Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Glaukom

Iveta..

Poprosim o radu pre moju mamičku: má 63 rokov a práve jej zistili zelený zákal. Je z toho strašne vystrašená. Musí si dvakrát kvakať do očí, z čoho má fobiu a sama si ani nevie kvapnúť a vždy jej musí niekto iný kvapkat a aj to na veľké odhodlanie.
Ale chceli by sme vedieť, či sa pri tejto chorobe môže dvíhať ťažké veci, byť dlho zohnutá ( napr. pri práce v záhradke ), alebo povedzme kričať, silno fúkať nos pri nádche...takéto obyčajné veci sme sa nikde nedočítali a maminku to ani nenapadlo opýtať sa lekárky. Ďakujem ta všetky odpovede...

danka456

Cumlicek80 ja kvapkám tiež travatan tlak mám aj 23,24 keď mi lekárka meria tým prístrojom, čo ti akoby vzduch fúkol, keď mi meria iným čo kvapne do oka kvapky mám 17. Vraj je to v hrubšej rohovke, takže asi ten tvoj tlak je v poriadku.

cumlicek80

Ahoj aj ja sa liečim na glaukom asi 2. mesiac kvapkám travatan. Pre tým som mal VOT 29 a teraz mam okolo 20 21 a mám hrubšiu rohovku no neviem či je to OK. Viete poradiť nejakú alternatívnu liečbu, homeopatiká a tak email cumlicek80@azet.sk dakujem

zara

danka 456,ja tiež som ich dosť vyskúšala,od tohto Duotravu mi dokonca začali rásť mihalnice a pod jemné ale tmavé chĺpky.A ten ekzém keď ti zmizol sám?

danka456

Zara, vyskúšala som asi 8 druhov, teraz mám travatan + azopt. Raz ma oči štípu, inokedy menej. Od kedy sa liečim /1 rok/ s očami mám problémy stále. okolo očí mám akoby hnedé kruhy alebo akoby som to nazvala, ekzém bol tiež. Červené oči som mala asi týždeň po zmene kvapiek. Ak chceš napíš mi na Kristinka56@azet.skDanka

zara

Aké máte skúsenosti s glaukómovými kvapkami?Mne nesedia ani jedni.Teraz mám Duotrav, ale oči stále ma pália,štípu oči,od jari mám ekzém pod očami.Má niekto podobný problém?
Existuje aj prírodná liečba glaukómu?

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Glaukom - Fórum - ZDRAVIE.sk