Vyčerpanosť- 4 dni PN?

Príspevok v téme: Vyčerpanosť- 4 dni PN?
mis.

Ahojte. Prosím vás, neviete mi niekto poradiť, či by ma mohla obvodná lekárka vypísať na 4 dni na PN kvôli dlhotrvajúcej únave, keď už naozaj nevládzem? Nejde mi o to, že by som sa chcela pred sviatkami uliať z práce, to naozaj nie. Trvá to už približne mesiac, mám 22, problém s jedlom, ale teraz skutočne jem všetko- ovocie, zeleninu, pečivo, SLADKOSTI, nevykonávam žiadnu pohybovú aktivitu, lebo zo všetkého som unavená.... Teraz mám už 2 týž. zvýšené teploty, od soboty zápal hrdla... viem, že by ma mohla vypísať na toto, len som sa chcela opýtať na tú vyčerpanosť, či je možné aj na to vypísať pacienta. Ďakujem.

jaja

samozrejme Miska,ze je to z toho...chvilku potrva kym ti telo nabehne na novy sposob prijimania vyzivy,kedze je to teraz pre organizmus akysi novy impulz a uz je vystavene....pockaj chvilku a prejde to:-)

mis.

Alebo mohlo by byť telo unavené aj zo stravy, že som menej jedávala (poruchy príjmu potravy), teraz jem všetko, nehladujem, jem ovocie, zeleninu, pečivo, jogurty, a že by telo bolo z toho unavené?

mis.

millinka, to je to, že idú sviatky, chcela by som vydržať od piatku ešte v práci, premáham sa každý deň, ale už skutočne nevládzem:-( A na druhej strane sa mi to zdá sobecké kvôli kolegyniam, keby som sa dala teraz vypísať na tie 4 dni, nakoľko kolegyne majú dovolenky a keď vypadne už jedna- je fofr. Alebo neviete niečo poradiť, čo by ma do piatku udržalo na nohách? Pijem aj čajík na povzbudenie, jem veľa vitamínov, ale nič nepomáha.

millinka

nie som odbornik, len ti poradim, ak si naozaj taka vycerpana ako vravis, idu sviatky, na vsetko sa vykasli a pekne si oddychni...popozeraj si rozpravocky a nacerpaj novych sil...a mozno by pomohol aj aktivny oddych niekde na plavarni, ked uz budes zdrava...a mozno si telo ziada viac vitaminkov, tak papaj vela ovocia...A zajdi k lekarke s tymi teplotami a hrdlom, mozno mas oslabenu imunitu a tak to ponechaj na nu, nech ta vypise na co chce ale kazdopadne jej spomen aj tu unavu...nikdy nevies...