Vitiligo - ako ho liecit?

Príspevok v téme: Vitiligo - ako ho liecit?
lubo125

Ahojte.Chcem sa opytat,kto ma skusenosti s liecenim vitiliga.Cital som uz o nom vela,ale zrejme sa doposial na celom svete nepodarilo vynajst nejaky ucinny liek alebo postup,ako zabranit jeho rozsirovaniu.Ja ho mam uz vela rokov,ale stale sa rozsiruje.Na rukach a tele to az tak neprekaza,ale na tvari je do dost neprijemne.POcul som o kreme Vitix,ake s nim mate skusenosti?Akym dermakolom si mam zakryvat biele skvrny na tvari?Je to ucinne?Su aj nejake ine,alternativne postupy?Dost zle sa to psychicky znasa,aj ked sa na to neumiera,to viem.Tiez sa obavam,ze kedze je to geneticky dedicne,tak by to raz mohli mat aj moje deti.Preto nechcem vstupit do ziadneho vztahu a riskovat,zeby moje dieta malo cely zivot pokazeny takymto postihnutim.Vopred dakujem za kazdu radu.

milan108

ahoj ja som to vzdal dávnejšie najskôr som mal fľaky na bokoch ktoré mi časom skoro zmizli ale na rukách sa mi stále zväčšujú, už bi sa niečo proti tomu malo vymyslieť, ale myslím že hodne je na vine psychika.

lubo125

Michaela,poradim ti len jedno:NEOPALOVAT SA!!! Pretoze,cim viac budes na slnku,tym viac sa ti budu tie male biele bodky zväcsovat.Ja som zacinal tiez s takymi malymi bielymi bodkami,podcenoval som to,chodil som aj tak na slnko a teraz mam cele ruky takmer biele,alebo flakate.A natieram sa detskym kremom s faktorom 40.O opalovani uz ani nesnivam.Letne slnko ma pomaly zabija.Tak si daj na to pozor a nepodcenuj to,ak nechces,aby sa ti to rozsirovalo.

michaela28

Ahojte.Mam tiez podobny problem,uz piaty rok sa mi na tele objavuju male biele pigmentove zatial nie velke skvrny,alebo skor bodky,no ked sa opalim je to uz dost vidiet.Neviete mi nieco na to poradit?Existuju aj nejake homeopatika na to,ak ano vie niekto nazov?Dakujem ste mili..

miore

Ahoj Lubo125 v tomto smere ti mozem iba ak poradit....osobne poznam tento problem mam to tiez dost dlho a zo zaciatku som skusal rozne masticky, ale nepomohlo. Neskor som presiela na liecbu ozarovanim a bral som tablety "oxoralen" asi 1-2 h. pred samotnym ozarovanim a poviem ti, ze tieto tablety aspon pre mna neboli prijemne, pretoze mi po nich bolo velmi zle. Na ozarovanie som chodil asi rok. Casovo je to dost narocne. Taktiez som vyskusal aj "VITIX".....neviem aplikoval som ho poctivo na miesta dost dlho, ale mne to osobne nepomohlo takze som sa nad tym vsetkym povzniesol a nechal som to tak. Este jednu vec moji rodicia a ani surodenci to nemali, ale otcove sestry ano takze co ja viem je to dedicne, pricom mi to bolo potvrdene aj lekarom......

denna

Vitiligo sa vyliečiť nedá, ale dá sa pokryť určiťá časť tela, kde to vidno, napr. na tvári. Robia to prístrojom Reccel, je to novinka, Ústav lekárskej kozmetiky v Bratislave v Petržalke, MUDr.Guba sa tým zaoberá. Bola som osobne minulý mesiac u neho ohľadom tohto problému. Nakontaktuj sa s ním, nájdi si www.plastická chirurgia.sk mám tam i ordinačné hodiny, každý deň od 13,00-15,00hod. Dedičnosti sa nemusíš báť, ja to mám od narodenia a môj syn je už dospelý a nič nemá. Poznám aj viacej prípadov, kde rodič to má a dieťa nie.

bi

lubo, vitiligo je autoimunitné ochorenie, to znamená že tvoj imunitný systém ničí tvoje pigmentové bunky, musel si v detstve alebo v mladom veku prekonať chrípkové alebo podobné vírové ochorenie, kedy sa tvoj imunitný systém pomotal a začal blbnúť. Skús alternatívne možnosti liečby,homeopatia napr. Držím palce