Plostica postelna

Andrea-9

Ahojte. Potrebujem poradiť. Minuly rok som sa presťahovala do úplne nového bytu(panelak bol po kompletnej rekonštrukcii,dakedy to tu bolo moc zničené),ktory som si sama dokončila,bol totiž holobyt. Kúpila som uplne cistonovy nábytok,madrace,proste všetko to tu bolo nove. Nedávno sme s priateľom objavili nieco co sa podoba plostici. Nevenovali sme tomu pozornost kedže mám nový byt a čisto. Ale priatel bol rano vyhadzany a svrbelo ho to,pretoze ma na to alergiu. ja som na svojom tele nezbadala absolutne nic. No dnes som sa v noci prebudila a po zapáleni svetla som v posteli objavila niekoľko plostic,ci uz malých alebo veľkých,niektoré ked som praskla tak az krv vystriekla. Priateľ býval pred nedávnom v inom byte a v inom meste a v tom byte mali plostice. Uz tam nebýva ale je možné ze ich doniesol z tade? Alebo je možné ze rekonstrukcia paneláku nie je taka ako sme si mysleli a vychádzajú zo stien,lebo byt mám sadrokartonovy a co sa skrýva za tou stebou nikto nevie. Vie mi niekto poradiť co mám robit? Ako sa ich zbavim? Najradšej by som sa odstahovala:(

kristian1410

Kliknite si na www.babolna-bio.sk kde sa dočítate užitočné informácie ako sa brániť proti ploštic, podrobnejšia stránka: www.babolna-bio.sk

kde si nájdite obrázok ploštice (je pri posteli) a rozkliknite. Majú vynikajúci prípravok PROTECT na plošticu čo je voľne dostupné na trhu vie si to kúpiť každí netreba volať firmu, avšak oni odporúčajú profesionálny zásah najprv. Skúste im napísať poradia vám.
Je tam aj príručka o ploštici:
www.babolna-bio.sk

dominges

lacné riešenie je krieda, dobré je aj nohy postele oblepiť priesvitnou páskou, hmyz po hladom povrchu nevylezie

mataDDD

Ahojte, príspevky som čítala len zbežne a nenadávala by som ľuďom za ich neinformovanosť, ktorý tvrdia, že ploštice pochádzajú zo špiny. Som z praxe pretože pomáham aj ja osobne pri likvidovaní ploštice a poviem vám... rozdiel je len v tom, že čistotný človek to začne skôr riešiť ako človek, ktorému je to jedno. Neodporúčam robiť vôbec žiaden neodborný zásah, pretože tým ploštice nezlikvidujete. Po takomto zásahu zomrie iba vyliahnutá ploštica a aj to iba pri priamom zasiahnutí prostriedkom konkrétnej ploštice a nie vajíčka!!!! Po takýchto opatreniach, je to často krát ešte horšie, lebo nie len že sa ich nezbavíte, ale môžete ich vyhnať do okolitých bytov. Ešte by som chcela upozorniť na to keď ste odcestovaní a ste ubytovaní v nejakom hotely alebo penzióne. Veľa ľudí si ich prinesie rovno z dovolenky. Preto naša firmy ponúka preventívne opatrenia pri takomto podozrení vo väčšine prípadov absolútne ekologicky.

jjjaa: keď ste sa len teraz vrátili po 4 mesiacoch a nikto tam nespal, je veľmi nepravdepodobné, že tam budú ploštice, pretože ploštice potrebujú piť krv a nie sú tam, kde nie sú ľudia. Mohli by to byť ploštice jedine v prípade, že by ste ich už mali pred tým - ale to nepredpokladám. Okrem toho ploštica má najviac len 4mm a to je menej ako mravec. Skôr by som povedala, že by to mohli byť šváby. Ale takto na diaľku bez toho aby sme to videli, je to veľmi ťažké na určenie. Najlepšie je pokiaľ máte nejaké podozrenie, aby ste podozrivý hmyz odchytili uzavreli to nejakej nádobky a keby ste nás zavolali na monitoring (ktorý robíme jediní na Slovensku), tak by sme vedeli jednoznačne určiť čo to je a potom urobiť príslušné opatrenia.

V každom prípade: www.fullprofi.sk

jjjaa

ahojte vratila som sa do svojho domu asi po 4 mesiacoch. a v celom dome boli po zemi akoby rozsýpané zdochnuté chrobáčiky, o trochu väčšie ako mravce, zopár sa ich ešte hýbalo. môže ísť o ploštice? na nete som našla jeden obrázok plostice (je ich viac druhov), a presne zodpovedal tým chrobákom čo som našla. poradte dakujem

nora

Čo robiť proti plošticiam v byte neviem, ale aby na Vás neliezli skúste vyskúšať čajovníkový olej teatreé /títrií/, alebo výrobky z neho. Odpudzujú hmyz, komáre, ničia napr vši. výrobky aj olej dostanete kúpiť v lekárni,príjemne dezinfekčne voňajú. Sú dosť drahé, alebo pohľadajte lacnejšie na internete. Veľa šťastia. Vnukovi som tak zlikvidovala vši, stačilo pár krát naniesť olej na vlasy a umyť śampónom s teatreé.

nora

Čo robiť proti plošticiam v byte neviem, ale aby na Vás neliezli skúste vyskúšať čajovníkový olej teatreé /títrií/, alebo výrobky z neho. Odpudzujú hmyz, komáre, ničia napr vši. výrobky aj olej dostanete kúpiť v lekárni,príjemne dezinfekčne voňajú. Sú dosť drahé, alebo pohľadajte lacnejšie na internete. Veľa šťastia. Vnukovi som tak zlikvidovala vši, stačilo pár krát naniesť olej na vlasy a umyť śampónom s teatreé.