Plostica postelna

makrko

my sme sa na biologii ucili že na plostice je dobré taký dym a to že sa izba utesný aj okná všetko všetky veci sa v tej izbe musia nechať a zapáliť ten prostriedok on tie ploštice zadusí ale nevem vám povedať ako sa to presne volá opýtajte sa v niakych obchodoch

marusiacik

My sme boli s priatelo na 4 dni v Londyne na výlet pokukat okolie a pamiatky. prisli sme domov a o 4-5 dni sa nam na tele objavili cervene, male pupence ktore svrbia :(((( boli mse u kožnej a že to sme si doniesli z UK :(((( pomooocccc a že plostice nas dokusali :((((
mame tabletky a masticky ....o týžden na kontrolu dufam že to pomože :( a že to nemame aj tu doma :(((((((((((((((( ach jaj

dagmarocka

AHOJ TE BIVAM V ANGLICKU A V DOME SME NASLI PLOSTICE SME CELI DOSTIPANI.POTREBOVALA BI SOM DOBRU RADU AKO SA ICH ZBAVIT DAKUJEM DAGMARA KARICKOVA

jagellina

dakujem za skoru odpoved a ukludnenie :) vystriekala som antiparazitnym sprejom od veterinara (biocid) najprv dokladne oboch psov a potom aj zimnu zahradu - parapety, pod parapetami, pod skrinami aj za nimi, rohy a fugy medzi stenou a podlahou, deky a vankuse som dala do vane do vody so zmesou antiparazitneho samponu, biocidu a pracieho prasku, aj vchod zo zimnej do kuchyne som prestriekala... a zajtra este umyjem podlahy s vodu, prostriedkom a nejakym brefom. Snad to bude stacit, drzte palce :)

jagellina

ahojte, mam - resp. zatial na stastie este nemam problem s plosticami, chcela som sa spytat na nazor nejakeho odbornika, ak tu taky je: pred 4 dnami sme si adoptovali psika z jednej organizacie, ktory sa potuloval po Levaroch, vysadili ju v lese ked sa jej narodili steniatka a predtym zila chudatko vo velmi biednych podmienkach..
skratka: po prvom kupani (automaticky v antiparazitnom sampone) a pri naslednom cesani z nej vypadla MRTVA PLOSTICA. Samponovanie som previedla riadne, podla navodu a velmi velmi precizne a vsade, a kefa ktorou som ju cesala tu plosticu zabit nemohla, cize sampon urcite zabral.. ja sa vsak bojim, ze sa nam vajicka uz davno rozniesli po byte, aj ked pes nebol na ziadnom kresle, sedacke a samozrejme ani posteli.
Vie ma niekto ukludnit alebo pripravit na najhorsie? Kolko trva kym sa tie zasrane vajicka vyliahnu a ak ich mala sucka nakladene v srsti, mohli odtial len tak vypadnut? Dnes som od veterinara zohnala specialny sprej na postriekanie psov a aj miest, kde sa zdrziava, cize to zajtra preventivne vykonam..

??

Miisenkova, prosim ta, ta KRIDA, co pises, to ma byt krieda? Alebo to je nejaky spray proti lezucemu hmyzu
a vola sa to "KRIDA"?

Miisenkova

AHOJTE VSETCI, MAM PRE VAS VYNIKAJUCU SPRAVU KONECNE SOM SA TYX MALYX ZMRDOV ZBAVILA..SICE SOM MALA ASI LEN 2 SAMCEKA A SAMICKU ..ALE DOKAZALI MA TEDA DOKUSAT STATNE..
PORADIM VAM AKO S NIMI ZATOCIT, JE TO TOTALNE PRIMITIVNE, A NIE JE TO NAPODIV VOBEC DRAHE VZHLADOM NA VSETKY PRIPRAVKY A BIOLITY KTORE SOM VYSKUSALA...
V OBCHODE BALA MI PREDAVAC PORADIL OBYCAJNU KRIDU NA AKYKOLVEK LEZUCI HMYZ.
TREBA LEN DODRZAT POKYNY NA LETACIKU, NEVDYCHNUT JU ALEBO TAK. JA SOM TO UROBILA ZHRUBA TAKTO: PRED SPANIM SOM PEKNE SPRAVILA NA PODLAHE OKOLO POSTELE KRUHY, AJ NA TIE DOSKY CO SU LEMUJU POSTEL, LEN SOM TAM SPRAVILA TAKE PRUZKY BOLO ICH ASI 5 A ASI 2 CM HRUBE POPRI SEBE. TA KRIEDA FUNGUJE TAK, ZE KED PRIDE DO STYKU S AKOUKOLVEK KONCATINOU HMYZU TAK MU ZACNE ODUMIERAT. VAZNE TO FUNGUJE!!! JA SOM TO ODSKUSALA NA MUCHE LAPLA SOM JU DO KELIMKA A POD NU SOM NATRUSILA KRIDU A ASI ZA 2 HODINY SKAPALA. LEN SI TREBA DAVAT BACHA ABY STE TU KRIEDU NEVDYCHLI ALEBO SI NOU NEJAKYM NEDOPATRENIM NEPRETRELI OCI ABO TAK..MAJU TO V BALE ASI ZA EURO A POL !!!! VAZNE JE TO SKVELE JA UZ SOM NEMALA KUSANEC ASI 3 TYZDNE A SOM SI ISTA ZE UZ SU VSETKY SKAPATE. AK VIETE ODKIAL VYLIEZAJU TIE POTVORY, (JA SOM TO NEZISTILA) MOZETE SPRAVIT TAKE KRUHY OKOLO ICH "BEJVÁKU" . HLAVNE ABY TEJ KRIEDY BOLO VSADE CO NAJVIAC AJ OKOLO ZASTRCIEK TO MOZETE NATRIET, JA SOM PONATIERALA AJ TATRANSKY PROFIL CO MAM PRI POSTELI.:)
TAKZE TU KRIDU MAJU ASI VSADE V DROGERIACH, JE ZA EURO A POL. MNE TO POMOHLO, DUFAM ZE TO POMOZE AJ VAM :)
LOVU ZDAR!!!:)