Beriem AD a chcem dieťa...

Príspevok v téme: Beriem AD a chcem dieťa...
wia

Ahojte, mám 27 rokov, s partnerom 3 roky žijem a radi by sme už aj bábo, ale beriem už dvaroky antidepresíva na úzkosť, teraz už len jednu ráno (cipralex) a priateľ tiež berie weltrubin či čo, tiež len minimálnu dávku... Máte niekto skúsenosti s vysádzaním AD kvôli tehotenstvu? A musí ich vysadiť aj on? Môže to dieťa nejako ovplyvniť? ďakujem

lencok

takze mila wia, ja s tym osobnu skusenost nemam, ale kedze by som raz chcela otehotniet a tiez uzivam ad informovala som sa u svojej psychiatricky...ta mi povedala ze vela jej pacientok aj pocas tehotenstva uzivala ad a dietatko sa narodilo zdrave, no samozrejme je lespie ked je to bez nich, aspon prve tri mesiace ked sa vyvija plod, su Ad ktore sa mozu pocas tehotenstva uzivat, takze keby bolo treba mozes s nimi opat zacat, radsej byt v pohode s udrziavacou davkou ad, ako mat uzkost, stres a tym by mohol byt plod ovela viac poskodeny...
takze moj nazor, aj zeny, ktore uzivaju a musia uziovat ad v min. davke mozu otehotniet...vsetko vsak pod dozorom odbornika...
samozrejme ze lepsie by bolo bez nich, ale clovek si niekedy nenavybera...

panika

poradit neviem -zrejme to treba prekonzultovat so svojim lekarom, ale zelam Vam, aby ste to zvladli. Dietatko niekedy robi divy. Tak vela stastia

RNG

Wia,L-tryptophan sa nachadza v mnohych jedlach, je to celkom prirodzena latka, z ktorej si telo vyraba serotonin. Takze brat ho extra izolovane z potravin nepredstavuje nebezpecie, kedze nema ziadne postranne ucinky.
Medicka komunita sa ale postarala, aby prirodzene prostriedky nekonkurovali syntetickym liekom, teda aspon v USA, takze nas velky strazny pes FDA prinutil kazdeho vyrobcu potravinovych doplnkov napisat na ne, ze je to "nevhodne" pre deti do 18 rokov, tehotne zeny a kojace matky...

MOzno o chvilu sa im podari presadit, aby sme vobec nemohli jest ziadne jedlo, len ich chemicke "lieciva"....
Aj to len na predpis od lekara!

Inac jedla bohate na tryptophan su morcacie maso, mlieko, orechy.

Povacsine ludia maju rozne nervove problemy vyplyvajuce zo zleho travenia, chybaju im alebo kyseliny, alebo niektore traviace enzymi v dostatocnom mnozstve, takze maju specificku selektivnu podvyzivu na niektore latky.
Enzymaticke nedostatky su pricinou mnohych chorob a problemov, hlavne v modernej civilizacii, kde sa vsetko sterilizuje, cim sa znicia prirodou poskytovane enzymi v jedle.

wia

tak ja sa o tom s odborníkmi pravdaže rozprávam... depresie som nikdy nemala... RNG a tým chceš čo povedať? že to môžem brať aj počas tehotenstva či ako? nerozumiem čo si chcel povedať, prepáč

RNG

Depresia je sposobena povacsine nedostatocnymi hladinami neurotransmiterov.
Synteticke antidepresanty tento problem adresuju, ale za cenu bocnych nasledkov a casto drogovej zavislosti.
V prirode sa nachadzaju latky, potravinove doplnky, ktore tak isto reguluju hladiny neurotransmiterov.
Na fore som ich mnohokrat spomenul(St John's Wort, L-tryptophan, 5-HTP, SAM-e a ine), tieto nemaju drogovu zavislost ani skodlive bocne ucinky, ked pouzivane v odporucenych davkach.

wia

evcca, ide o to, že mne je dobre, AD postupne vysádzam, s psychiatrom samozrejme, ja som mala skôr fyzické prejavy než psychické, čiže o toto obavy nemám a nechcem brať nič.. ale som teda nevedela, že aj také existujú..

wia

bože toto som presne potrebovala, aby tu nejaký mudrc o zodpovednosti rozprával... asi preto tu píšem, lebo sa k tomu chcem postaviť zodpovedne... tie tabletky sú minimálna udržiavacia dávka a vôbec s vami nechcem diskutovať o tom či ich potrebujem alebo nie, len chcem počuť názor niekoho, kto toto prežil, resp. má s tým skúsenosť...