Plostica postelna

vik

Ak ste sa zobudili, so štípancami / zväčša aspoň 3-4 v rade na malom mieste/ a komáre sú vylúčené, môže ísť o ploštice postelné. V prvom rade nepanikárte! Skúste nájsť stopy po plošticiach / už je ich viac / výlučky na postelnej plachte - malé čierne bodky, ktoré po prejdení prstom handričkou nechajú krvavý flak. Najskôr nájdete stopy v rohoch postele, pod matracom na rošte...malé čierne bodky ako mak. Ak ich nájdete zabudnite na Biolit, či Sanytol, roženiete ich a následky budú horšie l!!! V paneláku to riešte so správcom resp. domovníkom. Nech zavolá deratizéra a nech to hradí cez GO fond. Nič nevyhadzujte a neprenášajte, aby ste ich nerozšírili ! Treba pripraviť celý byt , odtiahnuť nábytok, vypratať skrine, bočné lišty od parkiet odmontovať..ak nebudete spolupracovať s deratizérom máte mizivú šancu zbaviť sa ich...aj takto je to beh na dlhšiu dobu.
1. postrek + dymovnice zabije nymfy až dospelých jedincov...vajíčka jedine horúca para / tá sa však nemusí dostať všade/
2.postrek + dymovnice cca 3 týždne po 1.postreku alebo pri pokračujúcom štípaní / tu by sa už mali vyliahnuť aj vajíčka a preto treba 2. postrek
3. postrek + dymovnice aj keď už nie sú prejavy ploštíc, môžu byť niektoré dospelé ukryté..treba si ich naštudovať..biológiu,ukrývanie, prenášanie, " hibernovanie "
Rady na záver: Ak máte plávajúcu podlahu silikónom upchať možné východy / celé do okola ..cca 4 nádobky na izbu / , radiátorové trúbky v stene tak isto, praskliny v stene vystierkovať, trvajte na vystriekaní el.zástrčiek samozrejme vypnite hl.istič /6h/ !!! Ak máte postel či sedačku , kam sa nedostane plyn, horúca para, či postrek a máte podozrenie tak PO POSTREKU ZAFÓLIOVAŤ a až potom vyhodiť!!! Sledovať, štípance, ploštice živé či mŕtve. Po postreku sa ešte môžu objaviť, pravdepodobne však už sú otrávené spomalené a strácajú svetloplachosť. Komunikujte s deratizérom!
Je to na nervy. Takže kľud, všetko sa dá, ak sa che!

DI DI DI

s plošticami je to nieekdy ťažké už veľmi veľa kamarátok ich malo zdravovek.eu je na to niekoľko typov, ja som počula, že vraj pomáha ak obkreslíte posteľ z kriedou, potom pre nich bude náročnejšie sa k vám dostať..no neviem, skúste

uprola

Ahojte.Chcela by som ukludnit vsetkych ktori maju problem s tymito nechutnymi parazitmi. Prednedavnom som si aj ja priniesla domov plostice v kufri. Po cca. 1-2 tyzdnoch sa mi zacali objavovat zhluky stipancov na pokozke. Vygooglila som teda ze o co ide.Samozrejme ziadnu plosticu som nevidela, ale ignorovat sa to nedalo lebo svrbelo to neskutocne...nevedela som spavat s vedomim ze nieco po mne v noci lezie.(ak sa mi aj podarilo zaspat, tak jedine od hlavy po paty naobliekana, ale s nocnymi morami o plosticiach) Avsak nikto z rodiny (sme traja) nemal ani jedinu vyrazku. Po precitani vsetkych moznych diskusnych for som sa citila hrozne. Ruky som sa hanbila kdekolvek ukazat lebo vyzerali jak po invanzii krvilacnymi komarmi :( Dala som vsak na radu skusenejsich ludi ktori pisali ze neodbornym pristupom sa tychto hnusob zbavit neda...tak som teda zavolala som desinsektora. Prvy krat si vypytal 100eur druhykrat 50....Prvy postrek bol trosku dokladnejsi...druhy viac-menej na uistenie. Kedze som konala skoro ihned ako sa mi objavili vyrazky a teda aj postrek bol vykonany kratko na to... nestihli sa az tak tie hnusoby rozmnozit. a preto sme sa ich (dufam)nadobro zbavili. Aj ked sa niektorym bude zdat 150+/- eur vela, verte ze to nie je az taka hrozna suma ako to co by ste za to zaplatili psychikou. Postrek sa opakuje po 2-3tyzdnoch, je neskodny pre ludi, avsak upratovat sa nemozu postriekane miesta pocas tej doby posobenia postreku (inak su peniaze vyhodene do vzduchu). Dolezite je nevyhadzovat postel madrace skrine NIC!!! na ulicu , ani na balkon, lebo sa takymto sposobom plostice dostanu aj do inych bytov. Dnesne postreky Vam odstrania plostice aj z madracov aj zo skrin proste od vsade. Dufam som dodala trosku nadeje tym ktori uz nevedia ako dalej. Drzte sa :)

Bondgirl

Dobry den, chcela by som odporucit sprej na plostice. Plostice po tomto spreji hned skrutilo. Dva mesiace som striekala kazdy druhy den postele a gauc a uz mame teraz pokoj dost dlho. Treba medzi tym aj prat a umyvat, ale pri tomto zvieratku to treba. Ten sprej som nasla z manzelom tu: www.dombezskodcov.sk. Dakujem a prijemny den