?HPV?

Príspevok v téme: ?HPV?
julo131

Viem, ze sa tu toho uz popisalo vela, ale chcel by som mat vo veciach jasno (celkom totiz niektorym veciam nerozumiem). Treba na HPV nejake specialne vysetrenie, alebo by to priatelke zistil gynekolog automaticky na beznej prehliadke? A su genitalne bradavice take zjave, ze si ich doktor hned vsimne, alebo aj nemusi? Dik moc za vsetky reakcie.

kamoska

JULO, gynekologovia su uplen hovada (prepacte ti, ktorych sa to netyka). Ja som bola za prvou G. a ta mi povedala, ze to nie su bradavice, vraj vela citam....cize ja som ju upozornila a ona ma vysmiala.....dalsia mi povedala, ze ano , su to bradavice, ale ved ich mam malo...tak nech nerobim paniku....tak som isla za tretou a ta ich ani nevedela najst, aj ked som jej vysvetlovala, kde su....takze na tvoju otazku , ci to lekar najde odpovedam, ze NIE. Mna to trapi uz vyse pol roka a lekari na mna z vysoka kaslu, kazdy sa ma len opyta , preco robim paniku, ze ved na to sa neumiera....

silviia

takze...
HPV je doposial znamych minimalne 140 subtypov, z coho asi 40 je s vysokym riskom-onkogennych a z nich sa najcastejsie vyskytuju 4 podtypy ktore infikuju sliznice reprodukcnych organov zeny i muza, konecnik, ustnu dutinu, hrdlo, pazerak, spojivkovy vak.
genitalne bradavice, ktore su viditelne su sposobene inym-neonkogennym podtypom HPV-nebezpecne su preto, ze ak ich mate, pravdepodobne ste sa nakazili aj inymi typmi HPV virusu, ktory sice nevidite, ale je rakovinotvorny.
inak HPV trpi az 80 perc. populacie
HPV vysetruje u zeny gynekolog pravidelne sterom z krcka, ale musi byt dobre zotrety az zvutra z hrdla, lebo ranka nemusi byt viditelna zvonka.
inak by sa mal dat urcit aj z krvi-protilatky, ale neviem, ci to u nas vysetruju, mozno za vlastnu uhradu by to slo. asi pausalne to nerobia, co je skoda