Vitiligo - ako ho liecit?

Príspevok v téme: Vitiligo - ako ho liecit?
lubo125

Ahojte.Chcem sa opytat,kto ma skusenosti s liecenim vitiliga.Cital som uz o nom vela,ale zrejme sa doposial na celom svete nepodarilo vynajst nejaky ucinny liek alebo postup,ako zabranit jeho rozsirovaniu.Ja ho mam uz vela rokov,ale stale sa rozsiruje.Na rukach a tele to az tak neprekaza,ale na tvari je do dost neprijemne.POcul som o kreme Vitix,ake s nim mate skusenosti?Akym dermakolom si mam zakryvat biele skvrny na tvari?Je to ucinne?Su aj nejake ine,alternativne postupy?Dost zle sa to psychicky znasa,aj ked sa na to neumiera,to viem.Tiez sa obavam,ze kedze je to geneticky dedicne,tak by to raz mohli mat aj moje deti.Preto nechcem vstupit do ziadneho vztahu a riskovat,zeby moje dieta malo cely zivot pokazeny takymto postihnutim.Vopred dakujem za kazdu radu.

kroupa

Hele, s mým přítelem jsme válčili s tímto neduhem několik let. Využili jsme snad veškerou dostupnou léčbu, vykadili jsme mnoho a mnoho peněz a nic ... Nakonec jsem přítele navedla na zajímavou kombinaci vysoké dávky vitamínu B, železa a prostředku Protopic. Výsledky byly chatrné, tak jsme Protopic zaměnili za olej PsoVitEx. V průběhu několika měsíců fleky na obličeji začaly ustupovat, kolem uší už téměř zmizely. Znovu jsme získali naději ... Vím, že zaručených receptů je "mnoho", nezaručujeme úspěch u každého, ale jak se říká: "každá rada dobrá" ...

Mišinko

Mam 60 rokov a v17tych som dostal vitiligo bolo to hrozne.Teraz už z tvári a rúk mi zmizlo.Čo mi pomohlo ani sam neviem.Pijem bylinkovi čaj,ktorí si sam nazbieram asi 10 druhov,lieky na reumu,štítnu žľazu a kyselinu listovu v tabletkách a úplny pohodoví život bez stresu.Podla bylinkárky som sa silno zľakol a narušil som nervi,ktoré zodpovedajú za farbu kože.Chcem sa spojiť s odborníkom kožným, aby sa vyjadril co mi pomohlo.Citim s vami,lebo vsedko som si prežil.Teraz som šťastný,že aspoň z tvare mi zmizlo.Váš Mišinko

kikinaL

viti, liecba vitiliga je maximalne individualna. Niekomu zmizne a niekomu nie, ale nie je zname, preco je to tak. Ak by to ozaj bolo vseobecne liecitelne, tak po svete nebehame z vlastnej vole ako dalmatinci. Ja sama som mala obdobie, kedy sa mi vela fliackov stratilo (mam ho lokalizovane hlavne na klboch rozne po tele, plus na tvari okolo oci a ust), napr. z jedneho kolena mi zmizlo uplne same od seba (a nevratilo sa), nepouzivala som na to nic. A momentalne, naopak, vinou neustaleho stresu (zamestnanie, doma, atd.), sa mi rozsiruje hlavne na prstoch a chrbte lavej ruky a na laktoch sa mi trocha zvacsil priemer flaku, teda zas len okolo kolbov. Fakt je, ze stresom sa rozsiruje. A tiez sa da lepsie liecit, alebo zmiernit existujucimi pripravkami "cerstvo" sa tvoriace vitiligo, u deti uplne najlepsie, pretoze tie obvykle este netusia, co je stres a neprezivaju ho. Ale nie take vitiligo, ktore uz ma clovek roky...

viti

nemam teraz cas letim do prace ale aknezabudnem tak sem vecer napisem ako sme si vyliecili vitiligo u nasho syna. nie je pravda ze sa to liecit neda a to neznamena ze ked to ma lekar tak je to neliecitelne. neverte tomu ludia a nestracajte nadej. to je najhorsie co mozete urobit sa s tym zmierit a nechat to tak.

kikinaL

Gaudito, ak ho mas aj inde, je to vidiletne a ona o tom vie, tak si nemyslim, ze je problem povedat jej, ze to mas aj tam. Ja to mam tiez na intimnych miestach a nikdy som s tym pri ziadnom chlapovi problem nemala, dokonca ani ked som sa zacala holit len na "tenky pasik" :-). Ak ta ma rada, toto ju nemoze rozhodit.

gaudito

prosím vás poradte mi ako mám povedať o vitilgu mojej partnerke...radi by sme už mali aj sex ,lenže ja mám vytiligo aj na intímnych miestach..a bojím sa že ked jej to ukážem tak ma nechá...ako jej to mám povedať?