zaneprazdneny priatel....

Príspevok v téme: zaneprazdneny priatel....
tvojdudrosko

Ahojte.Ako by ste riesili tuto situaciu?S priatelom sme spolu 9mesiacov.Prve dva sme boli spolu takmer kazdy den,potom bol 2mesiace v BA a videli sme sa len cez vikendy.Teraz sa vratil domov a kazdy vikend sa hadame kvoli tomu,ze nie je ochotny najst si chvilku casu pre mna a spolocnu prechadzku do prirody.Zije v dome s jeho mamou,otca uz nema.Chapem,ze sa musi postarat o dom,zahradu aj o mamu,ze musia ist na nakup a na navstevu.Ale stretnut sa s nim 3x do tyzdna (sme spolu 2-3hodinky malokedy viac)po praci,ked je unaveny a uteka domov,lebo uz ho caka mama,ktora mimochodom este stale nevie,ze sme spolu,sa mi zda trosku malo.Respektive ma nebavi stale behat po obchodoch,nieco vybavovat,stretavat sa s jeho kamosmi,ked mame aj tu minimalnu moznost byt spolu a podobne.Uz by som fakt chcela zazit vikend,ked budeme sami dvaja niekde v prirode,nebudeme sa nikam ponahlat a jednoducho budeme len oddychovat.To chcem vazne az tak vela?Neviem pochopit jeho spravanie sa,pretoze ked bol v BA a aj teraz ked ide niekam na sluzobku kazdy vecer mi place do telefonu ako mu chybam a ako chce byt so mnou a ked ma moznost,tak radsej ide ku kamoske na gril party,alebo sedi doma pred telkou...A z toho ma ide porazit.Najviac ma hneva,ked sa hadame a on sa tvari,ze z toho robim vedu a ze to neni az take strasne,ale fakt mi na tom zalezi a chyba mi.Prosim poradte.Dakujem.

tvojdudrosko

Ahoj fifa,no prave,ze ja nie som z tych zien,co drzia hubu a krok a spravia vsetko,co im chlap povie.Mam vlastnu hlavu a vlastne nazory a nikdy mi ich nebral.Vzdy ich respektoval.Nech uz boli akekolvek.Vzdy ma podrzi,ked mi je najhorsie,vie pomoct,poradit,je to proste chlap,s ktorym by som si vedela predstavit buducnost,akurat ma hneva to nase zriedkave stretavanie sa.

tvojdudrosko

Ahoj Jarka.No neviem,ja sa s nim na temu jeho mamy skusam rozpravat uz dost dlho.Aj vcera sme cakali na kamaratov,kym si nieco vybavia a povedal,ze predsa spravi tu opekacku u nich doma,ako planoval a spytal sa,ci pridem.Povedala som,ze rada,aj ked neviem,ako bude reagovat jeho mamka a on mi na to s usmevom povedal,ze preco ma to teraz trapi....Raz sa stalo,ze som mala prist za nim do prace a ked som sla na autobus,tak mi volal,nech ho pockam v meste,lebo pride mamka.Vtedy ma to dost nahnevalo,pretoze sme boli dohodnuti a ona len tak zavolala,ze pride za nim,lebo si chce nieco vytlacit a ani ju nenapadlo,ze uz moze mat iny program.Nejak to s nou vtedy vybavil,ze jej to vytlaci a donesie jej to domov...Priatel je ten typ cloveka,ktory sa asi az prehnane stara o rodinu.Chapem,ze mama je uz sama,ze jwe to clovek,ktory ho vychoval,dal mu vsetko co potreboval a on chce teraz spravit to iste,ale predsa len je dospely muz a ma aj vlastny zivot.Neda sa byt stale v praci a potom utekat domov.V tej sms neporovnaval lasku jedneho a druheho.Neviem,ako si na to prisla...Komunikujeme spolu stale,ale tema mamka sa proste nesmie otvorit,sice zatial neviem preco,ale snazim sa to zistit.

fifa

Vieš jemu možno vyhovuje ten domáci servis-maminka.Nehovorím že ťa neľúbi ale niektorí chlapi sú jak jelita.Viem láska je láska,poznám.Sama musíš zvážiť či ti vyhovuje takýto spôsob života sú také ženy ktoré ani nepipnú, zasa ho nesmieš sekírovať a buzerovať,to chlapi neznášajú otázky a kedy budeme zase spolu.Ja som to nikdy nerobila.Daj mu voľnosť nevolaj mu aby došiel za tebou,proste sa stretávajte ale netlač na ńho, keby chcel on príde.Tak uvidíš na čo si a rozhodneš sa.

jara

Mija on to vie.Vyjadril sa,že ma chce navždy.nebola to žiadosť o ruku(fór),ale aspoň sa vyjadril.No tvoj....chlapec má iste rešpekt pred mamou.ani si neskúšala ho nejak nalomiť,že by ťa zoznámil s mamou?Možno,je to len môj subjektívny názor,bude problém v tom,že mu mama vyčítala,že je stále preč a nevenuje sa rodine,keď je hlavou rodiny.vtedy nenabral odvahu jej povedať,čo je vo veci.A možno ma teraz pocit,že je medzi dvoma mlynskými kameňmi.Ty a jeho mama.Je to smutné,že chlapi nehovoria o tom čo ich trápi a majú pocit,že všetko vyriešia sami.Navrhujem len komunikovať,komunikovať.Skús sa sním v kľude,aj keď viem aké je to občas ťažké,porozprávať otvorene.Nech ti povie prečo ťa nechce zoznámiť.Určite v tom nie je to čo si písala o tom vyzvedaní po rozchode.S toho kúsku sms:ak niekto prirovnáva veľkosť svojej lásky k láske toho druhého...no nič moc.Vo vzťahu je to väčšinou o tom,že niekto ľubi viac a niekto menej.V tvojom prípade si tá,ktorá viac.Babule prepáčte skončila mi šichta idem dom.Zajtra sa určite mrknem na túto tému.Tvojmúdroško Odvahu!

tvojdudrosko

Jarka on mi napisal takuto sms- Sak to,keby som ta nelubil,abo Ty mna,velmi rychlo by sme to vyriesili,ale takto take riesenie neprichadza do uvahy.V tom sa urcite zhodneme vsak laska? Cize on sa nechcel rozist,len skonstatoval,ze ak by sme sa tak velmi nelubili,tak by to bolo asi jedno z rieseni.Ja som z Kosic a on byva v jednej dedine 12km dalej,ale pracuje v Ke,takze mame moznost byt spolu.Ja som to zo zaciatku tiez tak brala,ze nemusi hned cela rodina vedeit o nasom vztahu,ale tak po 9mesiacoch by sa uz asi patrilo. Zatial len jeho sestra o mne vie.Mama ma sice 2x videla,ked sme boli s kamaratmi na navsteve,ale ako "kamosku".Tak neviem.

mija

Jarka, na to ze ma 36 rokov, by uz mohol vediet co chce, nemyslis? Z toho co som citala, Ty v tom mas jasno.Na rozchod je este skoro. Ale neda sa chodit do nekonecna okolo horucej kase...

jara

Ja mám 28 a on 36.Teraz,keď tak nad tým rozmýšľam,že sme sa dávno nebavili o tom,či už rodičom o mne povedal.Ale nedávno mal také reči,že veď počkaj,keď spoznáš naších.Na začiatku nášho vzťahu aj chcel,ale len ako kamarátku.Vtedy sa vyjadril,že sú síce super,ale stará škola.A určite potrebuje nejaký čas,aby dospel k tomu,že si ma dovoli predstaviť ako partnerku.Pravdu povediac mi to ani nejak nechýba.V tvojom prípade je to iné ste spolu dlhšie.Ste z toho istého mesta(dediny)?
Ak ťa ma rád prečo myslel na rozchod? Ja som nedávno tiež riešila také niečo.Ale u nás šlo o nedostatočné pochopenie sms z jeho strany.Keď sme si to vysvetlili tak sa ospravedlňoval takmer do bezvedomia.Vieš dôvod prečo nad tým uvažoval?

tvojdudrosko

Ahoj Jarka,no ak sa mozem spytat,Tvoj priatel udava aky dovod toho,ze o vas jeho rodina nevie?A kolko mate obaja rokov?

jara

Mija nedalo sa.Jeho rodičia o nás nevedia.Neviem si dosť dobre predstaviť,že by sa im zrazu po dvore motalo zjavenie,ktoré v živote nevideli. A ešte je tu dosť veľká vzdialenosť medzi nami 70 km.Priateľ má auto aj moto tak je vo výhode.Občas chodím aj ja za ním busom,ale to sa vždy stretneme u ních v meste.

tvojdudrosko

zamilovana-hm,ved toto,keby to bolo take jednoduche.vykalsat sa na niekoho, prestat lubit,zabudnut na vsetko krasne,...neda sa to a zatial to nechcem riesit rozchodom.