Cipralex - skusenosti

vionka

ja mam dlhorocne skusenosti s ciprelexom beriem ho uz 3 roky..a na zaciatku som bola dost ospala, tam kde som mohla som spala..ale inak mi velmi pomohol..akurat ze teraz mi zacala zlyhavat kratkodoba pamat a pravdepodobne je to z tohto lieku lebo ho uz beriem velmi dlho..

Kolinia222

Ahojte, zacala som brat cipralex po styroch mesiacoch vysadenia AD coaxil, tie som brala rok a myslela som si, ze som sa vyliecila, kedze mi bolo styri mesiace po nich super, tak som zmenila psychiatra a ten mi nasadil rano polovicu tabletky cipralexu, cize 5mg plus polovicu lexaurin ten slabsi, citim sa co sa tyka panickej poruchy celkom lepsie, ale po liekoch som unavena, spala by som. Potom vcera po cca tyzdni,co ich beriem, som akosi stratila chut na sex, tym padom som nedokazala dosiahnut orgazmus a potom nato prisla akasi depkovska nalada a plac, pricom moja diagnoza je panicka porucha, nie depresia, moze tento liek navodit taketo priznaky? Dnes som volala lekarovi, povedal, ze mam vysadit lexik, lebo ten podporuje unavu, ale o sexe som sa neodvazila povedat, ak to neprejde, poviem mu to. Ma dakto skusenosti s tym, ze nema chut na sex? Z toho mam najvacsi strach, i ked mam malo casu, lebo skola, robota atd...takze aj to malo casu, co sme mali, sa bojim, ze skazim mojim nechutenstvom, pritom dovtedy to bolo super. :-((

lentilka28

chcela by som sa pripojit k debate. Cipralex, uzivam uz druhy rok a velmi mi pomohol, mala som panicku poruchu a na zaciatku liecby som mala tiez problem, kym som som si na liek zvykla. Ale teraz dakujem , ze mi tak pomohol, lebo sama by som sa z toho asi nedostala. ahojte

setech

Tak mi to nedalo aby som sa sem nevrátil a napísal súčasný stav. Beriem 2tb ráno a je pravda že trvá asi 4 týždne kým sa dosiahne správna koncentrácia v krvi .Neveril by som že to dokáže odstrániť také fyzické problémy aké som mal, skrátka som úplne v pohode len neviem čo bude keď po roku príde znižovanie dávok až vysadenie , ale nechám sa prekvapiť.

marlenka2

Dnes su to presne dva týždne čo som začala užívať Cipralex 10mg - polku tabletky rano, kvôli úzkostnej poruche.Samozrejme som sla na toto forum a precitala som si všetky skusenosti čo situácii samozrejme niekedy nepridá a človek sa zlakne. Nerobte tú istú chybu, nečítajte si negatívne skúsenosti, každý reaguje individuálne a môžné vedľajšie účinky snáď ani nezbadáte. Môžem povedať úprimne, že síce na začiatku užívania máte pocit ako keby sa stavy zhoršili, mne sa chcelo neskutočne spať a nebola som schopná robiť bežné denné činnosti ale postupne v kombinácii s behom (každý deň - 15 min) zisťujem, že sa to úžasne rýchlo dostáva do normálu. Preto každému len jedno, nezlaknite sa prvej, druhej tabletky, vydrzte a vysledok pride určite. Len nie hned a tie dva, tri tyzdne si to žiada. Drzim palce

setech

Zdravím moja skúsenosť je taká že som ho vysadil tiež náhle lebo mi bolo dobre a nemal som čas si ho ísť dať predpísať a nič sa mi nestalo . No po troch mesiacoch sa mi problémy zopakovali a s ešte večšou intenzitou ako predtým začal som brať 1x denne ale po mesiaci sa mi stav 2x zopakoval nechcel by som a dostať na 2 tabletky denne ale asi sa tomu nevyhnem, problém je v tom že som začal mať aj bolesťi krčnej chrbtice a aj s toho ma može boleť hlava a mať také stavy ako som mal predtým .Skrátka už mesiac som v totálnych sračkách a neviem sa s toho dostať.

zuzka .o)

Ahojte, tiez trpim uzkostnou poruchou. Najprv som brala xanax a po nejakom pol roku mi to doktorka zmenila na cipralex kt. som brala najprv jednu tabletu, neskor dve.. a po dvoch rokoch sa mi to lekarka snazila znizovat.. no tym ze som sa uz citila dobre som svojou nedbanlivostou prestala liky uzivat... a nebrala som ich asi 3 mesiace po troch mesiacoch som isla k lekarke s tym ze som nebrala tie lieky... ci teraz zacat pokracovat v tej liecbe alebo co vlastne a ona mi povedal ze tymto si uz tabletky nemam nasadit jednoducho ak mi je dobre nemam to riesit a mam sa ozvat iba keby sa mi nahodou pohorsilo.. ma tu niekto podobne skusenosti s takymto nahlim vysadenym tohoto lieku? pretoze momentalne sa citim dobre ale bojim sa ze sa mi to niekedy v buducnosti moze znova vratit... :o(

amalka123

Písala som skôr v diskusii o schudnutí pri užívaní cipralexu. Teraz som však za 3-4 mesiace pribrala 5-6 kg. Máte s cipralexom aj takéto skúsenosti? Stravovanie som nezmenila.

pesimistka

ahojte, budú to už cca tri roky, čo som postupne vysadila antidepresíva, bolo to bez problémov, jednoducho som si dávkovala každý týždeň menšiu a menšiu dávku. Lebo keď som to pred tým vysadila naraz náhle, mala som napínanie na vracanie a hnusné bolesti hlavy. Vysadila som ich kvôli možnému plánovanému tehotenstvu, myslela som, že muž v mojom živote bude otcom môjho dieťaťa, ale nič z toho. Snažím sa pracovať na sebe bez liekov, ale niekedy mám chuť sa na ne vrhnúť zo zúfalstva, že sa mi zrútili sny. Ale mal by o tom vysadzovaní liekov vedieť, ten kto vám ich predpisuje.