cytologia

Príspevok v téme: cytologia
mony

ahojte,kazdy rok mi moja lekarka brala vzorky na cytologiu.(takou tou palickou s vatou na konci) nedavno tam ale moja lekarka nebola,zastupoval ju iny lekar.ked mi bral vzorku,dost ma to bolelo,co ma zarazilo,lebo predtym som nic necitila.a vsimla som si,ze ta vata bola na konci krvava.cely den som potom mala krvavy vytok.o dva dni nato som dostala menzes.ten skoncil predvcerom.vcera sme mali s manzelom pohl.styk a hned po nom som zas zacala dost krvacat.beriem HAK a nikdy predtym sa mi to nestalo.moze to mat suvis s tym vysetrenim? este dodam,ze som momentalne v zahranici,takze nemam moznost navstivit svoju lekarku.

ifka

skoda,ze ti k doxybene nedali ranisan a nesmie sa brat na prazdny zaludok.a k tym stipacim vytokom.po liekoch mas mas zobrat diflucan,alebo fluconatol,alebo nieco z tej rady.a do posvy nystatin.

mony

no s tymi antibiotikami bude problem.doxybene som brala nedavno,mala som zapal pluc,a tak mi to podrazdilo zaludok,ze som skoncila na pohotovosti.odvtedy beriem oprazole.inak vzdy,ked beriem antibiotika,tak dostanem vytok,ktory nenormalne stipe a svrbi.neda sa to nejako eliminovat?

ifka

su aj ine infekcie,ktore sa v tele mnozia,ked sa nic poriadne nevylieci.napis si lieky,lebo zrejme sa to tu hned vymaze.doxybene+entizol ked vyberiet s muzom po dve krabice,tak sa ti vsetko vyhoji.vytoky nemas mat.liecba len teba posvovymi tabletkami je biedne malo.pokial lieky nevyberie aj manzel,je liecba o nicom.

mony

s tymi nakazami neviem,my sme sa spoznali este dost mladi,on bol panic,ja panna,takze takyto prenos infekcii vylucujem.akurat som v minulosti mavala dost casto kvasinky.leziu mam uz hadam aj zo 5rokov a vysledky som mala vzdy medzi 1-2.vytok mam nonstop,pretoze mam premnozeny laktobacil,co ale doktorka povedala,ze moze byt aj pozitivne,ze by bolo skoda ho nicit,lebo by mi mohla naburat ochrannu mikrofloru.akurat tento zastupujuci lekar mi spomenul nieco o konizacii krcku,ze ak mavam casto vytoky.tak teraz neviem.

ifka

ale ten ster si citit nemala absolutne.pripustam,ze mozno to s menzesom suviselo,ale len to krvacanie.bolest v ziadnom pripade.na krcku nemaju byt ziadne viditelne zmeny.pokial su,nieco sa tam zacina diat.no a tie lezie:-(..vsetko suvisi s prenosom infekcie.mozno mal v minulosti tvoj manzel,alebo ty(nic v zlom,normalna debata)nejakeho partnera,ktory mal nejaku infekciu,nechcem strasit hned s hpv...tak moze to mat suvis.tento virus v tele pretrvava aj 20rokov a pokial su dobre podmienky,teda ziadna liecba,tak to prepukne.mali by ste vybrat kombinaciu liekov,aby si sa akotak zahojila.viem,co pisem,som sestricka.

mony

to som mala dva dni pred menzesom,tak som myslela,ze mozno sa zacal skor,tak som to neriesila. inak k tym leziam,ako vznikaju?

ifka

inak,skoda,ze si sa hned nepytala lekara,ze preco je tam krv,preco ta to bolelo.lebo gynekolog rozozna okom o co ide.ja sa vzdy patam.vzdy chcem jasnu odpoved.

ifka

no,napisem to takto.vsetky ,,lezie",infekcie,nalezy zeny ziskaju sexom od partnera.cize,pokial si mala po ostatne roky vsetko v poriadku,cakaj na vysledok cytologie.a potom sa pytaj...dalej to rozvadzat nebudem...

mony

som tu uz skoro dva roky,manzel dosiel za mnou v maji. inak si spominam,ze mi lekarka vravela, ze mam leziu,ale to je uz par rokov.a nespominala mi,ze by sa s tym dalo nieco robit.