Plostica postelna

DRAHUSKA 197

caute som v anglicku a nastahovala som sa do pekneho domu ,ale zistila som,ze mam v dome plostice .synovia su dostipany aj ja len manzel nastastie nie .tu citam,ze krieda pomaha neviem ci je to pravda ,prosim pomozte neviem sa ich zbavit prave dnes mi maju prist vystriekat dom tak myslim,ze to pomoze.

screwface

vdaka za tip, tu kriedu vyskusam...uz mi v priebehu pol roka dvakrat striekali proti nim byt ale zda sa zase vratili...vraj dokazu po nacucani sa vydrzat aj pol roka zalezene bez dalsieho jedla,takze aj ked sa zda ze su prec,nie je to iste...a ak niekto tvrdi ze je to hanba, je to skor nestastie, naliezt to do bytu moze cez balkon alebo na oblecenie v autobuse ani neviete ako

Oremajo

Taktiež ďakujem za radu od užívateľky Miisenkova. Mal som asi za postľov tiež pľošticu , pretože každé ráno som sa zobudil so štípancami. Zo začiatku som si myslel že je to komár, no potom ked už som mal vyše 40 štípancov len na nohách ktoré som našiel vždy ráno tak som začal hladať na nete čo to sposobuje a ako sa toho zbaviť. A keď som sa tu dočítal, že obyčajná krieda zabije tú potvoru tak som to skúsil. Nastrúhal som veľa kriedy a ako prášok som urobil velký kruh okolo mojej postele nasypal som do všetkých kútov aj za nábytok, proste všade odkiaľ mohla vyliezť a išiel som spať. V tú noc pribudly dalšie štípance no to bolo posledný raz. Odvtedy už je pokoj a už nemam žiadne štípance, takže dúfam že aj vám to pomôže a ešte raz ďarkujem uživatelke Miisenkova.

osky

Dakujem za radu p.Miisikovej aj ja som v koncoch s plosticami mala je dostipana ta vasa rada mi dala chrobaka do hlavy zajtra ide moja zena do CBa vyskusam a dam vediet ci to pomohlo este raz dakujem za radu je dobre ze je tu take forum

28marko01

Mal som plstice doma a moj landlord mi povedal se nejaky ľudia budu robiť postrek ako dlho bi som sa nemal vrátiť ?neviem či by som mal cítiť nejakú chemikaliu

LudmilkaS

Ahojte, asi som velmi bojazliva alebo paranoidna ale boli sme s manzelom na navsteve u ludi,ktori mali plostice...Navsteva sice trvala len dve hodiny ale stale mam obavy, ze sme si tie mle tvory pirniesli domov. Je to mozne pri takom kratkom stretnuti? Dakujem vopred velmi pekne za odpoved :)

bobriiiiik

Plostic sa tak lahko neda zbavit, my sme tiez byvali v dome, kde boli a asi tri krat sa robil postrek celeho domu no o tyzden boli spat. Plostice su nie len v nabytku ako takom ale mozu byt aj v elektrickych zastrckach, vesiakoch, obrubach okolo okna... staci popozerat par videi na youtube.Ja som bola zufala, vyskusali sme vsetko... a najlepsia rada znie prestahovat sa.
Plostice, ktore ste si priniesli na Sk z Uk preziju len par dni, pretoze na to nemaju take podmienky, takze sa nemusite bat :)

čana

ta krava čo napisala že je to hamba mať v 21storoči taky to problem jej želam aby len raz okusila ake to je mať ploštice

čana

čaute ja ich mam už zhruba 1rok a neviem sa ich zbavit som s nervami na konci insekticidne spreje su na prd tu kriedu by som vyskušala ak ju dostanem kúpiť a potom to vyskušam upratujem vždy a nič na chvilu zmyznu a potom zase su tu skuste mi poradit čo by ešte pomohlo diki

BranislavR

Napadol ma mozny sposob ochrany . Mozno by to fungovalo . Kedze sa plostica casto zdrziava mimo postele v strbinach nabytku a pod., mohli by sa nohy postele natriet pripravkom , ktorym sa natiera kmen stromu zhruba v 15 cm sirke proti skodcom . Kmen sa natrie a skodce ( napr. mravce ) na strom nevylezu . Prilepia sa . Takto by sa plostice prilepili a bol by pokoj . Mohla by to byt aj dobra prevencia .