Rakovina prsnika

kikarika1

Ahojte,

môže byť prvým príznakom začínajúcej rakoviny prsníka, mierna bolesť prsníka keď si po ňom prejdem rukou?

zbadala som to približne pred mesiacom...

ta3

Ambrozia
to mi je luto
aj ja som moje dve deti kojila dlho a ochorela som, lenze ja viem, ze u mna rakovina bola nasledkom trvalych depresii, beznadeje a stresov z katastrofalneho manzelstva, keby som sa bola rozviedla hned, asi by som nebola ochorela, zial mala som dvojcata, uz som nemala rodicov, ani blizkych pribuznych, ktori by mi boli pomohli fyzicky a moralne ma podrzali, pri ziadnej pomoci od manzela som bola okolo dvojciat a domacnosti natolko vytazena, ze na rozvod som jednoducho nemala cas a ani naladu, ochorela som a rozviest som sa mohla az po cca 2 rokoch od ochorenia, ked som uz mala aspon aku-taku istotu ze prezijem

RNG
mas pravdu, prudky naraz rakoviny nebude spocivat iba v genetike, ale hlavne v prechemizovanom zivotnom prostredi, strave a tiez liekoch, ktore nam lekari tak radi predpisuju, myslim si, ze aj antikoncepcia ma na tom svoj podiel a tiez nezdravy konzumny sposob zivota

RNG

Nezda sa vam podivny fakt, ze pred 100 rokmi bola rakovina prs skoro neznama u zien a dnes napr v Anglicku ju predpovedaju, ze ju dostane 1 z 9 zien?
Co sa ta genetika odrazu obratila hore nohami?
Alebo tie reci o dedeni rakovin su len vyhovorky a priciny su inde, ako napr v skodlivej chemii, vcitane schvalenych liekov , znicenych potravinach a najma HAK, lebo za poslednych 50 rokov, odkedy sa pouzivaju hormonalne antikoncepcne pilulky pocet rakovin prs sa zmnohonasobnil. A prispieva k tomu aj mamografia, ktora akumuluje/zhromazduje v tele ziarenie a jeho nasledky a roztlacanim prs sa uvolnuju rakovinne bunky na metastazy inde v tele.

ambrozia

Bohužiaľ, moja sestra zomrela. Ona pravdepodobne tie zlé gény podedila, pretože z otcovej strany každý jeden člen zomrel na rakovinu. Sestra bola veselá, šťastné manželstvo mala, psychiku mala úplne v poriadku, na rozdiel odo mňa. Tiež ako píšu, že sa má kojiť čo najdlhšie, aby sa znížilo riziko rakoviny, tak ona mala 3 deti, každé kojila do 2 rokov a predsa ju to neobišlo.

evadur234

až teraz som si všimla, že je to článok ešte z roku 2006, tak dúfam,že to dobre dopadlo, no ako vidím, reagujú naň ďalší, takže je to téma, ktorá ešte stále niekoho zaujíma, niekoho, kto má obavy z rakoviny....

evadur234

Tery, túto otázku si položila zo strachu o seba, alebo o iného? Rakovinu prsníka mi zistili v apríli 2011, odstránili mi prsník, potom chemoterapia, rádioterapia a infúzna terapia (Herceptín). Dozvedieť sa takúto diagnózu je pre každého šok, no potom sa na vec musíš pozrieť triezvo. Ja som sa spýtala lekára, či budem žiť, povedal áno. Od tej chvíle som nahodila úsmev a smiať som sa neprestala dodnes. Pozitívne myslenie a veselá nálada NAOZAJ pomáhajú. Nie je to žiadna fráza. Cítim sa výborne, Rakovine som povedala, že keď ma zabije, zomrie aj ona.. :o) Vyšetrenia sa neboj, choď a nezastav sa!!! Všetky zlé myšlienky musíš zavrieť niekde do skrinky a už nikdy ju neotvoriť. Prajem veľa síl....

ta3

poznam vela ludi co mali rakovinu a tych, ktorych osudy poznam, ani jeden nebol stastny clovek (vcetne mna), preto tvrdim, ze rakovina nema sancu u stastnych ludi, prevazna vacsina chorob je psychosomatickeho povodu, rakovina obzvlast, preto si treba strazit psychiku

RNG

Zialbohu stres , dlhodobo,prispieva k stovkam chorob, aj ked casto len nepriamo. preto radim kazdemu sa co najviac destresovat.
Priamo to predlzuje zivot.

ta3

RNG
ano, je to smutne
jeden z dalsich sposobov ako predist rakovine je udrziavat si psychiku v dobrom stave, dlhodobe stresy su vysoky rizikovy faktor

RNG

Bunky v rakovinnom nadore spaluju ovela rychlejsie, ako okolite, tak isto na miestach roznyc zapalov. preto termovizia(infracervena fotografia a spektroskopia) by boli vyborny nastroj pre lekarov, keby sa na tom dalo zarobit. Zialbohu, zarobok je nie v uzdravovani, ale v chorobach a ich udrzbe. Je to smutne....
Najlepsi nastroj proti rakovinam je nezamorovat si telo, udrzovat vysoku vseobecnu imunitu a obcas sa precistit enzymami a pravidelne absorbentami, ako mikrovlakniny, ktora aj tak potrebujeme na vyzivu nasich probiotik, ktore vyrabaju az vyse 70% vsetkych obrannych latok pre telo, ktorymi telo potom disponuje na svoju obranu.

Najhorsie z hladiska rokovin pre nas su priemyselne znicene potraviny, rozne chemikalie a chemicke skodlive lieky, najma HAK, ktory znacne prispieva k rakovinam u zien.
Ale aj rozne mikroby vyrabaju v tele karcinogeny, taktiez rozne parazity, ktore ma v tele dnes vacsina ludi bez toho, aby o tom vedeli.