Bolesť kolien

anicka

Mňa začalo bolieť koleno pred dvomi rokmi. Išla som k ortopédovi, ktorý mi urobil rtg, na ktorom nič nezistil. Predpísal mi rehabilitáciu "bez liekov".Na moje požiadanie, aby mi predpísal, inj., alebo tabl., odpovedal, že musím ísť na operáciu kolena,artroskopiu, aby vedel čo v kolene mám a potom sa uvidí, alňké mi predpíše lieky. Ten lekár sa volá Bočkay.

libor

Nepomohol by mi niekto a neporadil by mi konkrétne cviky na vybočené kolená genu varum. Ďakkkuuujjjemmmmm velmi by ste mi pomohly.

zdena

zdravim..ja mam pretazene kolena..bola som u ortopeda...uz mesiac nic nerobim,ale stale bolia...je to normalne? mne sa to moc nezda..myslim si ze v tom bude este daco ine...este som dostala taku radu,ze mam ist za sportovym lekarom...

lucia7

ahojte!
Potrebujem poradiť..Pred 2 týždňami som si pri prudkom pohybe podvrtla koleno, vraj mám roztrhnuté väzivo a vytrhnutú nejakú kostičku spolu s väzivom. Bola som 3-krát na RTG, punkciu mi robili v priebehu prvých 3 dní 2-krát /krv/, potom už nebola potrebná. Dali mi nohu do dlahy a o 2 týždne by mi to mali podľa všetkého dať dole. Na RTG mám ísť až potom. Zaujímalo by ma či niekto nevie, ako to ďalej bude prebiehať, pretože mi neboli spomínané žiadne rehabilitácie. Či teda budem môcť hneď na nohu nastupovať a či to môže byť bez následkov.. Viem, že je to individuálne, ale aspoň približné info by mi moc pomohli.. Lekári mi totižto dokopy nič nepovedali, a tak ani neviem, či je to vážne a do akej miery.. vopred veľmi pekne ďakujem..*

neviem si poradit

Ja mam bolesti kolien od 12 rokov.Zablokuva mi jablčka,hl.ked som si klakla,alebo som spravila prudky bočny pohyb.Je to prišerna bolesť.Nemohla som sa pohnút aj niekolko hodin.Pred 3 mesiacmi som si klukla a už som sa nepostavila,odviezla ma zachranka mala som rozstrhnuté oba menisky,operovali ma.Som 2 mesiace po operacii,obe kolena ma bolia ešte viac koleno poriadne nevystriem,nevydržim dlho v rovnakej polohe.Liečba je ukončena,lekari skonštatovali artritídu 2 st.mám 30 rokov a neviem čo dalej nekluknem si vóbec,pri chôdzi kopcom,schodami ma boli,v noci sa budim na bolesti.poradi mi niekto;

24hodín

Maťo keď som ja mala 16 tiež ma boleli kolená. Pomáhal mi paralen. Kolená mi pukajú už 30 rokov od narodenia a vždy pomôže. je to rodové a ty sa musíš s tým zmieriť alebo navštíviť lekára až máš silné nervy lebo já som ich nemala. Totiš reuma sa veľmi ťažko dá zistiť. Zistia ti ju až v pokročilom štádiu.čau. niet zač!!!

mato18

Ahojte. Mam 14 rokov a mam problemy s kolenami. Hraval som basketbal ale musel som prestat, kvoli bolestiam. Pri drepoch mi pukaju. Pri chodeni ma nebolia ale ked sa odrazam tak hej. Ortoped mi povedal, ze ma bolia preto, lebo som rychlo vyrastol ale ze bolest do dvoch mesiacov pominie..uz presli 3 a je to stale take iste.Neviete mi nejak pomoct? Vopred pekne dakujem.

thompson

Uz asi treti den ma boli lave koleno,lepsie povedane,vo vnutri. Problem je,ze nedoslo k ziadnemu zraneniu,ci pretazeniu. Zacalo to tak,ze som sa rano som sa zobudil s ostrou bolestou pod jablckom. Pri chodzi neboli,na dotyk iba na jednom mieste a to tesne nad jablckom. Zda sa mi to cudne,lebo mam iba 18...

meryjou

viem presne o com hovoris a velmi dobre ta chapem.tieto problemy mam aj ja a to uz 5-rokov.robili mi röntgen kolien a chrbtice,no ale tak strasne to nie je,doporucili mi gymnastiku,ze to je najlepsi liek.maju pravdu,no ale ja som to neskusila ani raz a tak trpim doteraz.kazdu noc ako mam kolena v jednej polohe,zobudim sa tiez na strasnu bolest hlavne ako si nohy natiahnem,trva to len par sekund,ale je to velmi neprijemne bolestive.ako som uz spominala,treba gymnastiku a v zime sa treba chranit.

daniela-4

ahojte
ja mam taktiez bolesti kolien je zvlastne ze len pri bicyklovani. pretoze aj korculujem na kolieskovych korculiach a vtedy ma kolena nebolia. ked idem niekam na bicykli dalej je to pre mna len utrpenie. a tak rada sa bicyklujem...najprv akoby ma zacali pichat raz v jednom potom uz aj v druhom a po case ich mam uz cele ubolene...preco je to tak?u lekara som este nebola.mala by som sa odhodlat?