

ak ti nechuti klasika ovocie tak skus napriklad aspon figy, datle.... a neverim ze napriklad k masku s ryzou si nedas cervenu repu alebo uhorku.. proste to ani nejde aby niekto nezjedol aspon raz za cas kusok ovocia. ak mas rada sladke, tak si daj ovocny kolac... ved je tolko moznosti preboha....
alebo.... daj si hamburger teda... mas v nom zeleny listovy salat...
daj si cigansku pecienku, dava sa do nej kapusta....
daj si caj.. misto kyselky vytlac citron.....
skratka neverim ze si raz za cas nedas ovocie alebo zeleninu.

rohozka

Ked ti nechuti cerstve ovocie a zelenina, skus napriklad prikrmy. Ovko ma rozne ovocne v kombinacii s tvarohom alebo zeleninou. Vyskusaj, mozno ti tato forma zachuti :D Mne to velmi chuti a tiez inak toho ovocia velmi nezjem :D

toi321

ked ti nezalezi na svojom zdravi tak si hovor ze ti nechuti a nejedz,ked ti zalezi tak si hovor ze ti to chuti a jedz ho, treba si to len uvedomit .radsej vyfajcit balik cigariet denne ale jest aj ovocie. s cigaretami si clovek neznici zdravie tak ako bez ovocia to je jednoznacne .

Preco asi davaju policajti pokutu ked nemas pas ? ( nelubim nosit pas ale prinutili ma).
rovnako bi mal davat niekto pokutu niekomu kto neje ovocie
IDE O ZIVOT

toi321

ked ti nezalezi na svojom zdravi tak si hovor ze ti nechuti a nejedz,ked ti zalezi tak si hovor ze ti to chuti a jedz ho, treba si to len uvedomit .radsej vyfajcit balik cigariet denne ale jest aj ovocie. s cigaretami si clovek neznici zdravie tak ako bez ovocia to je jednoznacne .

Preco asi davaju policajti pokutu ked nemas pas ? ( nelubim nosit pas ale prinutili ma).
rovnako bi mal davat niekto pokutu niekomu kto neje ovocie
IDE O ZIVOT

toi321

ked ti nezalezi na svojom zdravi tak si hovor ze ti nechuti a nejedz,ked ti zalezi tak si hovor ze ti to chuti a jedz ho, treba si to len uvedomit .radsej vyfajcit balik cigariet denne ale jest aj ovocie. s cigaretami si clovek neznici zdravie tak ako bez ovocia to je jednoznacne .

Preco asi davaju policajti pokutu ked nemas pas ? ( nelubim nosit pas ale prinutili ma).
rovnako bi mal davat niekto pokutu niekomu kto neje ovocie
IDE O ZIVOT

tana_2

Neverim,ze nemas rad ziadne ovocie ved ich je tolko vela.ja tiez neoblubujem moc zeleninu len paradajka,uhorka,kukurica,kapusta,sem tam zjem karfiol s ovocim to je o troch lepsie.Skus si s niecim spravit zeleninu s niecim co mas rad napr.zapekane cestoviny so zeleninou alebo nejaky ovocny alebo zeleninovy salat s niecim syr,dresing...ja som tiez vela veci nemala rad,ale vekom im prichadzam na chut svokra dobre vari co sa bohuzial odzrkadluje aj na mojej postave.Tiez by som bola rada keby som nemala rada sladkosti-cokoladu lebeo bez tej si neviem svoj den predstavit bez insich sladkosti ano,ale nie cokolada.

petiqa6

no jasne, ze je to nezdrave. ved prave z ovocia ziskavas vitaminy, mineraly a presne tie ti zabezpecuju odolnost voci chorobam! telo musi dostavat prijem vitaminov a tie ziskas prave z ovocia - zdroje vitaminu C a inych vitaminov. a ako ti nemoze chutit aspon nejake ovocie? ved existuje tooolko drohov ovocia, urcite ti nejake musia chutit. jednoznacne to musis napravit a za den zjest ovocicko, lebo je pre teba velmi potrebne.