Otázky na RNG

RNG

Lia, na mykoplazmy obvykle radim okrem odmaskovacov brat olivovy list, kde ucinnej latky, oleuropeinu musi byt denne 200 mg. Takze povedzme zo silnych kapsul, ktore najdes napr u Swansonvitamins(750 mg 20% oleuropeinu) musis brat denne 5 dlhodobo.
NAC je aminokyselina, tj ju mozes brat neobmedzene dlho.
Viac najdes cez Google.sk pod mojim nickom a slovom mykoplazmy alebo borelioza a chlamidie.

Cudzinec

RNG, rozumiem a tak to aj chcem spraviť časom, ibaže keby naraz vysadím tie lieky, tak ma minimálne noc nezaspím aj keby poberem neviem koľko tých tvojich prípravkov. Mňa čaká skúška, takže potrebujem aspoň nejaký spánok najbližších pár dní. Tie veci, čo si vypísal, majú iný mechanizmus účinku ako benzodiazepíny? Neposilňujú ich účinok? Lebo napríklad o melatoníne viem, že má odlišný mechanizmus, ale o tých ostatných už neviem.

Lia84

RNG, dakujem Vam za odpoved. Co sa tyka tej ureaplazmy, budem nadalej uzivat NAC v davke 2x600mg a k tomu mi staci 2x1tabl extraktu z olivovych listov? Nemoze mi skodit NAC uzivat aj niekolko mesiacov? Po lete by som sa sla otestovat, ci mi ta pliaga zmizla alebo nie.
Inak probiotika, zinok, selen, C, D, E uzivam.

Michaelka1605

Ďakujem pekne za odpoveď. RNG, mohla by som Vás poprosiť o nejaké konkrétnejšie informácie na môj mail: mishka1605@gmail.com? Pravdupovediac sa v tom vôbec nevyznám, neviem v akej forme mám užívať tie kyseliny, enzýmy, mikrovlákniny, probiotiká.. Vedeli by ste mi prosím napísať, čo konkrétne mám jesť/nejesť, aké konkrétne doplnky mám užívať, v akej forme, v akých množstvách,..? A bola by som Vám vďačná aj za názor na tú biologickú liečbu, lebo mám pocit, že pri nej som bezmocná, nech sa budem snažiť akokoľvek vybudovať si imunitu.. Budem Vám z celého srdca vďačná za akékoľvek informácie. Michaela

RNG

Cudzinec, ja osobne by som nebral ziadne chemicke lieky, lebo maju plno skodlivycyu postrannych ucinkov, vcitane nicia aj dobry spanok. Prirodne na spanok su valerian, chmel medovka, a samozrejme nelatonin, co je priamo spankovy hormon. Ukludnuju aj L-theanin(2 x 400 mg) posobiaci na opiove centra, polotovar na serotonin 5-HTP, lebo zo serotoninu sa na silnom svetle cez den vyraba melatonin, ktory sa v uplnej tme a tichu vylucuje v noci. Destresovanie tu tiez pomaha. Stres je zabijak, co treba v zivote co najviac potlacit. Pozri ako na to cez google.sk pod mojim nickom a temami stres, tiez spanok, kedze tieto dva jedno z druhym priamo suvisia.

RNG

Michaelka, ulcerozna kolitida je nasledok zlej crevnej flory, kde mas hromadu skodlivych mikrobov. Takze sa nediv, ze mas traviace problemy. Dobre travenie znamena dostatok kyselin enzymov mikrovlaknin a pravidelne nasadzanie si probiotik.
Inac z toho nevijdes.
A atb, ti iste znicili vsetky probiotika a ked si ich neobnovis, tak budes mat zle travenie a skodlive mikroby v crevach ti ich budu dalej poskodzovat creva, , nicit imunitu, az steny creiv zmenia na vredovite tkanivo=ulcerozna kolitida.
A to velmi skrati zivot.

RNG

Lia 84, ked mas tazobu v zaludku pri pouziti entericky ochraneneho oreganoveho oleja, znamena ze sa ti rozpustil uz v zaludku, tj nemas dost kyselin a teda aj zle travenie.

Doplnky sa vseobecne pouzivaju pokial ich potrebujes, niektore aj cely zivot, ako napr jod zinok selen vitaminy C E D-3 K-2, probiotika a mikrovlakniny.Lebo tych je v nasej beznej potrave podla nazorov a praxe mnohych lekarov primalo.
NACby som nevysadzoval, lebo mykoplazmy bezx neho neporazis. A pritikvasinkova dieta s vylucenim cukrov a sacharidov, s oreganovym olejom, kokosovym olejom a nasadzanim probiotik a branim zmesi mikrovlaknin by mala candidu za 2-3 tyzdne potlacit na znesitelnu mieru. Dalsim kazdodennym branim len mikrovlaknin a jedenim ovela menej cukrov a nasadzanim si probiotik udrzi cely zivot spravnu crevnu probioticku floru.

redka

michaelka asi ti tie antibiotika poriadne zamavali s pecenou, zlcnikom... inac k ul. kolitide.... skus sa pozriet na SCD stravovanie (alebo gaps... precitaj si napr knihu syndrom travenia a psychologie... zaklad o tej scd diete je napt na stranke uzdravtesejidlem . cz... stalo by to mozno za to skusit to)

Cudzinec

Zdravím, potreboval by som poradiť ohľadne spánku. Pôvodne som mal problémy so svalovými spazmami na krku, ktoré mi nedali veľmi spať. Keďže nič iné mi spoľahlivo nezaberalo, dával som si niekoľko nocí Lexaurin. Musím povedať, že Lexaurin som predtým užíval "rekreačne" podľa potreby asi 2 roky (teraz už viem, že to bola hlúposť), niekedy pár krát za týždeň, niekedy ani tabletu za celý mesiac. Vždy len na spánok, na nič iné. Som síce úzkostlivejšia povaha, ale nemám panické stavy ani iné závažnejšie ťažkosti. Po 4 nociach som však už musel dosť zvyšovať dávku, a tak som prestal. Aby som sa ďalšiu noc vyspal, vypil som 2l piva. Ďalšiu noc zhruba takisto. Lenže ako som zistil, alkohol a benzodiazepíny majú podobný účinok, takže som si veľmi nepomohol. Nasledovali 3 noci dosť chudobného spánku (2-3 hodiny v priemere), sem-tam som si pomohol aj tým Lexuarinom. Svalové spazmy relatívne povolili, bral som Guajacuran a mám aj Mydocalm, ten teraz užívam. Lekárka mi predpísala Diazepam 5mg, lebo Lexuarin 1,5mg som už nechcel brať, avšak viem, že majú podobný mechanizmus účinku. Prvý noc som skúsil pol tablety, spal som možno hodinu. Uprostred noci som si dal ďalšiu polku, zaspal som na hodiny. Poslednú noc som si dal naraz celú tabletu a podarilo sa mi spať 7 hodín. Nechcem sa ale stať závislákom a potrebujem znižovať dávku. Zároveň ešte užívam melatonín (1,5mg) a pijem čaj z medovky večer. Dokopy už asi tak 2 týždne si pomáham utlmovákmi (Lexaurin a alkohol plus Diazepam posledné dve noci)

Chcem sa opýtať, že približne akým tempom by som mal dávku znižovať a ako čo najviac predísť ťažkostiam s tým spojeným. Sú nejaké prípravky či látky na spánok, okrem melatonínu, čo by mi pomohli so spánkom a nepôsobia na GABA receptory? Teda majú iný mechanizmus účinku ako benzodiazepíny a alkohol.

Ďakujem pekne.