Otázky na RNG

mamado

RNG prosím Ťa o radu.
Týka sa môjho 6,5 ročného syna. Už dlho má zvýšené pečeňové testy. Dávala som mu dva mesiace protokol dr. Berksona.
Boli sme teraz na kontrole, krvných testoch. Zistili mu, že má stále zvýšené ALT. Doktorka mu chce urobiť biopsiu pečene. V decembri máme ísť na knzultáciu.
Som z toho nešťastná lebo syn si už vytrpel dosť.
Ešte mu zistili intoleranciu na laktozu dychovým testom.

Rada by som Ti ešte niečo napísala, len nechcem sem.
Môj e-mail: mimido19@gmail.com

Ak nesuhlasíš s e-mailovou komunikáciou, budem to akceptovať a chápať.

Ďakujem.

RNG

Kostiatko, je plno protizapalovych ale tie neadresuju pricinu. Pricina zapalov su rozne mikroby alebo dokonca parazity.
Skus zobrat roztok citricidalu, kapsule oregana a serrapaptazu. Toto ma tak siriky zaber, ze to moze zasiahnut vacsinu mikrobov co ten zapal sposobuju.
Nezabudaj si doplnat mikrovlakniny a probiotika a samozrejme kyseliny a enzymi, lebo miroby sa dostali do pankreasu pre nedostatok kyselin v zaludku a poskodeny oankreas nedava dostatok enzymov na spravne travenie.
Ak chces brat protizapalove, odporucam najma curcuminoidy, ako ma napr dr Best, pod menom, dr best curcumin phytosome, davka 2 x 1 gram.

RNG

Katy 350,. ak ma osteoporiozu alebo osteopeniou, tak by som to odovodnil, ze to potrebuje na kosti a daval by som jej 5000 IU vitaminu D-3 a 100 mikrogramov vitaminu K-2, aby sa nedolamala, ked nahodou padne.
Ta kapsulka vitaminu D-3 je tak mala, a lahko sa smykne dole hrdlom ze iste nebude protestovat.

RNG

Kajulka, kazde maso ma kvalitu roznu aj zamorenie podla toho, cim tie zvierata/hydinu krmili.
Vseobecne sa tvrdi, ze hydina je zdravsia, najma dnes, kde je tzv "Cervene maso" prenasledovane lekarmi(inac bezdovodne,podla mna, hoci tvrdia, ze to zvysuje pravdepodobnost cievnych ochoreni)
Slepacie maso za surova nesie so sebou daleko viac mikrobov, druhe je bravcove a najmenej zamorene pre nas je hovadzie.
Nedostatocne upecene/uvarene slepcie maso nam moze dat hromadu nakaz, bravcove tiez treba znacne povarit, lebo moze obsahovat aj parazity, hovadzie je relativne najcistejsie, takze to je jedine, co sa hodi napr v steakoch jest aj polosurove
Ale osobne som za hydinu pestovanu s volnym vybehom, a tak isto hovadzi dobytok na volnej pasi, samozrejme "neochranovane" atb a hormonami na vyssi prirastok.

RNG

Rita, mikroby v pode alebo tie co napadaju ine zivocichy a mikroby, nemusia byt pre nas nevyhnutne skodlive, lebo sa v nas nemusia vobec rozmnozovat. Ale mikroby, ktore maju v sebe druhi ludia mozeme dostat od nich aj my, a tak tieto, najma velmi skodlive pre nas=patogenne povazujem za ovela nebezpecnejsie.

kostialko

Dobrý večer RNG. Chcem sa spýtať či sú nejaké vitamínové doplnky na zápal pankreasu. Bolesť pociťujem asi pol roka ale sa to začína stupňovať. Mam 43 rokov a neviem čo bude ďalej. Mastne nejem alkohol pijem iba priležitostne. Vopred ďakujem za tvoju odpoveď.

katy350

RNG potrebovala by som prosim poradit. Moja 72 rocna mama zacina mat priznaky zacinajuceho Alzheimera, nechce si to ale v ziadnom pripade priznat. Ked jej navrhujeme uzivat aspon Gingko tak sa rozculi ze ona nie je blazon a pamat ma v poriadku... Robime si uz vazne starosti a moja otazka znie, existuje nieco co by v pociatocnom stadiu pomohlo? Vo forme kvapiek napriklad? Ze by sme jej nakvapkali do caju alebo kavy? Velmi nam na tom vsetkym zalezi, chceme jej pomoct lebo vidime, ako rapidne psychicky starne, viem ze starnutiu nezabranime, ale aspon tu pamat jej udrzat a niekedy ma normalne zasklene oci a akoby nevnimala... su to len take momenty, ale desim sa toho ze to bude stale horsie a urcite poznas nejaku cestu, ako sa da pomoct. vycitala by som si to do smrti keby som to aspon neskusila.. velmi pekne dakujem za vsetko, za vsetkych ktorym si uz pomohol!

kajulka6

RNG vies mi poradit prosim ta ci je biele maso ako kura zdravsie ako bravcovina ci hovadzina. Ano vsade sa pise ze kura a morka su zdravsie ALE mam znameho co chova kurcata a neje ine ako tie co sam vychova lebo vravi ze pozna za tie roky chovatelov kurciat a tie ich krmia kadecim len nech rychlo narastu a kadejakymi lacnymi zmeskami a ze nakoniec to maso je viac nezdravsie ako bravcove alebo hovadzie. Moze to tak byt?

ritta12

ahoj Rng, zaujalo ma co si mi napisal a to: ze dnes medzi ludmi sa siri podstatrne viac ludskych infekcii, ktore su skodlive. (Bola to reakcia co mi povedal pan lekarnik ze za nechtami su dobre infekcie).
Ako to? myslela som ze v minulosti to tak bolo ze dnes je prave opak tych zlych nakazlivych infekcii je menej, akurat ze chlamydie ci boreliozy,tych je vela ale to neviem ci je novodoba choroba alebo sa len zacala viac diagnostikovat. Alebo ktoore ludske infekcie mas na mysli? Dakujem pekne za odpoved