Glaukom

Súvisiaci obsah

jaja

Zelený zákal / glaukom/- tento názov nie je presný, pretože nevytvára zákal. Podstatou ochorenia je zvýšenie vnútorného tlaku oka. Je to možné prirovnať s loptičkou, do ktorej sa nafúkne viac vzduchu ako je potrebné.Loptička sa nafúkne viac a viac a napína sa.

K zvýšeniu vnútorného tlaku oka dochádza vždy, keď:

a, vytvára sa viac očného moku

b, množstvo očného moku je odpovedajúce, ale jeho odtok je narušený

Príčinou tochto, je ochorenie kolagenových vlákien tkaniva, ktorá sa nachádza na ceste odtoku

Ak je očný tlak trvalo vysoký, poškodzuje sa zrakový nerv a slepá škvrna a zhoršuje sa zrak. Volne radikály môžu spôsobiť vznik glaukomu, porušiť priebeh tvorby očného moku a prostredníctvom vlivu na kolagenové vlákna môžu zabrániť odtekaniu očného moku.
Je možné svoj zdravotný stav vylepšiť aj doplnkami výživy - prírodnými produktami, na základe skúsenosti lekárov.

oldrich hrozáni

Mám zelený zákal,užívam Duotrav,mám pocit dyspnoe-skor sa zadýcham,ako bolo pred jeho používaním.Chcem sa opítat,či to može mat suvislost z jeho používaním.Dakujem

Danka

Bola som u lekárky minulý týždeň, vtedy mi zmenila aj liečbu. Na štípanie mi dala Arufil trojbalenie. Povedala, že oči si musia na kvapky zvyknúť, aby sa "naštartoval" ten proces. Paul, z ktorého mesta si? Ja BB.

Danka

Mne lekárka dala najprv Carteola Azopt, teraz mi dala Duotrav + Azopt 2 x denne, čiže Duotrav ráno a Azopt na obed a večer. Koncom januára mám ísť na kontrolu, aj teraz ma oči štípu.

paul

Danka ja na zníženie očného tlaku už roky používam očné kvapky Timolol 0.2% alebo 0,5% a očný tlak mám ustálený v priemere na 18.