Prečo nemám rada Vianoce

Príspevok v téme: Prečo nemám rada Vianoce
noonaa

Preco pocas vianoc vsetkym totalne prepne? Vsade stres,vsetci su nervozni,najviac ma stve mama,ktora ma nahana za upratovanie a vytahuje v hadkach na mna take veci...ktore by nevytahovala,nebyt vianoc....keby neboli vianoce,ludia by boli pokojnejsi,ja z nich nemam pomaly nic,lebo ma stve,ako ma kazdy do vsetkeho nuti... ano a co,ze byt nebude vylesteny,havne nech je pohoda...kazdy rok sa hadame,za kraviny,lebo kazdy chce nieco ine a v inom case....ja uz neviem,ako sa tomuto vyhnut,nebavi ma robit,len kvoli vianociam veci,ktore mi kazu....umriem,uz nech je po nich...ja viem,ze krestania maju svoje vianoce,ale povedzme si pravdu,v ktorej rodine nie je pred vianocami tento zbytocny stres....

laskonka111

ja mám práve nervy a stresy z tých ľudí, čo majú nervy a stresy, a nechápem, prečo ich majú a vianoce zbožnujem, čo natom že nie je všetko dokonalé? Ved o to ani nejde

simka111

Ja sa na Vianoce tešim..aj na upratovanie aj na pečenie a varenie...a hlavne na jedenie... :D :D
Mne zhananie darčekov a to okolo toho nepride ako stres,pretože ja mam z toho darček..s mamou uz take dva tyzdne pred sviatkami robime zoznam veci na pečenie,ktore treba kupit atd... :D

soffa

ake stresy????nakupim darceky mesiac skor,okna ak nestihnem umyt nic sa nestane,ved onedlho bude velka noc tak sa umyju potom...ci peciem???nie,kupim si hotove,bez stresu ,bez namahy,..alebo popripade niejake 2-3 urobime s mamou spolocne...a co sa tyka poriadku,vseobecne,(po hovnach...prepacte za vyraz....doma nechodime....)takze zastavam nazor podomnou ze ako si to udelas-takovy to mas...

sesa

Máš pravdu tieto sviatky len nervy a nervy...mama ma vkuse tiež nahána urob tamto a hento nejznášam už to nervy po celý rok už by som aspon raz v živote cela zazit pokoj

gia gia

ja som si ich zrusila uz davno tiez. darceky nekupujem preto, lebo su vianoce, ale kupujem ich ked sa mi zachce, cez cely rok svojim milovanym a prave vtedy mi to robi radost. aj im, pretoze ich prekvapim v cas, kedy to necakaju, a nie vtedy,ked to kazdy robi,ci malo by sa to robit. nie som obetou nijakeho bussinesu ani vymyslu niekoho kto je uz davno zakopany.

igua_

niektori ludia si proste nevedia uzit dobre veci. na vsetkom hladaju nejaku chybu...nadavaju, ze vianoce su komercne, hekticke, ze sa vsetci pretvaruju a neviem co este :) a co keby ste sa na to vykaslali a normalne zili? jaky si to udelas, takovy to mas! aj vianoce... pre mna su to najkrajsie sviatky, rada kupujem darceky a kedze ich kupujem len tym najmilovanejsim, nekupujem blbosti, lebo viem, co potrebuju. dary su prejavom naklonnosti, su dokazom toho, ze sa vieme obetovat pre druhych, ze im chceme dat aj nieco navyse. a pri nakupoch som nezazila ziadnu vynimocnu agresivitu od ostatnych. hnusnych ludi je v obchodoch celorocne ako nasr..ych.
vianoce su vynimocne dni, kedy navstevujeme rodinu, spievame, hrame. ved inokedy v roku na to nie je cas.
a napriklad s priatelom sme vianoce oslavili uz v stredu, lebo spolu az do noveho roku nebudeme. ale kvoli tomu, ze spolu nemozme byt, predsa nebudem neznasat vianoce...no nie?
tak vam zelam, aby ste si toto obdobie uzili ako viete!