Alpa na akné?!

Andyuska

Ahojte, Alpa na akne mozno funguje, ale poradila by som vam tiez velmi ucinnu vec a je to krem na baze modrej hliny. Ten kremik sa aj vola modra hlina a dobre pomaha na akne, mne napriklad pomohla na chrbate, ktory sa poti, lebo vela sportujem a modra hlina mi ozaj pomohla. da sa kupit online napr. na sibircanka.sk alebo aj v niektorych obchodoch kamennych nieco podobne na baze modrej hliny sa predava

Bibis1

Je pravda, ze Alpa vysusa, ale na akne nebude mat taky ucinok, aky by clovek predpokladal. Najlepsie je navstivit kozneho lekara. Brat mal problemy s pletou a kozny mu dal viacej pripravkov a chvalabohu sa mu to unormalnilo.

malanynka

no neviem, ja som to kedysi tiez skusala s aplou, no moc slavne to nedopadlo. pri niektorych vyrazkach mi ich este viac podrazdiloa doslova ako keby vypalilo

Curioustimi

Ahoj, pomôcť síce môže ale rozhodne neodporúčam. Môže podráždiť a nadmerne vysušiť pokožku, čo môže dospieť k tvorbe ďalšieho akné. Je lepšie nájsť tie správne produkty starostlivosti o pleť. Napríklad na čistenie mydlo s obsahom čierneho aktívneho uhlia (napríklad Carbone od Soaphorie) a hydratovať krémami s obsahom protizápalových a antibakteriálnych zložiek. Super pomocníkom na akné je niacinamid alebo zinok :) Niacinamid viete zohnať aj zvlášť (v DM ke od značky Botanica Slavica) a pridávať ho do svojho krému, poprípade tiež z Botaniky krém už s obsahom zinku a niacinamidu robí zázraky :)

simka111

Ak Alpu, tak len lokálne... v žiadnom prípade nie na celú pleť...
Čo ale môžem odporučiť všetkými desiatimi je vylúčenie mlieka, masla, tvarohu, syru a cottage syru aspoň na 14 dni na skúšku, mne to neskutočne pomohlo, v podstate sa mi prestali tvoriť podkožné vyrážky v hormonálnej oblasti na pleti. Jogurt, acidko a kyslo mliečne výrobky až tak neškodia, to si doprajem... :)
Tak skúste, je to zdarma.

tymra

alpa je sice obrou dezinfekciou, ale na druhej strane vie dost vysusit pokozku a v niektorych pripadoch ju aj spalit, s nou by som to teda neriskovala