Necham si to dietatko

Príspevok v téme: Necham si to dietatko
maminka

zdravim vsetkych.o par mesiacov sa mi ma narodit dietatko. bolo planovane, tesili sme sa. vsade tu vsak citam o potratoch a temy isla by som na potrat len ak by bolo postihnute... a to je moj pripad. pred mesiacom mi zistili, ze dietatko, ktore cakame, bude mat downow syndrom. bola to hrozna rana, sok.no svoje babo nadovsetko lubim a nedokazem sa ho vzdat. rastie vo mne, citim ho a uvedomujem si aka tazka uloha nas caka.moj partner ani len neuvazoval,aby sme ho dali do ustavu alebo ukoncili moje tehotenstvo. vravi, ze je to nase babo a ze to tak malo byt.spolu to dokazeme.chcem sa obratit na ostatne mamicky, ktore maju podobne deti ako ja, aby mi napisali svoje skusenosti a proste vsetko, ako to zvladaju, dakujem.

esher

Ahoj maminka, som velmi rada, ze si chcete babatko nechat. Zislo mi na um, ze mozno by Vam pomohlo, aby ste sa nakontaktovali aj na inych rodicov, ktori maju taketo deti.Maju skusenosti,ktore by Vam mohli pomoct.A takito priatelia su velmi vzacni.

Soraja

ahoj maminka, je mi luto, ze dietatko nebude uplne zdrave, a budete potrebovat velmi vela sily a lasky, a hlavne trpezlivosti. Mozno ta potesim trosku, chodim na VS a mame tam jedneho chalaniska, ktory ma Downov syndrom, mozno je to rarita,a le tym chcem povedat, ze aj dieta s takouto genetickou poruchou je schopne dostat sa az tak daleko. Nezufajte na duchu a lubte svoje babo, ved je to dar. Obdivujem ta ako si to prijala, prajem velmi vela stastia a hlavne aby bolo babätko zdrave.

helenaxxx

maminka je mi velmi luto ze nieco taketo krute vas caka.....ale hlavne bud silna...to malinke neviniatko vas potrebuje,velmi vam drzim palce....

Lenka_

Maminka, drzim ti neskutocne palce...Snad budete stastna rodinka, len lezkaj a nenamahaj sa, az babo este ten mesiac vydrzi:)

maminka

ahojte, dakujem vsetkym za nazory. viete, da sa s tym zmierit, ze dieta bude mat downa. horsie je ako som uz pisala, ten pocit, ci prezije. lekari vravia ze mam byt silna,ale neda sa ti opisat ako trpnem kazde rano co sa zobudim, ci dietatko zije, ci sa hybe. uz mi z toho zacina sibat. som v 32 tt a lekari vraveli, ze ak babo prezije, tak v 37 tt pojdem na cisarsky a babo do inkubatora. je to aka taka sanca, skor to nechcu urobit, lebo dietatko je slabucke a ma chore srdiecko.takze asi tak, musim len dufat v najlepsie:)

nashira

Ahoj Lea ....v niecom mas pravdu na zamyslenie a uvedomenie si toho ,ze to nebude sranda.Ked som ja premyslala ,ze budem mat postihnute dietatko tak mi bolo vselijak aj som plakala,ale jedno viem nebolo by to v sulade s mojim svedomim keby som mala ist na potrat.Ja som mala zakazdym zly test afp mam kamosku co mala dobry test afp a narodilo sa jej postihnute dieta s dow.syn.....tak podla coho sa ma clovek rozhodnut a comu ma verit .Myslim ,ze ak zena tuzi po dietaku s milovanou osobou ak je aj dow. tak nevaha ci dietatku zivot uchovat....a je vela deti ,ktore su omnoho problemovejsie v case dospievania napr. deti drogovo zavisle a
s poruchami spravania....,deti ktore su sice zdrave,ale posobia svojim rodicom ovela viac starosti a bolesti.Takze mi sa asi nadalej budeme rozplyvat a fandit tejto mamine a odvaznej a milujucej zene.Neodcudzujem ta za tvoj nazor sto ludi sto nazorov.o tom to tu je na tychto forach,aby sme sa stretavali a navzajom si nacuvali a pomahali....aspon ja to tak vnimam.

jana3

a co ak sa to rodic doavie az po narodeni, resp. tesne pred narodenim dietatka, co potom? to ho treba tiez zabit? vies ako to myslim lea

lea

Prepacte, ak som sa niekoho dotkla, ale kazdy ma pravo na svoj nazor a myslim, ze toto je taka vazna tema, ze si zasluhuje uprimnost

lea

to vobec nie, je to predsa na kazdej zene zvazit situaciu a svoje moznosti a hlavne to, kto sa bude o dietatko starat aj neskor - v jeho dospelosti. Lebo som si citala, ako sa tu vsetci nadchynaju ake to bude super, ked sa narodi taketo dietatko. lenze ide o to, ze tito diskutujuci sa onho nebudu starat, iba jeho rodicia. Mnoho ludi nema vobec predstavu o vychove takychto deti - preco ustavy pre mentalne a telesne postihnutych praskaju vo svikoch? a mnohokrat aj lekari indikuju interrupciu, aby sa predislo utrapam babatka spojenym s jeho tazkym zdravotnym stavom