Glaukom

Súvisiaci obsah

danka456

Zara, vyskúšala som asi 8 druhov, teraz mám travatan + azopt. Raz ma oči štípu, inokedy menej. Od kedy sa liečim /1 rok/ s očami mám problémy stále. okolo očí mám akoby hnedé kruhy alebo akoby som to nazvala, ekzém bol tiež. Červené oči som mala asi týždeň po zmene kvapiek. Ak chceš napíš mi na Kristinka56@azet.skDanka

zara

Aké máte skúsenosti s glaukómovými kvapkami?Mne nesedia ani jedni.Teraz mám Duotrav, ale oči stále ma pália,štípu oči,od jari mám ekzém pod očami.Má niekto podobný problém?
Existuje aj prírodná liečba glaukómu?

zuzka42

Keď som sa na to doktorky opýtala, povedala mi, že ja to nemám. Myslím že asi naozaj, lebo ako mám problémy s tlakom, na oči sa cítil úplne ináč, stále ma bolia, sú citlivé na svetlo PC,TV. Takže určite nie sú v poriadku, aj keď sa liečim už od septembra 07.

jaja

Samozrejme, že sa pri užívaní prírodných doplnkov v žiadnom prípade nemajú vylúčiť lieky, pretože tieto produkty sú ako doplnková výživa pre chorých a ako prevencia pre zdravých.

jaja

Zuzka, o produktoch - vzhľadom na dodržanie podmienok v tomto diskusnom fóre, je možné ako som zistila podať len všeobecné informácie, pomôcť radou o konkrétnych produktoch však už možné nie je. V takomto prípade, by som Ťa, alebo Vás mohla informovať v prípade Vášho záujmu odpoveďou na vlastnú e-mail adresu.

jablonka

zuzka a to ti povedala lekarka na zaklade vysetrenia, ze nemas hrubsiu rohovku? lebo na to sa robia specialne vysterenia iba v bratislave a kosiciach. VOT 25 nie je zas az tak vela, kedze 21 sa berie ako hranicna hodnota.

zuzka42

Jablonka tlak mám okolo 25, mala som aj 30, aj 21. Rôzne hodnoty. Kvapky mám 3x denne nevynechávam nič. Rohovka -pýtala som sa lekárky, zhrubnutú nemám.

jablonka

jaja, mas pravdu, zeleny zakal je nespravne pomenovanie pre glaukom, ale len v poslednych desatrociach, ked je lekarska veda natolko vyspela, ze dokaze zmiernovat priznaky tohoto ochorenia.
v minulosti totiz v poslednom stadiu glaukomu, pri uplnej strate zraku, dochadzalo k zelenemu sfarbeniu sosovky.
zuzka, prirodne produkty nic nepokazia, ale nespoliehaj len na ne. ak budes ignorovat liecbu kvapkami znizujucimi VOT, moze dojst za kratky cas k nevratnemu poskodeniu zrakoveho nervu.
este existuje dalsia moznost, ak mas ocny tlak pohybujuci sa okolo hodnoty 30 mm Hg, ide len o prejav hrubsej rohovky a teda sa mylne vykazuju vyssie hodnoty tlaku.