Biely husty hrudkovity vytok

Príspevok v téme: Biely husty hrudkovity vytok
prosim poradte

ahojte. priblizne pred mesiacom som zacala sex. zit, mam 22 rokov, mavame sex pravidelne priblizne 2 krat za den. Partner sa ma casto dotyka na posve aj vo vnutri v nej prstami. Pred par dnami ma velmi zacalo tam dolu svrbiet a stipat, mam to take zacervenale, skoro ako sparene alebo vysuchane. uz nielen na povrchu ale zda sa ze aj vo vnutri v posve. no vcera sa k tomu pridal aj nejaky vytok alebo co to je. obcas zo mna vyjde len taky biely kus niecoho 2 krat 2 cm. Je to hlienovite, huste a hrudkovite, pripomina to hustu krupicovu kasu, aj farbou. Pozerala som si tam dolu zrkadlom, mam to stale pri vchode do posvy a je toho plno aj vo vnutri v posve. Co to moze byt, prosim poradte. Moze to byt nejaka infekcia, napr. od partnerovych prstov, alebo som prechladla? Mimochodom, uzivam ATC. Dakujem

mia

Presne ako pise helli, chod najprv k lekarovi, ten Ti predpise silnejsie lieky (clotrimazol najcastejsie), zavadzaju sa do posvy a uz po cca druhej budes v pohode. Potom treba samozrejme dodrziavat hygienu, neumyvat sa zasaditymi mydla, kup si v lekarni mydlo na intimnu hygienu (lactacyd alebo s obsahom aloe vera...), na spodnu bielizen pouzivaj len detske mydlo pri prani, alebo najlepsie je sa umyvat len cistou vodou a mydla na intimnu hygienu pouzivat tiez len obcasne (napr raz-dvakrat za tyzden). No a potom pouzivat ako prevenciu tantum rosa a tantum rosalgin (prasok+irigarot - dostanes kupit v lekarni), ja si robim vyplach cca 1x za tyzden, a potom este pouzivam floragyn cipky (alebo ine, tiez dostanes kupit v lekarni). Pomaha mi to, ale fakt treba dbat este aj na zivotospravu, obmedzit sladke, jest viac jogurtov so zivymi kulturami resp. si kup v lekarni probiotika...Takych, co sme na to nachylnejsie, je viac, takze hlavu hore, nic to nie je, ale rozhodne nevynechaj navstevu lekara, a potom samozrejme pravidelne prehliadky...

helli

Ja ti odporučam isť k lekarovi, ja som to tiež mala. Je to kvasinkova infekcia, telo sa s tym samo už nedokazalo ubraniť tak to vyskočilo.Najprv ma zdrbal že kde som bola do teraz a pomom mi predpisal lieky, ktoré sa zavadzaju zo spodu. Pomaha to ale je to na predpis, prejde ta to za par dni. Alebo ak sa bojiš ist k doktorovi tak ti odporučam TANTUM ROSE, je to taky prašok. Rozpušťa sa vo vode, ale musis si ktomu kupit aj irigator, to kupis v lekarne aj bez predpisu. Dobre to pomaha aj preventivne je to dobre použivať, mne to urychlo hojenie po operacii.

natalia111

baby mne na to pomohlo sírove mydlo pri sprchovani nepouzivat sprchovacie sampony ale skusit toto mne to pomohlo uz je to lepsie...dufam ze netrepocem hlupost len posudzujem z vlastnej skusenosti

adri

Ahoj moja
byt tak tebou tak idem ku gynekologovi...
to mas na 100 percent kavasinky, inak nazyvana mykoza alebo candida...vyliec si to skor ako sa da inak mozes dopadnut ako ja ze sa uz toho neviem zbavit a objavuje sa to u mna kazdy mesiac dookola a poviem ti som z toho poriadne na nervy..ten kto to ma tak vie co hovorim..mne napriklad uz nepomahaju ziadne posvove cipky, kremiky a uz beriem 5 mesiacov laktobacily a ani to nie:(
takze bez na gyndu skor ako sa da a hlavne ziadny sex s priatelom minimalne tyzden.

natalia11

ja by som sa xcela spytat ci je to problem ktory sa musi riesit s gynekologom...ci niekto nevie na to poradit daco s vlastnej skusenosti co pomohlo

ema

ja som to tiez mala a citala som ze na to pomaha ocot tak som to vyskusala raz do tyzdna si to vyplachnut ale nie iba ocot treba ho zriedit s vodou zmizlo to rychlo uz po prvom vyplachnuti to bolo ovela lepsie

barbinka

Mohla si chytiť aj od partnera, tak isto aj pri dlhšom užívaní antibiotík, tak som to chytila ja(z antibiotík). Nič vážne nemáš, len kvasinky. Tak navštív svojho gynekológa a ten ti predpíše čipky do pošvy a tiež aj pre partnera mastičku na žaluď. Musíte sa obidvaja preliečiť.

RNG

Kvasinkove infekcie a kandidazy sa daju obmedzit hygienou, vyplachmi(GSE, koloidna strieborna voda..., pravidelnym branim probiotik atd. Tema bezala mnohokrat.