menzes

Príspevok v téme: menzes
peta

mam 15 rokov a este som nedostala kramy a ked som bola na preventivnej tak mi doktorka povedala ze ak nedostanem ked budem mat 15 tak mam ist ku gynekologovi ale yevraj dievcxa si vyvija do 18 aj mamina mi to povedala ye ona dostala v 16-tich A este co by mi tam robil gynekolog dakujem za odpoved

esselka

4vsetky kocky: no nebojte sa... je stale lepsie ich dostat v neskorsom veku ako v skorsom.. ja som dostala v 15tke a som rada ze som ich nemala skor.. takze sa nebojte.. drzim vam palceky...)

***

ja som dostala kramy az v 9tke.... moja mamina ich dostala v prvaku na strdnej.... Ked som bola na preventivke (este vtedy) mamka jej oznamila,ze kramy este nemam. Povedala,ze ak ich nedostanem v najblizsej dobe,mam ist na gyndu. Nastastie som ich dostala. Ale co sme mali v sedmicke na zakladke sedenie s gynekologyckou,povedala,ze pozna aj pripady,ze zdrave dievcata doslati kramy az v 18tich a je s nimi vsetko ok. Takze sa nebojte.Casu dost,ale na druhej strane moze byt,ze tam mate hentu hlupost zarastenu a nepreeka vam cez to krv. V tom pripade to musi doktor prerazit. Take pripady su tiez. V kazdom pripade sa nestrachujte, a ked uz mate bolesti v podbrusku,neni tomu dlha doba... ja som mala bolesti tak 3mesiace a potom sa to spustilo :D v skole prosim pekne cez hodinu,na prestavku vstanem a flak :D ale prezila som

gertruda

mno thakze mamm zavazny proble hje velmi horuco a ja s mojou kamaratkou sme dostali kramy a chceme aby nam co najskor skoncilli neviette nam niekto poradit co mamme urobit ci sa nieco neda spraviit nejakke vitaminy alebo nieco takke vopred dakujem gertruda

trini3

paneboze dievca bud rada ze to este nemas a uzivaj si to. ale isto to skor ci neskor pride myslim ze nie je dovod na obavy a potom budes mat kopu casu na to aby si to mohla preklinat :))ja som dostala v 13, moja mama v 16

flue

ja som sa tiez starsne bala ze mi nieco je,ked som nedostala krámy ked uz vsetky moje kamosky mali ,,po" .ALE nesla som ku gynekologovi len som este chvilku pekne cakala a prislo to dva dni po mojich 16-tich narodeninach.Som viacmenej dost chuda a problem bol asi v tomto. Ja by som sla na gyn. az po sestnástke.Nestresuj hlavne! pa

ajjanka

PETA, ja mam presne ten isty problem........ale vaaaazne presne ten isty ....akurat ze mi to este ziadna doktorka nepovedala.....a tiez som citala ze kramy mozu prist do 17 roku!.....ale ty nemas az taky dovod stresovat.....co ja ked som k tomu este aj vegetarianka:(((((..........baby poradte mi.....ja mam tez 15 (nedavno) a este som nedostala menzes...mam nejaku nadej???........inac vidim tu aj dalsie temy o tejto teme:))........poradte pls....peti, drzim palce:) pa