On-line psychológ, psychiater

freeminder

@Severka> som muz ale pri citani hlavne tej prvej casti o tvojich tuzbach a snoch som si uvedomil, ze som na tom rovnako. U mna je to komplikovanejsie, lebo osoba s ktorou som myslel ze tieto veci zazijem ma slusne odmietla, ze chce byt slobodna a teraz sa nechce viazat :) Dalej sa stretavame samozrejme ako kamarati a mne to trha srdce.

Ked takto zistujem, ze nie som sam s podobnou situaciou, trochu mi to pomoha, ulavuje. Nemyslim tym, ze ak trpia ini, tak je to potom znesitelnejsie, ale pocit, ze sa nemusim citit ako "z inej planety".

A teraz samozrejme k tebe. Dovod preco ti odpovedam, je ze tak ako pomohlo mne citat o tebe, tak verim, ze to potesi teba, ze nie si na to sama aj ked len takto virtualne. A doda silu.

A posledna rada, zial uz asi tusis ... ale je cas zacat odznova a s niekym kto ta oceni. Budes sa trapit alebo skusis? Nechavam na teba, ale verim ze tu silu v sebe najdes.

Pri behu sa hovori, ze ak vybehnem von a po 1 km to neotocis domov :), tak zvysok je uz pohoda.

Vela stastia pri prekonani 1. km!

Severka

Chcela by som mať dobrú prácu, vydať sa a mať deti.

Chcela by som mať dobrého a chápavého manžela, ktorý ma nezradí ani v tých najťažších chvíľach. Chcem aby sme boli zdraví.

A zase prichádzajú ďalšie otázky. Keby sa vydám? Keby budem mať deti? Vydám sa za toho pravého? Je ten s ktorých chodím a ľúbim ho ten pravý? Stále ma chce meniť. Chce aby som sa obliekala tak ako sa to páči nemu. Chce aby som mala vlasy tak ako to chce mať on.

Chce aby som sa správala tak ako to chce on. Som šťastná a chce sa smiať a vyjadriť to ale on ma zastavuje a chce aby som to v sebe dusila a správala sa decentne. Zadusila všetko a správala sa ako sa patrí. Keď som smutná a chce sa mi plakať tak niekedy mi to ani nejde. A aj keď to ide najradšej by som si zahalila tvár a plakala potichu. Lebo každý trpí po tichu každý dusí v sebe aj radosť aj smútok.

Minule som prejavila radosť aj povedal mi, že som hlučná a všetci sa pozerajú. Ale mne to bolo jedno. Cítila som sa veľmi uvoľnene a sama sebou. Ja neviem, že niektoré ženy v dnešnej dobe zmužneli a nesprávajú sa ako ženy ale ja taká nie som a nie je to moja priorita takou byť.

Niekedy mám taký pocit, že som ňou manipuluje a potom zase uvolní a správa ku mne normálne a zase taký je. Ja to vycítim.

A keď nerobím to čo nechce on tak sa som ňou ani nebaví alebo je ku mne chladný. A hovorí mi, že prečo nerobím to čo chce. Že on mi tak vyhovel v takých veciach. Robí len to čo chcem ja. Ideme tam kde chcem ja. Kúpi to čo chcem ja. Ale nie je to tak. Vždy sa ho pýtam. Chceš alebo nechceš? U mňa je to dobrovoľné a prosté. Keď nemal prácu tak druhá baba by ho odkopla a ja som bola pri ňom aj v tých ťažkých chvíľach v jeho živote. Sťažoval sa mi každý deň aj keď sme boli spolu. Rozosmievala som ho. Čo mám robiť. Ja to neviem s mužmi. Dajte mi radu. Som smutná a neviem nájsť dobrú náladu. Hudbu počúvať nemôžem, lebo máme smútok. Zomrel nám dedko a niekedy mi aj chýba. S ním bola sranda. Vypočul ma. Povedala som mu všetko čo ma trápila a poradil mi pomohol objal. Ale čo už mal už 91 rokov a mal aj cukrovku a cez vojnu bol ťažko ranený a musel sa sťahovať v veľkými opaskami.

Neviem na neho zabudnúť bola som na neho citovo naviazaná.

octavia

dobry den chcem sa opytat ze ked som bol k psychiatrovi lebo neviem spat a a pocujem niekedy hlasy v hlave ale mám dost tazky zivot v tom pripade uz nikdy nemozem robit napriklad ako hasic alebo podobne?

Nataša_66

Dobrý večer, prosím Vás vedel by mi niekto poradiť nejakého dobrého psychiatra/čku, otec potrebuje nejaký posudok od psychiatra od policajtov, či je spôsobilý ako vodič. A musí to byť niekto kto má ten certifikát aby to mohol napísať.V Nitrianskom kraji
Vopred velmi dakujem

svoko-r

Dobrý deň. Prosím o radu.Mám 75 rokov. Už asi viac, ako 10 rokov užívam 1/2 ZOPICLONU pred spaním. Chcel by som vedieť, či nebudem mať v budúcnosti nejaké psychické problémy.

mimcatko

tak skuste povedat mne co mam spravit priatel ma uplne nanic vztahy v rodine mam sa knemu vyjadrila ze ho moze kaslat nech si ostane na ulici do toho ine problemi nevieme co dalej a ako by to nestacilo teras povedal ze uz to nebude riesit ze je pevne rozhodnuty to ukoncit ze namna bude davat pozor z hora...ze tu nechce byt ze sa otravi jakmile odbije datum ze sme spolu rok.. nejde mu to vyhovorit uz raz sa mi skoro podrezal a teras toto chce sa naplno uzit tento tyzden a potom mi chce len zavolat jak to pojde spravit nech ho najdem nespavam odvtedy neviem jak mu pomoct co stym?

sedmoocko

nebola som za psychologom ale zajdem tam zajtra.okamzite.hoci som si uz vybrala zahranicie namiesto skoly,ktoru dostudujem neskor.problem je v tom ze mama mi diktuje co mam robit, co ma ma zabavat,hoby,a tak.a tak sa riadne bojim
jej nazoru.uz mam vsak vsetko premyslene.
len som si nicim nie ista.mam vyucny list.ale zajtra zajdem za nim.

lendoki

Všetci, ktorí tu píšete o bolestiach hlavy,depresie,stresu,úzkosti ako aj povahových - charakterových chybách a zlozvykoch svojich blížnych a pod. preštudujte si najprv minimálne 1 knihu o ovlyvnení psychiky tréningom so zavretými očami ...
Ináč povedané " Programovanie mysle "

Využijte knižné vydanie tréningu : Kontrola vedomia - José Silva
nebojte sa nemá to negatívny dopad na zdravotný alebo psychický stav - skôr naopak -milióny spokojných preliečených na takýchto a podobných kurzoch podalo už svedectvo o fantastických výsledkoch uzdravenia a zlepšenia charakteru osôb - celých rodín a pod.(Aj deti môžu využiť tieto vedomosti - sú kurzy aj zvlášť pre ne.