RNG prosim jodova tinktura

borko

Zdravaaaa, a to ako sa volá ten roztok? Ano, aj to by som bral :)

Farmaceutka1, a ako to, že ty možeš a ostatné lekarne nie? Ci to nemoze kazda lekaren miesat lieky?

zdravaaaa

zacala som uzivat jodidovu tinkturu 3%ROZTOK.......len 4kv spolu s vodou v stamperlicku vypijem....tak mi to naordinoval jeden bylinkar 2x do tyzdna......hladas nieco podobne??????

borko

tak tak... Čiže už asi v EU nemáme šancu kúpiť si jódovú tinktúru... Jedine ešte z USA by sa asi dalo... Tam veľa stránok núka LUGOL... V EU som žiadnu nenašiel. Na ebay som nasiel akurat jedneho medzinarodneho predavajuceho, co predava Lugol do EU...
Este som nasiel nieco, v akvaristike sa predava "concentrated iodine" s koncentráciou 22,5mg jodu na oz (cca 30ml), len neviem, co to este obsahuje, ake ine latky, ale i tak to je asi slab koncentracia, ci sa mylim?

RNG

dalsi kusok komisie pre potraviny(Codex Alimentarius). Na stastie ich v roku 1996 z USA potlacili a teraz za pomoci nasej podkupnej vlady sa snazia znova sem preniknut s "zosuladenim svetovych standartov"
Politivi nam za chrbtom podpisuju hromady dohod, aby boli mnohe veci zo zahranicia automaticky uplatnovane aj tu, v USA.
Myslim, ze je to pomaly zrele na druhu americku revoluciu proti zvlade nasej sucasnej vlady. Utajovanie, co sa podpisuje s cudzimy krajinami, zrychlene schvalovanie navrhov, ktore nema casu cele nikto precitat, to veru nie je demokracia ako to my, americania, chapeme.

Peto T

Ja som sa v lekárni pýtal, a tam tvrdili, že jód ani KI už nemôžu predávať, lebo EÚ to zakázala. Už len povidón.

RNG

jod su tmavohnede krystaliky, KJ je biela sol.Neviem, ci sa ti to podari zohnat.Farmacia ma dlhe ruky a postarali sa o to, aby to nebolo len tak lahko k dispozicii.

borko

Na internete som jódovú tinktúru nenašiel vo veterinárskych potrebách. :( Dnes som navštívil jedného zverolekára, a hľadal som jódovú tinktúru u neho, tak na mňa kukááál, že čo od neho chcem, sa ma spýtal, či hľadám jód a ja že áno, tak mi ukázal flaštičku, kde bolo napísané POLYVIDONUM CUM JODO 10g V 100ml VEHIKULA, že on má len toto...

Čiže to ostáva už len asi na mne, že si to pripravím sám... RNG, prosím ťa, jód (asi kvapalny, nie?), jodid draselný a etylalkohol najdem v lekarni? Ďakujem

RNG

cypress.he.net
iodine4health.com
www.optimox.com
www.magnascent.com
iodine4health.com
curezone.com

Toto a aj ine mas volne pod spomenutymi menami na internete

Ak mas zaujem o ine clanky, mam ich zopar stiahnutych z roznych zdrojov a mozem ti ich poslat na tvoju e-mail schranku.
Ja ked vidim dobry clanok, tak si ho okamzite stiahnem, lebo na internete casto informacie zmiznu alebo ich vyhladavace jednoducho "nenajdu". Na nete sa da zaplatit na preferencne postavenie informacii (a reklam) a iste sa da zaplatit aj potlacenie, kedze mnohe clanky zahadne miznu, hlavne tie, co su kontraverzne alebo poskodzuju niekoho zaujmy.
Za peniaze vsetko.

Peto T

RNG: Dobre, stačili by články, ktoré spochybňujú zaužívanú normu -už v tomto článku sa uvádza, že stanovená bola len na základe prevencie strumy, kretenizmu a hypotyreozy, a že sa neskúmal vplyv rôznych dávok na zdravie, len tam nevidím žiadnu citáciu...

Je tam uvedený aj protokol postupného zvyšovania a sledovania výsledkov, ale tiež som nenašiel, na čo sa odvolávajú.

Taktiež vplyv na spomínané funkcie tela, a tým pádom aj na uvedené ochorenia.