Cipralex - skusenosti

parazitik

uz nikdy antidepresiva. brala som cipralex 2 roky, ano, citila som sa psychicky lepsie, ale na druhej strane mi kompletne dodrbal metabolizmus, doteraz sa davam dokopy. v konecnom dosledku mi za to absolutne nestal, na silnu uzkost som si mohla dat jeden xanax a inak s tym bojovat inymi sposobmi.

hned po prvych tabletach mi strasne skvrkalo v zaludku a celkovo v bruchu a velmi sa mi zrychlil metabolizmus, strasne som schudla.

uz ho neberiem takmer rok, travenie si davam pomaly dokopy, ale stale to nie je ono a este sa mi pribrat nepodarilo. zaujimalo by ma, kolko to casovo trva, kym sa neda cely prec z tela (u daktorych antibiotik su metabolity pritomne aj 5 rokov po uzivani, dufam, ze tento ma kratsie obdobie), a s depkami bojujte inak, tieto lieky su fakt dost velke zlo ak sa beru dlhodobo

onn

moje skusenosti zatial

uzivam druhy den mam pocit , ze ucinkovali okamzite , kedze sa mi trosku zlepsila nalada .

som neskutocne unaveny ,ale ked si lahnem neviem spat.

mám abnormalne sny , to sa ani neda opísat , proste pozlepovane kusky kadecoho , sny su neskutocne zive a take zvlastne .

potim sa v noci

tak uvidim , ze co dalej

RNG

Vytazok z lubovnika bodkovaneho(St John's Wort) ktory obsahuje v jednej davke, narazovej, 3 mg hypericinu a 30 mg hyperfotinu ma rovnake ucinky SSRI ako cipralex/escitalopram na hladinu serotoninu, plus ciastocne zvysuje hladinu aj norepinephrinu a GABA, co je oboje dobre proti depresiam.
Ucinok zacina uz 2 hodiny po zobrani tejto davky a trva vyse 8 hodin, potom postupne klesa. Kedze nie je navykovy, nema ziadne skodlive nasledky v tejto dennej narazovej davke, moze sa brat podla potreby, tj nemusi sa brat pravidelne, ale len v stresovych situaciach , kde je spotreba neurottransmiterov zvysena a za tym nasleduje nedostatok, co sa prejavi depresiou=mozog vypina.
Branie ovela vyssich davok prilisne zvysi hladinu serotoninu a moze viest k serotoninovemu syndromu(prebytok serotoninu) takze prosim opatrne s tymto inac velmi bezpecnym doplnkom.

funkymusic

mna cipralex naozaj zachranil...lekari nevedeli co mi stale je..a nakoniec sa nasiel lekar co to skusil s cipralexom a pomohlo..

nyah

ahojte. ja uzivam cipralex a xanax sr uz roky. a pred vcerom som zistila ze som tehotna. Gynekolog mi povedal ze by som mala vsetky lieky vysadit ale mam z toho obavy. necitim sa dobre, byva mi zle a obcas chytam paniku. mate s tym niekto skusenosti? moze to na zaciatku ublizit babatku?

mišaša

normálne čo tu čítam tak začínam mať pochybnosti, dosť veľké, ja beriem cipralex pomalí už 2 mesiace, ale dobra nálada určite nie je, niekedy mi stále príde zle sa mi roztrasú ruky, žalúdok mi bije jak o dušu, ale no neviem no mam pochybnosti či mi vôbec zabral, niekedy mi je asi aj podľa počasia, no neviem netuším, mam aj také stavy, že proste nedokážem robiť niečo lebo som z toho dosť nepokojná z celého dňa, ako keby málo energie a potom z toho mi príde tak zle ruky, chvejem sa vzadu v chrbte, proste sa cítim dosť tak nepokojne a neviem ako čo či mam zle dávkovanie a ešte jedna vec svrbia ma ruky. Má niekto také skúsenosti?Už ma napadlo veľa krát, že ich vysadím sama od seba, ale čo som tu čítala tak ma to už prešlo, radšej to nechám na doktora. Som už z toho sklesla a chytajú ma stavy smútku no neviem :-(. Ahojte

vikiziz

je tu niekto kto momentalne alebo v blizkej minulosti zacal brat escitalopram? je to vraj novy nazov pre cipralex. ja ho beriem uz 5 tyzden no stale nie som fit.

lemi

Zo svojich skúseností, 25 rokov, teda od puberty mám problémy s panickou poruchou. Samozrejme, že choroba sa prejavovala rôzne, lekári mi predpisovali všeličo, viac, menej som to so sebou akosi vydržal, Na trhu sa objavil Prozac - Deprex, po čase ho už však nebolo možné zohnať. Výborne mi pomáhal cypralex, trojročné pokojnejšie obdobie pominulo, už nie je k zohnaniu, tak som sa vrátil naspäť k Zoloftu. dá sa aj tak, no neviem si predstaviť, ako to s liekmi bude ďalej, ... Zopakuje sa scénar GENERIK býv. min. zdrav. Zajaca???????

Seherezáda

Ahojte,užívala som cipralex asi tak sedem mesiacov,musím povedať že ten liek mi veľmi pomohol,cítila som sa dobre a mala som strašne veľa energii,veľmi dobre som spala. Terazsom ho postupne vysadila,trvalo to tri mesiace,prvy mesiac celu tabl.ráno,druhy mesiac polku tablety cez deň a tretí mesiac štvrťku tablety ráno. je tomu práve mesiac čo už ich neužívam. Trocha je mi blbo mala som dvakrát migrénu,silné bolesti hlavy ale nie je to už také ako predtým. Kompenzujem to vysadzovanie sportom chodím korčuľovať a do fitka.Som unavená ale je to tak lepšie. Pozitívne myslenie a šport veľmi to pomáha.Tie Takisto vysadila som ich predtým naraz a bolo to strašné,asi po mesiaci,mravčenie po celom tele a bolesti hlavy. Takže odporúčam postupne tento liek vysadiť a vedľajšie učinky vydržať. Ahojte Ria