Chronický únavový syndróm

Príspevok v téme: Chronický únavový syndróm
alexia1

Viete mi s ním niekto pomôcť? Nemám ho diagnostikovaný, lekári vlastne nevedia, čo mi je, ale padla už aj táto alternatíva. Som príšerne unavená takmer stále, ráno sa zobudím a chce sa mi strašne spať, režú ma oči, som slabá neuveriteľne, malátna, nič nevládzam, niekedy sa mi ani pohnúť nechce. Zažili ste to? Alebo poznáte niekoho, kto to má tiež? a viete poradiť? Ďakujem. P.S.. Mám to už niekoľko rokov a nedá sa toho zbaviť...

[zruseny12]

mne sa tiez pytala neurol.ci ma uz niektory lekar posielal na psych.zatial nie a ani by som nesla...lebo ja viem co mi je a nebudem brat nejake AD,mna by to skor zabilo ako pomohlo,mne pomahaju doplnky...

radca

Pri CFS vychadzaju krvne vysledky vacsinou v poriadku (hlavne elektrolyty). Ten horcik chyba v bunkach (museli by ti robit rozbor vlasov, alebo ineho tkaniva). Test na CFS je "ortostaticka intolerancia". Jednoducho povedane, ked rano vstanes z postele tak sa ti prudko poklasne tlak,az skoro zamdlies. Dalsi problem je mnozstvo krvi, ktore je pri CFS ovela mensie. Diagnoza CFS este neexistuje a tak ju lekari jednoducho skonstatuju, ked nic ine nevedia. Niektori tvrdia, ze to sposobuje otrava ortutou, ale nazor mnohich je ten, ze to sposobuju chlamidie a mykoplazmy. Ludske mitochondrie tiez pochadzaju povodne od bakterii (podobne tyfusu), co by moyno mohlo byt tiez jedno z vysvetleni.

[zruseny12]

ten vapnik ber, ale pravidelne...kolko mas rokov ak mozem vdiet?ja beriem 3x denne z rybym olejom...tak skus inu neurol.a spomen jej tie tetan.testy a svalove testy...

joni

na neurol. som uz bola, mala som aj nedostatok vapnika a horcika a take trhanie vo svaloch pred spanim, uzivala som potom vapnik a horcik a preslo to, stale si obcas dodavam vapnik s horcikom. A inak na neurol. je doktorka presvedcena ze patrim psychiatrovi, aj ked psycholog depresiu jasne vylucil :/

[zruseny12]

joni skus sa pytat na emg,na tetanicky test a svalovy test...ked si este nebola...aj pri nedostatku vapnika su svaly ochabnute dostavaju krce...jaj,tazko sa radi....ja som bola tiez na tom velmi zle a nevedela som dlho co mi je a trpela som bolestami atd.aj unavou aj teraz unavu stale mam,ale nie vzdy uz...je to velmi zlozite...skus na tu neurol.a pytat sa na tie testy a tak postupne vylucuj....ja som bola aj na krv ale je to altern.a tam mi zistili,ze som aj v miernom stresse a vit.sk.B mi chybaju...

radca

No, mas pravdu vypada to "efektne", ked urcuje diagnozu.
V medicine sa uz vela veci vie, ale este viac veci sa nevie a vsetko so vsetkym tam suvisi. Hlavne sa nevie, co je pricina a co nasledok.

joni

ahoj, dik za rady
depresia to nie je, tu psycholog po testoch vylucil
na imunitu som uz brala dost silnu liecbu a nezabrala
beham s tym po doktoroch uz tak 15 rokov a nakoniec sa vsetci zhodli na CFS a aj na tom ze nevedia ako dalej
krvne vysledky mam ok, mala som zle z imunity ale po tej liecbe sa zrovnali (ale moj stav sa nezlepsil), akurat mi tam vyskakuje pozitivne AMA - antimitochondrialne protilatky - vie niekto co to znamena? vraj to byva pri autimunitnych problemoch s pecenou, ale krvny obraz mam ok?? neviem na aky smer dalej, momentalne som na PN pre velke vycerpanie, bolesti svalov a klbov atd. a tiez mi vyskocil vysoky krvny tlak

[zruseny12]

jakto,ze sa horcik neda doplnit?ked su na to aj doplnky napr.Magnum B6-obsahuje aj horcik....aj v strave je ,aj mineralne vody obsahuju horcik tak ako to je?

[zruseny12]

no mne uz 2x zistili tetaniu,ale z nedostatku vapnika....a mam aj nedostatok vit.sk.B...viem,ze je to len film,ale spravne ide na choroby atd.aspon si ja myslim...jasne,ze realita je ina...

radca

Dr. Haus je vymyslena rozpravka.
Vie sa napriklad, ze pri unavovom syndrome chyba telu horcik a dalsie latky. Ten sa ale z nejakeho dovodu neda doplnit a to ani injekcne-vznika tak tetania-rozne svalove zasklby, unava atd. Takisto ta panicka porucha na ktoru tu bezi tema je velmi podobna, ak nie ta ista choroba.