Vata v uchu - nedá sa vybrať

Tom8769

ked ostala vata v uchu mne, chned som siel na ORL, doktorka ma zvozila ako maleho chlapca, ze preco si umyvam usi vatou. staci posuchat prstami v uchu to staci.

Magy

cistenie ucha vatou a tymi tycinkami je kravina ako hrom. zvlast ak si clovek mysli, ze to treba dosucha vycistit az kdesi dozadu hlboko v uchu. potom sa nedivte, ze mate problemy.

IMI :)

no mal som vatu v uchu a strach ale...20-tka striekačka s teplou vodou a na 2 krát sa uvolnila a krásne vyplávala sama von...hm vďaka bohu a svokre :)

AdrianaH

Nedávno sa mi to stalo tiež. Čistila som si uši a v jednom uchu mi z vatovej tyčinky ostala vata. Snažila som sa ju opatrne vybrať pinzetou alebo si ucho vypláchnuť, ale nič z toho nepomohlo. Po troch dňoch som šla na ORL a tam mi to v pohode vybrali. Trvalo to asi minútu. Ak by sa mi to stalo znovu, určite už nečakám tak dlho a idem tam hneď, cítila som už mierne bolesti ucha. Keby som čakala ešte chvíľu, koledujem si o zápal, ktorý by sa vytvoril pod tou vatou. Takže určite nečakajte a rovno s tým choďte na ušno-nosno-krčné!

ore

:D:D:D uz som nasiel lepsiu metodu na nete :P vyplach injekcnou striekackou,tak zajtra to skusim a ak nezaberie pojdem na ORL :)

Magy

toto s vyplachom kyselinou chlorovodikovou moze mysliet vazne len totalny blazon. HCl je silna zieravina, s vatou by odtiekol mozno aj usny bubienok a pol ucha :DD