Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

lanove semiacka

farmaceutka

Pokial mam ja vedomosti, tak maximalna povolena davka lanovych semienok z dlhodobeho hladiska je jedna polievkova lyzica, nakolko sa z nich v creve odstepuje kyanid...nikdy som po tom nepatrala, ale pamatam si tu informaciu zo skoly.

SHAKTI

Ľanové semeno je veľmi dobré napr. na reumu, rakovinu, pri problémoch s trávením- nie iba ako preháňadlo ale dá vám to do poriadku trávenie. Netuším ako sa tá ženská volá ale vďaka jej štúdii sa pár jedincov vyliečilo aj z rakoviny. Ide o ten fór, že ľanové semiačka sa pomelú- normálne v mixéri a za deň musíte skonzumovať dve polievkové lyžice spolu- a tu je ten fór- buď s tvarohom (vytvorí sa chutná nátierka na chlebík) alebo to šupnete do jogurtu. Fór je práve v tej kombinácii- ľanové semiačko s mliečnym výrobkom. Ja som si to ešte skvalitnila a pridávam to do Activie jogurtu a trávenie mám tip-top ani kosti nebolia.
áno, skladujte ich pomleté v chladničke.

emi

na trávenie aspon mne pomaha za hrst ovsenych vlociek, zabarim vodou, necham ostat 2-3 min. ochtim skoricou a medom. Vlocky maju tu vlastnost, ze su tazsie stravitelne, pri traveni naberaju vodu- teda udrzuju ju v tele, tym padom nevznika dehydratacia, a pri traveni zaroven rotuju v creve a ocistuju ho od prilepenych nanosov- cize posobia aj ako cistic. Staci ich zaradit tak 2, 3x do tyzdna na ranaky, aby sa neprejedli.

aduliena

...ďakujem za vaše príspevky a vyjadrenia. Tak si ich budem mlieť vždy za čerstva. Posypem si nimi ovocie, ktoré raňajkujem. Tak to bude hádam ok.

libunka

1 cajovu lyzicku lanovych semienok zalejeme 1 dcl vody,rozmixujeme ponornym mixerom a doplnime 1/2 dcl vody.Vznikne spenena kasa,ktoru ochutim medom.Nakrajam banan a zamiesam lyzicou.Posypem troskou skorice.

RNG

Rozbitim ochrannej supky zacina obsah oxidovat a postupne by za nejaky cas semeno zosmradlo-podobne ako stary mak alebo stary olej.
Preto odporucam mlet cerstvo alebo namlete dat do plastikoveho vrecka a do chladnicky.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

lanove semiacka - Fórum - ZDRAVIE.sk