Chronický únavový syndróm

Príspevok v téme: Chronický únavový syndróm
alexia1

Viete mi s ním niekto pomôcť? Nemám ho diagnostikovaný, lekári vlastne nevedia, čo mi je, ale padla už aj táto alternatíva. Som príšerne unavená takmer stále, ráno sa zobudím a chce sa mi strašne spať, režú ma oči, som slabá neuveriteľne, malátna, nič nevládzam, niekedy sa mi ani pohnúť nechce. Zažili ste to? Alebo poznáte niekoho, kto to má tiež? a viete poradiť? Ďakujem. P.S.. Mám to už niekoľko rokov a nedá sa toho zbaviť...

[zruseny12]

nejem vela sladke ,ale mam obdobie kedy musim to mat...a namiesto sladkeho jem ovocie...ale vies niekedy si musim dat,rada aj peciem a nedaj si zakusok, co upeciem...tak na co potom budem piect...?musim sa kontrolovat,to je pravda...dakujem ze si nam tu tak pekne radil...mna nikdy nenapadlo,ze z unavou moze suvisiet aj pecen...a nejaky caj na pecen?lebo ja pijem z listou pupavy,ze vraj precistuje pecen,ale teraz najnovsie som citala,ze odvodnuje...tak mas aj ty nejake rady na caj.../na pecen aby sa trochu zotavila/

radca

Maria,

sladkosti by som tiez velmi nejedol. Cukor sa premiena na alkohol a ak ma clovek problemy s pecenou, tak sa z neho moze stat alkoholik len jedenim cukru,

[zruseny12]

SAK PRAVE KED CLOVEK CHCE MAT INVAL.MUSI POCUVAT LEKAROU ASI,MAT VSETKY VYSETRENIA...MNA NEPOSIELALI,LEN SA MA NA TO PYTALA NEUR.SAK SOM UZ TU PISALA.TIEZ PRETO SOM SA ZACALA O TIE VECI ZAUJIMAT,ALE JA UZ VIEM ,CO MI JE...LEN TA UNAVA,ESTE PRETRVAVA...ALE MAM AJ NIZKY TLAK...TAK MOZNO AJ S TOHO....Z KAZDEHO ROSKU MOZNO TROSKU....TAK OKOLO 13:30 NA MNA PADA TAKA UNAVA,ZE MI SAME VIECKA SA ZATVARAJU,ALE NIE VZDY...ASI TO ZALEZI AJ CO ZJEM AJ OD POCASIA AJ AKO SA VYSPIM...ATD.

[zruseny12]

ja som si vsimla,ze ja nemozem tie sladene vody a take tie potraviny kde su chemicky upravovane,kde su ecka...a tie konzervaty...tak vela som musela toho vylucit...asnazim sa jest len take normalne veci...bez uprav...ale stale to nejde...to by som musela asi vsetko v BIO-POTRAVINACH KUPOVAT....

radca

No ja to mam tiez, ale lekari ma posielali najprv na psychiatriu. Mna tieto veci vobec nezaujimali a v podstate som sa zacal o to zaujimat z nutnosti, ked som parkrat skoro uplne skolaboval. Pise sa tam aj o tych mykoplazmach.

gumajz

dr.jajbolí a ja čakám že mi odpovieš a ty si tu.áno ak máš diagnostikovaný chronický únavový syndrom môžeš požiadat o inv.dôchodok

radca

Cudzie latky su napr. lieky a chemikalie (napr. aj konzervacne latky v potravinach). Zaujimave je, ze aj voci grepom sa pecen sprava, ako k cudzej latke.

dr.jajbolí

júj, to je ale čítania, stiahnem to a večer v pohode to budem miesto knižky čítač. Ďakujem.
Nuž a vie mi niekto povedať, či chron.ún. syndróm je závažná choroba? Je do Dg, s ktorou sa dá ísť aj na invaliditu? Je to pre mňa veľmi dôležité.

[zruseny12]

tie cudzie latky to moze byt hoci,co...napr.aj ked je zle travenie...mozno sa pytam hlupo...ale ma to zaujima....lebo ja mam zle travenie,no mala som uz je to celkom ok,ale mala som take stavy,ze som myslela ze zomieram,nenormalne zle a na odpadnutie...neda sa to ani popisat...teraz to u nemam,zle este unava niekedy je...ale su dni kedy je to ok...ale unava byva aj z inych veci JONInapr.ked ma zena kvasinky,malo zelaza...je to rozne...