Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Cipralex - skusenosti

funkymusic

mna cipralex naozaj zachranil...lekari nevedeli co mi stale je..a nakoniec sa nasiel lekar co to skusil s cipralexom a pomohlo..

nyah

ahojte. ja uzivam cipralex a xanax sr uz roky. a pred vcerom som zistila ze som tehotna. Gynekolog mi povedal ze by som mala vsetky lieky vysadit ale mam z toho obavy. necitim sa dobre, byva mi zle a obcas chytam paniku. mate s tym niekto skusenosti? moze to na zaciatku ublizit babatku?

mišaša

normálne čo tu čítam tak začínam mať pochybnosti, dosť veľké, ja beriem cipralex pomalí už 2 mesiace, ale dobra nálada určite nie je, niekedy mi stále príde zle sa mi roztrasú ruky, žalúdok mi bije jak o dušu, ale no neviem no mam pochybnosti či mi vôbec zabral, niekedy mi je asi aj podľa počasia, no neviem netuším, mam aj také stavy, že proste nedokážem robiť niečo lebo som z toho dosť nepokojná z celého dňa, ako keby málo energie a potom z toho mi príde tak zle ruky, chvejem sa vzadu v chrbte, proste sa cítim dosť tak nepokojne a neviem ako čo či mam zle dávkovanie a ešte jedna vec svrbia ma ruky. Má niekto také skúsenosti?Už ma napadlo veľa krát, že ich vysadím sama od seba, ale čo som tu čítala tak ma to už prešlo, radšej to nechám na doktora. Som už z toho sklesla a chytajú ma stavy smútku no neviem :-(. Ahojte

vikiziz

je tu niekto kto momentalne alebo v blizkej minulosti zacal brat escitalopram? je to vraj novy nazov pre cipralex. ja ho beriem uz 5 tyzden no stale nie som fit.

lemi

Zo svojich skúseností, 25 rokov, teda od puberty mám problémy s panickou poruchou. Samozrejme, že choroba sa prejavovala rôzne, lekári mi predpisovali všeličo, viac, menej som to so sebou akosi vydržal, Na trhu sa objavil Prozac - Deprex, po čase ho už však nebolo možné zohnať. Výborne mi pomáhal cypralex, trojročné pokojnejšie obdobie pominulo, už nie je k zohnaniu, tak som sa vrátil naspäť k Zoloftu. dá sa aj tak, no neviem si predstaviť, ako to s liekmi bude ďalej, ... Zopakuje sa scénar GENERIK býv. min. zdrav. Zajaca???????

Seherezáda

Ahojte,užívala som cipralex asi tak sedem mesiacov,musím povedať že ten liek mi veľmi pomohol,cítila som sa dobre a mala som strašne veľa energii,veľmi dobre som spala. Terazsom ho postupne vysadila,trvalo to tri mesiace,prvy mesiac celu tabl.ráno,druhy mesiac polku tablety cez deň a tretí mesiac štvrťku tablety ráno. je tomu práve mesiac čo už ich neužívam. Trocha je mi blbo mala som dvakrát migrénu,silné bolesti hlavy ale nie je to už také ako predtým. Kompenzujem to vysadzovanie sportom chodím korčuľovať a do fitka.Som unavená ale je to tak lepšie. Pozitívne myslenie a šport veľmi to pomáha.Tie Takisto vysadila som ich predtým naraz a bolo to strašné,asi po mesiaci,mravčenie po celom tele a bolesti hlavy. Takže odporúčam postupne tento liek vysadiť a vedľajšie učinky vydržať. Ahojte Ria

vionka

ja mam dlhorocne skusenosti s ciprelexom beriem ho uz 3 roky..a na zaciatku som bola dost ospala, tam kde som mohla som spala..ale inak mi velmi pomohol..akurat ze teraz mi zacala zlyhavat kratkodoba pamat a pravdepodobne je to z tohto lieku lebo ho uz beriem velmi dlho..

Kolinia222

Ahojte, zacala som brat cipralex po styroch mesiacoch vysadenia AD coaxil, tie som brala rok a myslela som si, ze som sa vyliecila, kedze mi bolo styri mesiace po nich super, tak som zmenila psychiatra a ten mi nasadil rano polovicu tabletky cipralexu, cize 5mg plus polovicu lexaurin ten slabsi, citim sa co sa tyka panickej poruchy celkom lepsie, ale po liekoch som unavena, spala by som. Potom vcera po cca tyzdni,co ich beriem, som akosi stratila chut na sex, tym padom som nedokazala dosiahnut orgazmus a potom nato prisla akasi depkovska nalada a plac, pricom moja diagnoza je panicka porucha, nie depresia, moze tento liek navodit taketo priznaky? Dnes som volala lekarovi, povedal, ze mam vysadit lexik, lebo ten podporuje unavu, ale o sexe som sa neodvazila povedat, ak to neprejde, poviem mu to. Ma dakto skusenosti s tym, ze nema chut na sex? Z toho mam najvacsi strach, i ked mam malo casu, lebo skola, robota atd...takze aj to malo casu, co sme mali, sa bojim, ze skazim mojim nechutenstvom, pritom dovtedy to bolo super. :-((

lentilka28

chcela by som sa pripojit k debate. Cipralex, uzivam uz druhy rok a velmi mi pomohol, mala som panicku poruchu a na zaciatku liecby som mala tiez problem, kym som som si na liek zvykla. Ale teraz dakujem , ze mi tak pomohol, lebo sama by som sa z toho asi nedostala. ahojte

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Cipralex - skusenosti - Fórum - ZDRAVIE.sk