Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Diskusia: Otázky na RNG

RNG

Dendo, opakujem uz neviem po ktory krat, travenie je vec dostatku kyselin, roznych enzymov, spravnej crevnej probiotickej flory co si musis pravidelne dosadzat a rozmnozovat exttra mikrovlakninami.
Cokolvek z tohoto ti chyba si musis doplnit, inac smerujes od neprijemnosti az k stovkam velmi vaznych zdtravotnych problemov po case.Vcitane nedostatoku neurotransmiterov a mineralov, co sposobuje depresie a tetaniu, co mozno uz mas, ked spominas antidepresiva.

RNG

kajuloka, na streptokoky a stafylokoky v prinosnych dutinach treba kvapky roztoku citricidalu., Inac vyvolaju zahlienenie, s hlienami sa dostvaju na mandle do hrdla priedusiek, pluc a dokonca aj do stredneho ucha. A v hlienoch sa usadia sekundarne infekcie, rozne plesnove a kvasne mikroby, co z hlienov vedia zit a dalej drazdit sliznice k vylucovaniu hlienov. Tj je to uzavrety kruh, kde treba prvotnu infelciu potlacit a tiez sekundarne/druhotne odmaskovat a potlacit serrapeptazou a oreganovym olejom.
Spomenute antimikrobialne chemikalie maju skodlive postranne ucinky, co nemaju potravinove doplnky co tu radim

Dendo111

Ahoj RNG,

potreboval by som nejakú dobrú radu čo sa týka doplnkov na zlepšenie trávenia. Už dlhšiu dobu ma po skoro každom jedle bolieva brucho a musím na WC. Vždy keď prejdem na nejakú diétu na zelenine, tak to dočasne trochu pomôže, ale akonáhle sa vraciam späť na normálne jedlo, tak problémy sa po pár týždňoch vrátia. Momentálne beriem AD a problémy sa mi ešte o niečo kvôli ním zhoršili.

Vopred ďakujem za odpoveď.

Jenny77

Ahoj RNG,

písala som ti pred pár dňami o radu na Syndrom nepokojných nôh,na Sk som našla Gabu od firmy NOW 500mg,kedže som to potrebovala riešiť hneď, výhoda že mi prišla hneď na druhý deň...a musím povedať že naozaj zaberá, konečne som sa vyspala a už ani cez deň necítim nepokoj...našla som tam aj 5-HTP,100mg ktoré si mi síce neradil, ale kedže som nemohla spávať tak som objednala aj ten takže užívam oboje. Lecitín beriem už dávnejšie, len som ho trošku zanedbala v poslednej dobe, ale už som to napravila.
Chcem sa Ti poďakovať, pretože už prvé noci po užití Gaba som mala pokojné, tak len aby si vedel výsledok :)
ĎAKUJEM

kajulka6

RNG prosit ta opat o radu,moj 4 rocny syn mi hovori ze ho boli hrdlo. Co je na to dobre? Napadli ma cmulacie cukriky ako tantum verde obsahuje liecivo Benzydamin a Septolete- Cetylpyridiny chloridum alebo dalsie benzalokonium chlorid. Co je podla teba najucinejsie alebo co ine dat.

A 2. otazka co je ucinne na streptokoky,stafylokoky a hemofila je to oregano,citricidal alebo olivovy list,lebo tieto odporucas,len neviem na co konkretne je co. Dakujem

RNG

lumaraki, neviem aky citricidal mas, a aku infekciu dieta ma. Pozri cez google pod rng infekcia preco su mnohi lekari presveceny, ze atb nie su riesenie na tie rozne choroby hornych dychacich ciest, odkial sa infekcie dostanu aj do stredneho ucha. Odporucam brat mikrovlakniny a probiotika, lebo ma atb znicenu probioticku floru v crevach, co ho oberie az o 70% imunnych protilatok, co probiotika produkuju, cim daju zelenu roznym kvasnym a plesnovym infekciam, aj mikrobom, co su na atb rezistentne, mnohe vedia zit v hlienoch a z hlienov a tieto su hlavny problem nakaz v strednom uchu.
Odporucam kvapky roztoku citricidalu professional v kokosovom oleji, (tj takemu citricidalu, kde je jasne napisane, ze obsahuje quaternialne zluceniny, lebo ine su prislabe na ucinok) tiez NAC a serrapeptazu na odhlienenie a odmaskovanie roznych maskovanych infekcii, a oreganovy olej v kapsuliach co tiez potlaca kvasne a plesnove infekcie a zaroven odhlienuje. Ked je dieta velmi oslabene, odporucam aj 2 x lyzicku collostra praskoveho, ako ma napr firma Symbiotic, vsetko najdes napr na iherb.com.

RNG

Perla, to 200 mg arabinogalactanu je malicko a velmi nerozhoduje. Ale arabinogalactan je vyborna mikrovlaknina a podporuje teda probioticku floru a aj tgrochu je lepsie ako nic.
Tak isto 160 mg maitake je malicka davka a aj ked je to lepsie ako nic, velmi to nepomoze. Skor by som sa spoliehal na obsah betaglukanov.

lumaraki

Ahoj, RNG.
Asi pred 2 mesiacmi som sa pytala, co robit,
ked 3 rocny vnucik spadol a ma preliacenu lebku. Rozhodli sa ho operovat, ale mal zapal hrdla, tak ho vratili domov preliecit.
Od vtedy este nebol zdravy.
Teraz je cas chripiek a viroz. Vsetko schytal.
od surodencov a navstev.
Vcera s nim museli na pohotovost, ma zapal stredneho ucha a dalsie antibiotika. Citricidal
nepomohol.
Ako dosiahnut, aby bol zdravy ? Co mu podavat? Co by si nam
poradil?
Dakujem velmi pekne, Lumaraki.

perla1

Dakujem RNG za vysvetlenie, keby vyberam betaglukan pre dospeleho tak volim ten a arabinogalaktinom,pretoze telo treba cistit, ale pri 4 rocnom dietati nie som si ista. Takze co mam kupit 250mg betaglukan+200mg arabinogalaktin alebo 100mg betaglukan + 160mg Maitake. Vdaka :-)))))

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Otázky na RNG - Fórum - ZDRAVIE.sk