Kútiky ust

Ivka 1

Skús tyčinku aloe.
Účinky: upokojuje, vyhladzuje a zvlhčuje popraskané a suché pery napomáha pri prevencii herpesu.
- zabraňuje bolestivým prasklinám pokožky /vhodný aj na nohy /
- je ideálnym pomocníkom v núdzových situáciách, ako je napr:
- uštipnutie hmyzom
- drobné rezné rany či popáleniny
- pomoc aj prevencia pri oparoch
- ekzém v oblasti očí
- zvýšenie lesku pier pri podklade matného rúža
- zvýraznenie lícnych kostí a oblasti očí
- uvoľnenie tesného prsteňa z prsta
- opar v oblasti pier pri prechladnutí
- ošetrenie uší pri spálení slnkom
- na ošetrenie citlivých bradaviek / kojace matky, športovci/
- vonkajšie hemoroidy
- kúzelná palička pri detských odreninách,drobných porezaní
modrín
- ošetrenie vyštípanej pokožky pod nosom pri prechladnutí a
nádche
- na ochranu obočia a oblasť línie vlasov pred farbením alebo
nanesením mlieka na zhnednutie pokožky bez opaľovania
- na pálenie po bodnutí a svrbivé vyrážky
- na zmäkčenie suchej kože
- rezné rany pri holení
- pri popŕhlení pŕhľavou

alilien

ja mam trochu iny problem. nie su to kutiky ale take cervene flaky okolo kutikov..neviete z coho to moze byt? najprv som malakutiky ale nejak dlho som ich mala stale vyschnute a tak tak m ikozna dala masticku ktora sa zbavila asi kutikov ale tie flaky zostali a neviem sa ich zbavit..vysusat ich nechcem lebo saeste zvacsia tak ich skusam mastit :D mam mi vravi ze je to z olizovania lebo ja mama niekedy taky zlozvyk :D ale ja si uz davam pozor tak neviem..neviete niekto cim to moze by?

beBe

ahoj anezka, kutiky sa tvoria aj pri nadhernom mnozstve vitaminu C .. B komplex je fajn ... ale skus radsej jednotny riboflavin tj B12.

ifka

moj syn mal dlshsi cas kutik,brala som mu krv na kadeco.mal velmi zvysene IgE,to znamena,ze mal znizenu imunitu.Mal aj pomenej zeleza a hemoglobinu,ale uz je konecne ok.Zacal chodit ovela viac na vzduch,uzival zelezo s ascorutinom,pchala som do neho spenat,surovu cibulu aj cesnak atd...konecne sa pozbieral a kutik mu zmizol.

usiko

kutiky nesuvisia len s nedostatkom vit. B, ale moze to byt aj Mykoza, teda kvasinky...tato informacia by ti mala stacit na to, aby si si to hodila do vyhladavaca a nasla odpoved na svoju otazku....bude to asi tvoj pripad, leb kutik z nedostatku Vit. B sa strati velmi skoro, ak teku tento vitamin dodas.....mala som ten isty problem ale vedela som ze su to kvasinky, a zbavila som sa ich. pozri si na boky jazyka alebo na dasna zvnutra, ci tam nemas take biele mapy, ak ano tak je to mykoza....

barbinka

Ja som s tým mávala kedysi tiež problémy, ale potom som objavila jednu mastičku, len už neviem ako sa volá. Kútik som nemala ani nepamätám. Ale v lekárni ti poradia.