ktorý chalan ma mastnu plet?citajteeeee!

pentium

mastna plet je len prechodnym stadiom...teda da sa to ovpylnit.Aj ja som mal volakedy mastnu plet,az dovtedy dokym som nezacal pouzivat aknekolor na celu tvar,odvtedy ju mam suchu,aj ked uz teraz aknecolor nepouzivam.A je to dobre ,pretoze sa mi netvori akne,nelesknem sa...No,ale nieze si budete mysliet ze akne sa netvori na suchej pleti,to je omyl...akne sa tvori rovnako ko aj na suchej pleti tak tak aj na mastnej,odporucil by som 1-2tyzdne predavkovavat sa niacinom(vitamonomB3,niacinamidom)

stix

zdravim, ak tu ma niekto problemy s akne, a nemoze sa toho zbavit odporucam ist koznej a vypytat si Zineryt - je to vodicka ktora sa natiera na tvar 2krat denne a po 5 tyzdnoch pouzivania by malo byt po probleme s akne, mam s tym dobre skusenosti

RNG

Telo vyhadzuje co nepotrebuje aj cez kozu. A hlavne skodlive latky, ako spalene tuky, chemicky zmenene tuky(rastlinne masla,stabilizovane a stuzene tuky).
Znacna cast sa vyhodi crevami, preto je absorbcna vlastnost a cistiaci efekt vlaknin tak dolezity v nasej strave), ale ked ich je privela, tak dalsi sposob je vyhadzovat cez kozu.
Ak su tie znicene tuky vysychave, tj tvrdnuce, zapchaju mazove kanaliky a su z toho acne, ktore sa mozu prienikom bakterii zahnisat.
Dezinfikovanim koze sa zmensi problem hnisania, branim zinku sa znizi mnozstvo vylucovaneho mazu a vyhybanim sa znicenym olejom telo nemusi vylucovat nic, okrem lahkeho oleja v malych kvantitach na spruznenie koze.

jujo_pukanec

cawte! poviem vam jak je to u mna..mam tiez mastnu plet.ale mal som 14 a hrozne vyrazky aj na tvari a chrbte..isiel som ku koznej, nech mi nieco na to da...dala mi nejaky roztok a ze si to mam natierat..mal som to este horsie a zapalene.a zistil som, ze pripravky, ktore obsahuju viacej alkoholu mi to zhorsuju a drazdia ako aj ten roztok od koznej.tak som si to prestal aplikovat a jednoducho sa vysral na tieto pripravky, lebo vacsina obsahuje alkohol.teraz aj pri holeni pouzivam balzam po holeni a nie nejaku gillete vodu po holeni, lebo mal som aj tu a hned som to mal zas podrazdene a zapalene...mozno je to len nahoda, ale sak vyskusajte.

stano-ba

ked mas v 20 mastnu plet asi sa toho uz nezbavis..ja mam 32 a mastnu plet tiez ale od 18...zrejme to bude nejako geneticky dane..ja pouzivam mydlo sebamed sindet ktore dostanes v lekarni asi za 80 sk,co nieje vela..to ma vycisti,odmastni a citim sa po nom prijemne..poradila mi to kozmeticka.alebo si zajdi s frajerkou na kozmetiku na cistenie pleti a porad sa s kozmetickou.

pripad

Tiez mam stale mastnu tvar, az mi to nie je prijemne, normálne sa vsade lesknem... Pouzival som uz rozne dermatilogicke pripravky bol aj na vysetreni u dermatologa co mi dal nejaku masticku a to a vycistul nejakym dusikom ci vodikom? ale stale mi nic nepomohlo... hovori sa ze je to zvysenim produkovanim testosteronu.. ma na to nejak vplyv sexualny zivot? ak by sa viac sexovalo ze by sa to mohlo zlepsit? alebo ako sa da jednoducho tomu nejak pomoct bez pouzivania kadejakych drahych pripravkov... a mimochodom je lepsie pouzivat pri umnyvani tvare mydlo alebo len cistu vodu? teplu? studenu?... uz ma to trapi velmi dlho teraz mam 20 a stale to mam... budem to mat uz stale? alebo mi to casom moze nejakym ovplyvnenim niecoho vymiznut? niektori mi tvrdia ze je to jedenim sladkeho.. ini zasa ze slaneho.. tak ja neviem nemam vobec jest? dakujem za odpoved...

pentium

stanley,aj ja som mal problem s akne na chrbte,ale ja som to mal len v pociatocnom stadiu,takze som si to trochu potrel alpou a teraz mam cisty chrbat...

energyx

ak to nie je az take strasne tak si kup v lekarni alebo v obchode nejaky pripravok ktory pomaha pri takychto problemoch...
a ak ju mas prilis mastnu tak navstiv dermatologa.. Ja som tymto problemom trpel asi pred rokom, nasadil mi antibiotika.. bral som ich asi polroka a odvtedy je to v pohode