Otázky na RNG

kajulka6

Ahoj Rng, mam strach z Meningogoka, je nieco ucinne na trhu proti tomuto ochoreniu?
A je propylen glykol v deodorantoch nebezpecny? Lebo aj kopu prirodnych obsahuju tuto latku,to ma matie ci to mam kupit alebo nie a je DEO KRISTAL lepsia volba kedze deodoranty s Hlinnikom mozu sposobit rakovinu co tento Krystal je to nahrada ALE je to bezpecne a prirodne? Dakujem

RNG

Nuz ja by som isotretinoin nebral vobec, ale miesto neho ovela menej skodlivy prirodny vitamin A vo forme retinol palmitate. Aj ten je vo vysokych davkach(50 000 IU=priblizne 16 mg)) skodlivy, ale ani zdaleka nie natolko, ako chemikalia isotretinoin. Skodlivost tu je najma z vysusenia a praskania koze, nie poskodenia pecene.
NACje forma aminokyseliny, neviem, ci vobec z niecim nepriaznivo reaguje

Flatt

Ahoj RNG, môže sa acetylcysteín užívať naraz s izotretinoínom (na liečbu akné)? Vopred ďakujem za odpoveď.

RNG

Pf,to je dobre doplnovanie na kosti a klby, dufam ti to pomoze, na bolesti reumatickeho povodu a na dobre pruzne kosti treba uzivat aj bor.

PF2014

Ja sa pripájam k téme o kĺboch. Ja momentálne na kĺby užívam 1000 mg Glucosamin HCL, chondroitín 1000 mg, MSM 1000 mg, kyselinu hyaluronovú 20 mg. A olej z ľanových semienok 500 mg. Do toho 10000 IU vitamínu D, 250mg horčíka, 200mg vápnika a 90 μg vitamínu K2. Snáď to je dobrá kúra.

RNG

Nuz praskanie v chrbtici je najma z nedostatku klboveho mazu, na co odporucam avokado a doplnok CMO. Kvalitny CMO vyraba firma Jarrow, a davka je 2-3 kapsule za den.

Jozefe

Prosím ťa porad nejaké doplnky výživy na klby a praskajúcu chrbticu.Avokádo si dávam ale to je asi málo..počul som o nejakom preparáte z kuracích chrupaviek či čo to..ešte nejaký extrakt z mušle si kdesi spomínal.Vyrába tento extrakt aj swanson?

RNG

Ria, potravinove doplnky su schvalene lekarmi ako uplne bezpecne, tj spekulacia o skodlivisti a postrannych ucinkoch v odporucenych davkach je tu bezpredmetna.
Huperzin A je vytazok z machu, vinpocetin je vytazok zo semienok zimozelene. Tj to su ciste prirodne latky.
Zamorenie kelpu zavisi kde rastol. Aljasky a Kanadsky zo severu Ticheho oceanu su zamorene minimalne.
Ziadny z nich ale nemoze prekrocit hranice povolene pre potraviny.

RNG

perla, regeneracia zo ziarenia je najma adaptogenmi, ako astragalus.
A na streptokoky a najma na Stafylokoky je ucinny najma pravy citricidal, tj s obsahom quaternialnych zlucenin, ako ma napr Hoogle

ritta12

Zdravim ta RNG, na pamet teda na lepsie zapamatanie uciva si mi odporucil Vinpocetin a Huperzine, co to je z coho je to vytazok, lebo som citala ze to moze mat postranne ucinky,asi to nebude cisto bylinne,ci?
A mam sa pri kupe KELPU niecomu vyvarovat,je jedno od akeho vyrobcu to kupim, ci treba sa na nejaky konkretny druh zamerat. Aby ten kelp nebol nejak zmoreny. Velka vdaka za odpoved