Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Som na rodicov opravnene alergicka alebo je vina vo mne?

Príspevok v téme: Som na rodicov opravnene alergicka alebo je vina vo mne?
salamandra

Ako sa nezblaznit..?Na jednej strane sa citim zla a vinna ze po nich stale vrcim a stale som na nich nervozna..na druhej strane pri ich provokacia by nebol nervozny iba svaty..a mozno aj ten..Ked som doma viac ako 2 dni..tak mam vsetkeho doma plne zuby..Nie je to tym ze by som bola 15rocna pubertacka co si nevie so sebou rady..Budem mat 24, koncim skolu a nasi ku mne pristupuju akoby som mala 12..A normalny rozhovor nepomaha..lebo u nas panuje ten zastaraly nazor ze rodic moze vsetko a "decko"nema co svoj nazor hovorit..A nie je to len o tom pristupe ale ako som aj uz spominala o vyslovenych provokaciach..napr.dnes..pred chvilou odisiel odo mna priatel domov..a otec sa spytal "uz isliel domov..ten..ako sa vola..Fero..ci Jozo..ako sa to vola.?"(a s uskrnom caka na moju odpoved)Vzhladom k tomu ze sme s priatelom spolu skoro 4 roky a je u nas kazdy vikend..tak si sprostejsiu otazku ani neviem predstavit..A ked sa nedajboze rozculim, ze preco provokuje, tak sa obaja pohorsia ze aka som len drza..No da sa reagovat normalne pri takom pristupe z ich strany?

mamca

Milá Salamandra,myslím,že tvoj problém začal oveľa skôr a tieto dnešné,včerajšie... výstupy tvojich rodičov,hlavne mamy,sú len vrchol ľadovca.Zdá sa mi,že mama je dosť nešťastná(?)žena a otec nie je veľmi zbehlý v riešení konfliktných situácií,zrejme volí skôr ústupčivý spôsob.Jeho nevhodné-podľa teba-poznámky môže byť aj pokus o vtipnosť...Vzhľadom na tvoj už naozaj alergický postoj je odchod z domu a vlastná domácnosť dobré riešenie,len osobne ti odporúčam netajiť pred priateľom túto situáciu.

salamandra

rovnako zufala, ju som urcite okamzite ako skoncim skolu chcem odstahovat..len zatial neviem kde..A ako na to reagujem priatel?On to nevie..(resp.vie len trosku z toho vsetkeho)..Nechcem aby sa nervacil ako ja..

salamandra

ja som tiez pochopila par zalostnych veci..vies som chora (teplota a tak..) a vcera ma prisiel pozriet priatel..No co sa potom u nas dialo..Ako zo scenara filmu "psychopati"..Asi by som tak nemala hovorit ale tak to tu nenavidim, ze sa to ani neda vypovedat..Mama prisla a pred priatelom mi zacala nadavat ze mam ist na psychiatriu, ze ci chory sa ma rozpravat a nie byt ticho (sme sa s priatelom rozpravali a lezala som)..Potom odisiel a zacala mi nadavat ze som chora (lebo za to mozem, urcite som potom nesmierne tuzila)..a ze ju moj priatel urazil-lebo jej nepochvalil polievku ako to robia slusni ludia (mimochodom on u nas ziadnu polievku nejedol, ale to sa nedalo vysvetlit) a ze ona neznesie take drze spravanie z jeho strany a zacala na neho nadavat..tak som uz zacala zvysovat hlas aj ja ze prestane urazat mojho chalana, ze to neznesiem..tak sa este vacsmi nasrala a ze nie je inteligentny, lebo spolu pozeravame televizor (a inteligentni ludia televizor nepozeraju alebo len velmi malo)..a zase tie sproste reci ze to je jej byt a ze budem robit co ona chce (a vyhrazky typu-lebo inak ma dobije aj vo veku 23..)..A ze si nezela aby k nam priatel chodil kym som chora..(tak som mu radsej napisala nejaku vyhovorku, aby radsej nechodil, lebo by to nedopadlo dobre..)a ze ak nebudem robit co ona chce mi zakaze sa s nim stykat (akoby som mala 14 a pol) a podobne trapnosti..Najskor som sa s nou hadala..potom som si povedala ze to nema vyznam a mozem ju sr..t..Takze ona zjapala ja som to odignorovala..No a bonus prisiel vecer (alebo v noci?) ked som isla spat a zase zacala po mne ziapat(bez akehokolvek dovodu)ze sa musi hanbit za to ake mam nazory na zivot, ze pozeram "stale"!televizor!! a ze ju nemam rada a ze nech ju okamzite idem ako slusna dcera pobozkat..Som sa iba divala ze ci netreba volat psychiatriu(to som ale nepovedala) a ona na to ze ci ju nemam rada.Tak hovorim ze ved hej..A ona na to, ze som to mala povedat inou intonaciou a ze "povedz mi "mam ta rada" takymto tonom(a povedala to prislusnym tonom)..Tak sa jej na to povedala ze nic nebudem hovorit ziadnym tonom ze nie som blazon..A ona zase vresk a zacala mi nicit veci v izbe od zlosti..Tak som zacala kricat aj ja ja ze co mi nici veci no a ona na to ze ona umre lebo to chcem, ze chcem aby bola v truhle a podobne stupidity..Tak som presla do ignoracie lebo nemal vyznam nic hovorit no na zaver este prisiel otec mi dohovorit "ze aka som k matke drza a ze v tom ze mam vzdy posluchnut a suhlasit s tym co povie a ak mam iny nazor mam si ho nechat pre seba"..Takze to bol moj vcerajsi pekny den..Mozno to tebe rovnako zufala, alebo aj niekomu inemu kto si to precita pride neskutocne a privelmi "psychopaticke"aby to bola pravda..ale zialbohu to pravda je..

rovnako zufala

pocuj, tusim si spominala, ze koncis skolu a priatel pracuje. nerozmyslali ste, ze pojdeme niekam do podnajmu, ked skoncis? a ako to vlastne berie tvoj priatel? ja som dnes pochopila dalsiu zalostnu vec..

salamandra

dakujem moc za reakcie..zajtra sa ozvem bo som chora a som cely den lezala a teraz mi o 12tej konci net..Dnes bola u nas zase psycho..:(..uz sa tesim ked vypadnem odtialto..!!!

rovnako zufala

podla mna to nie je generaciou rodicou..vidim, ake vztahy maju s rovnako starymi rodicmi moji rovesnici. je to proste zufaleee. vcera som si vypocitala, ze mama sa vydavala v mojom veku!! uz som normalne uvazovala, ze akoby sa zatvarili nasi, keby som im povedala, ze som tehotna..:)(nastastie su to len zufale myslienky, lebo nie som natolko nezodpovedna..)

majka_

Ahoj Salamandra,
ja mam presne taku istu mamu (otca nemam... odisiel). Mam sice len 19 a nie 24 rokov, ale i tak si myslim, ze je nacase, aby som si svoj zivot pekne zariadila. I ked nemyslim to tak, ze odstahovat sa a pod... ale su veci, ktore by som si zariadila sama. Su situacie, ktore ma doslova vytacaju. Ked dostanem nejake peniaze na ucet a idem si urobit svoj mesacny pravidelny nakup (nejaky ten sampon... a iny zaklad) a pridem s nim domov, tak prva otazka z maminej strany: Ta co, uz si dostala peniaze a minas???\" Hoci vie, ze nemozem byt bez samponu a podobnych hygienickych veci. Doma je bozske ticho iba vtedy, ked som ticho ja a robim vsetko, co mi kto povie. Ale takto to nejde. Odist z domu nemozem (niezeby som nechcela, ale chcem to spravit az o 5 rokov, ked si najdem pracu a dokoncim VS). Najprv som chcela vystudovat len 1. stupen VS (Bc. by mi v pohode stacilo), ale vraj v zahranici tento titul neuznavaju, ale uznavaju len Mgr. Takze asi pojdem aj na ten 2. stupen. Mas sa dobre, ze mas priatela. Do jedneho mojho vztahu, ked som si po dlhom case nasla priatela (ti sa na mna nelepia...), tak mi priatelstvo rozbila rodina (zacali mu pisat maily, strapnovat ma, rozpravat sa s nim, predomnou ho kritizovali...). Robia zo mna totalne neschopnu. Ved aj dnes som bola u lekarky, lebo som chora, dala mi 3. antibiotika a ked som prisla domov, tak sa mama pytala, ze co mi nedala injekciu Hydrocortison (som sa dusila), ktora mi zvykne pomahat. A teraz vecer hovorila sestre za zatvorenymi dverami, ze ona pojde zajtra so mnou (TRAPAS!!!) a ze popyta doktorku o tu injekciu. Nikam samozrejme nepojdem. Sak neumieram, ta co... Ale taky pristup ma dokaze nastvat. Ved co ja nedokazem otvorit usta ci co? Fakt... niektore situacie dokazu cloveka vykolajit. Ja vidim jedine riesenie len v tom, ze odidem po skole do vlastneho podnajmu alebo bytu.
Ale mozno to je len prehnana starostlivost rodicov. Ale dnes som sa rozpravala so susedou - kamaratkou, co uz ma deti a je o asi 15 rokov starsia nez ja, ze podla nej je generacia nasich rodicov (teda 50 a vyssie) \"neznesitelna\". Myslia si, ze nazory deti su na prd. Ale... ked sa nad tym tak zamyslis, to iste o tebe povedia aj tvoje deti, lebo doba sa meniiii...

majka_

Ahoj Salamandra,
ja mam presne taku istu mamu (otca nemam... odisiel). Mam sice len 19 a nie 24 rokov, ale i tak si myslim, ze je nacase, aby som si svoj zivot pekne zariadila. I ked nemyslim to tak, ze odstahovat sa a pod... ale su veci, ktore by som si zariadila sama. Su situacie, ktore ma doslova vytacaju. Ked dostanem nejake peniaze na ucet a idem si urobit svoj mesacny pravidelny nakup (nejaky ten sampon... a iny zaklad) a pridem s nim domov, tak prva otazka z maminej strany: Ta co, uz si dostala peniaze a minas???" Hoci vie, ze nemozem byt bez samponu a podobnych hygienickych veci. Doma je bozske ticho iba vtedy, ked som ticho ja a robim vsetko, co mi kto povie. Ale takto to nejde. Odist z domu nemozem (niezeby som nechcela, ale chcem to spravit az o 5 rokov, ked si najdem pracu a dokoncim VS). Najprv som chcela vystudovat len 1. stupen VS (Bc. by mi v pohode stacilo), ale vraj v zahranici tento titul neuznavaju, ale uznavaju len Mgr. Takze asi pojdem aj na ten 2. stupen. Mas sa dobre, ze mas priatela. Do jedneho mojho vztahu, ked som si po dlhom case nasla priatela (ti sa na mna nelepia...), tak mi priatelstvo rozbila rodina (zacali mu pisat maily, strapnovat ma, rozpravat sa s nim, predomnou ho kritizovali...). Robia zo mna totalne neschopnu. Ved aj dnes som bola u lekarky, lebo som chora, dala mi 3. antibiotika a ked som prisla domov, tak sa mama pytala, ze co mi nedala injekciu Hydrocortison (som sa dusila), ktora mi zvykne pomahat. A teraz vecer hovorila sestre za zatvorenymi dverami, ze ona pojde zajtra so mnou (TRAPAS!!!) a ze popyta doktorku o tu injekciu. Nikam samozrejme nepojdem. Sak neumieram, ta co... Ale taky pristup ma dokaze nastvat. Ved co ja nedokazem otvorit usta ci co? Fakt... niektore situacie dokazu cloveka vykolajit. Ja vidim jedine riesenie len v tom, ze odidem po skole do vlastneho podnajmu alebo bytu.
Ale mozno to je len prehnana starostlivost rodicov. Ale dnes som sa rozpravala so susedou - kamaratkou, co uz ma deti a je o asi 15 rokov starsia nez ja, ze podla nej je generacia nasich rodicov (teda 50 a vyssie) "neznesitelna". Myslia si, ze nazory deti su na prd. Ale... ked sa nad tym tak zamyslis, to iste o tebe povedia aj tvoje deti, lebo doba sa meniiii...

moniqa87

alebo ma este napadlo, ked nechce ist do zahranicia tak nechodte, ale hlavne nezostavajte v tom istom meste, ista vzdialenost by mohla vztah s rodicmi aspon trozka ukludnit

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Som na rodicov opravnene alergicka alebo je vina vo mne? - Fórum - ZDRAVIE.sk