Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ako by ste to vyriesili vy?

Príspevok v téme: Ako by ste to vyriesili vy?
trenty

Mam otazku..mam priatela ktoreho velmi lubim, on mna, vsetko nam klape az na taku malickost..vadi mi ked si vyrazi s kamaratmi (aj ked to vyrazenie je celkovo mozno 10x do roka)a nevie si dat tolko alkoholu aby zostal triezvy..Nie ze by prisiel na mol..ale proste trochu pripity a ja to neznasam..Mne vobec neuspokojuje skutocnost ze jeho kamarati sa dopiju "domrtva"a on jediny "uzasny"pride "iba"pripity..Mne nevadi ze ide s nimi..ale nevie kedy ma dost a vzdy mi naslubuje hory doly, ktore malokedy dodrzi..Aj dnes, isiel s nimi na hokej(ok, aj ked pred tyzdnom prisiel pripity) s tym ze mi slubil ze zostane triezvy..A?Zavolal mi o hodinu neskor ako povedal-pripity a strasne to maskoval(naivne si mysliac ze som asi hlupa)..?Posedel tam este chvilu a potom mi volal ze ide domov, lebo ze vsetci strasne piju a on nechce..-ale co z toho ked uz aj tak bol pripity..mne je fuk ze ostatny sa opiju..nemam chut ho pochvalit ze on sa "len" pripije..No a pointa je v tom ze najskor som ho na ten hokej nechcela pustit lebo uz pred tyzdnom mi slubil ze bude triezvy ked isiel na akciu a nedodrzal to, tak som povedala ze nesuhlasim aby siel na hokej, ze to zase tak dopadne..no ale napokon som suhlasila, s tym ze ked to zase nedodrzi, tak ja nebudem suhlasit aby isiel bud.tyzden na hokej..Mozno vyzeram ako nejaka xantipa, co ho chce drzat na povrazku, ale nie je to tak..mne nevadia jeho sadnutia, ale ten alkohol..A jeho otec je alkoholik a ja nemam chut dosiahnut rovnaku "karieru"ako jeho mama..No a co by ste mi teraz poradili..?Ako sa mam zachovat-mam mu zase dohovorit a suhlasit s dalsim hokejom a cakat ci pride triezvy alebo nie?Alebo by ste povedali ze nesuhlasite aby isiel na tu dalsiu akciu a trvali na tom-aj za cenu hadky?

jahodka123

Buď rada, že to nie je častejšie. Ten môj si takto vyrazí viac krát do roka, ale nezazlievam mu to, aj on musí niekedy vypnúť a pokecať si s chlapmi. Viem, že ma miluje a verím mu, takže nie je o čom....

stromcek.

co robit s muzom, ktory je rad v spolocnosti kamaratov, pritom mame spolu deti,sme manzelia a mne velmi vadi, ked ide na nejaku opilecku akciu. Nechodi casto, tak raz za mesiac, ale vravim mu, ved chod, posed, popi, ale do polnoci prid domov. Nie, tak to nie je, proste domov sa chodi o druhej o tretej...vadi mi to velmi. Da sa vobec take nieco zakazat? Ze si dupnem a poviem nepojdes a basta!???

trenty

dakujem za nazory..Mamca,deee, ja mu nezakazuje stretavky s chalanmi, ja mu zakazujem alkohol.Ja iba to aby nechodil na take akcie vidim ako jedno z rieseni-bud nech tam a chodi a nauci sa kontrolovat pitie,alebo ked to nevie nech tam nechodi.Myslim ze ine moznosti ani nie su..To je pre mna podobny priklad ako keby niekto prisiel do cukrarne a neodisiel odtial kym by nezjedol pat kolacov-a potom by sa stazoval ze ho boli brucho a pribral-tak bud nech sa nauci ovladat a da si v cukrarni jeden zakusok,alebo nech sa sladkostiam vyhyba ked nevie kedy dost.Nevidim v tom zakazovanie, iba riesenie.

solenapaprika

Pridal: deee

Dnes 14:27
Nepaci sa mi vztah, kde jeden druhemu dovoli, alebo zakaze niekam ist. To uz je o com? Mozes mu dohovarat, alebo ho poprosit, aby niekam nesiel, lebo na teba to zle vplyva, ....ale zakazovat. S tym by u mna nemal moj priatel uspech a rovnako by sa mi nepacilo pytat sa priatela, ci ma pusti na stretavku s kamaratkami.A tiez necakam, aby sa ma priatel pytal, ci moze ist niekam.

mamca

Ak zakazuješ,musíš kontrolovať dodržanie zákazu.Ak kontroluješ,musíš byť pripravená udeliť trest.Ak udelíš trest,musíš dbať na jeho dodržanie.... Tým je dôvera úplne bokom. Sľuby ti už dával a nedodržal ich,naopak,snažil sa o zatajenie.Nečakaj,že bude na tvoje zákazy reagovať inak,ako zatajovaním.
Môžeš skúšať rozhovory a dúfať,že tvoje slová budú účinné.Ale zakazovaním speješ k strate slobodnej vôle,jeho aj tvojej.

deee

Nepaci sa mi vztah, kde jeden druhemu dovoli, alebo zakaze niekam ist. To uz je o com? Mozes mu dohovarat, alebo ho poprosit, aby niekam nesiel, lebo na teba to zle vplyva, ....ale zakazovat. S tym by u mna nemal moj priatel uspech a rovnako by sa mi nepacilo pytat sa priatela, ci ma pusti na stretavku s kamaratkami.A tiez necakam, aby sa ma priatel pytal, ci moze ist niekam. Mozno to suvisi s mojim znamenim, som strelec, ktory ma rad slobodu(najma v rozhodnutiach). Tiez neznasam alkohol a moj priatel o tom vie a mozem ti povedat, ze ani pripiteho som ho nevidela, nieto este opiteho.

No aj tak nechapem zakazy a povolenia vo vztahu.

alkoholka

pravdu povediac ti nezavidim.
Tie jeho vyjazdy a s tym spojeny alkohol to neni nic moc. Nazvala by som to kruta buducnost. Teraz si buduje poctivy navyk na alkohol. Ak by ste sa zobrali a mali deti a s tym pridu vselijake problemy, bude v tom pokracovat ako unik za kamaratmi a mozno aj casom sam s flasou. ako by som to riesila asi ja.
Najskor dohovorit,(to si uz asi urobila), a potom asi noz na krk, ze si to proste neprajes.a asi by som hodila nejaky ten humor, ze ked pride z hokeja, ze mu das fukat. a uvidis , co sa bude diat.Prvy, druhy raz si mozno vypije trochu, tak aby si nato neprisla ale casom sa to znovu rozbehne. A asi potom pohrozit rozchodom. a uvidis. Je to velmi tazke, mas ho rada..ale pozor, ziadna rodina...utrapis sa.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Ako by ste to vyriesili vy? - Fórum - ZDRAVIE.sk