Otázky na RNG

kajulka6

RNG je agaricus blazei murrill nejak viac ucinny ako ine betaglukany? Je lepsi ako hliva ako kvasnicove betaglukany?
Naozaj neviem co kupovat ci vytazky z hlivy alebo kvasnic alebo ten agaricus.
A spytam sa na este na GOLDENSEAL,na co je to dobre,lebo ked si pozeram vyrobky na iherb na imunitu tak sa to skoro vsade pridava. Dakujem

Roman27

Zdravim,
budem teraz potrebovat koloidne.
Ta Vasa neterka co v Lucenci robi to koloidne, ake je to ppm, este stale 2nm, zeta potencial viete? A je cire prosim Vas?
Dakujem

RNG

Kojenci maju casto kasovitu stolicu. Ich traviaci system nie je este natolko vyvinuty, ze by vedeli vytazit vsetko z jedla. Pre to nemozu urcite jedla jest az do urciteho veku, kym sa im nezacne vylucovat dostatok kyselin na stravenie a roznych enzymov tak isto.
Betain HCl sa nedostava do mlieka, takze s toho nemusis mat obavy.
Aleked si myslis, ze dcerka nema dobru probioticku floru, tak jej daj doplnok mikrovaknin, aspon trosku a tiez probiotika.
To nakoniec radim kazdemu, bez ohladu na vek a zdravotny stav.

coccinelle

Ked som uzivala 2 tablety naduvanie bolo aj tak. Nepijem 2 hodiny po jedle. Psylium a probiotika uzivam,teraz uz nie kazdy den, ale zacnem. Psylium som brala rano pol hod pred jedlom a probiotika pred spanim s jablkom. Ake enzymy by som mala brat? A neskodi teda ten batain dcere ked kaka kasovito? Dakujem

RNG

Tri tablety betainu su maximum, mozno tolko nepotrebujes, ale to by si nesmela s jedlom pit ale az 2-3 hodiny po jedle, aby si si nerozriedila kyseliny v zaludku.
Nespominas ziadne enzymy, ani mikrovlakniny ani probiotika, zrejme ale ze ich potrebujes.
Mikrovlakniny si mozes dat do vody a to pit 2-3 hodiny po jedle Zahustia a spomalia stolicu, takze telo vie lepsie absorbovat ziviny najma v hrubom creve, kde sa ma z jedla odcerapt maximun tekutin so zivinami a vysledok je teda pevna stolica.

coccinelle

Dobry vecer. Uz som Vam pisala ohladne problemu s naduvanim pol hodiny po jedle. Asi 2 tyzdne uzivam Betain HCL s pepsinom vzdy na obed 3 tabletky, kedze naduvanie som mala vacsinou po obede. Travenie uz bolo OK, ale posledne dni sa mi naduvanie znovu vracia, ale vecer po jedle. A zacal ma aj boliet-palit zaludok, nie velmi, keby som nemala problemy tak si to nevsimam. Dalsiu tabletu si nedavam lebo aj tie 3 sa mi uz zda dost /neviem,ci je rozhodujuca aj vaha, moja je 53 kg/, ale 2 nestacili. Pred tym ako som betain zacala uzivat som drzala protikvasinkovu dietu lebo som nevedela z coho mam problemy/vyluceny cukor,pecivo, prilohy na obed, masove vyrobky, konzervanty +oreganovy olej, kokosovy olej, probiotika, vlaknina/. Po 3 tyzdnoch neprislo zlepsenie tak som zacala s betainom a postupne presla aj na klasicku stravu a moju zavislost-cokoladu a obmedzila tie doplnky ,ktore som uzivala. Tak teraz neviem, ci je problem aj niekde inde a nie len nedostatok kyselin alebo je nieco v strave, co znizuje tvorbu kyseliny. Alebo mam zmenit uzivanie betianu, pred kazdym jedlom 1 tabletu, len neviem, ci by som s jednou tabletou stravila obed. Rano problem nemam, to mozem zjest hocico. Mam pocit, ze na ranajky "miniem " vsetku kyselinu a na neskor neostane. Kojim 21 mesacnu dceru a odkedy uzivam betain ma kasovitu stolicu, nie je to hnacka, ale pevnu stolicu od vtedy nemala. Aj kvoli tomu sa mi tie 3 tablety zdaju dost a obavam sa, aby jej to neublizilo. Vopred dakujem za radu.

RNG

Anuzka, tolerancioa criev je u kazdeho ina. Niekto znesi davku 5 gramov kyseliny askorbovej ale aj 30 gramov esteru C, lebo ten je menej drazdivy. Hnacka je samozrejme neziaduca, labo tak sa nic neabsorbuje a telo sa oslabi.
Ak si nemala hnacku ale len ine priznaky, moze to byt len herxheimerova=uhynova reakcia, co je docasna, pokial sa velka vacsina mikrobov nevyhubi.
Inac si to neviem vysvetlit, leda ze nejaka koincidencia.

RNG

Acme, ja odporucam 3extrakt z olivovych listov ten silnejsi(750 mg 20%) od swansonvitamins, a tam najdes aj kapsule, entericke, oreganoveho oleja od firmy NOW.

anushka

Prosim mozu nastat po vysokych davkach c vitaminu stavy predavkovania? Uzivanim vcerajsim dnom okolo 30g a dnesnym pokracovanim nastali zavrate,hucanie v hlave.preco sa nedosiahla hranica hnacky a zlepsovanie zdravotneho stavu,ale vyrazne zhorsenie?dakujem

akme1

RNG prosím ťa, od akého výrobcu je najlepší doplnok extraktu z olivových listov a oreganového oleja? Ďakujem