Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Diskusia: Otázky na RNG

RNG

Arabinogalactan je mikrovlaknina vyrobena so stavy/miazgy smrekovca ovisaveho/cesky modrin, anglicky Larch. (larix decidua)
Je to extremne jemna mikrovlaknina (soluble fibre), niektore molekuly su aj pod 25 000 Dalton, tj mozu sa absorbovat aj do krvi. Jemnejsia mikrovlaknina je len modified citrus pectines, co je vyrobena z pektinov aplikaciou enzymov aby boli ciastocky pod 15 000 Dalton, tj velka cast z nich sa moze absorbovat do krvi a tak cistit cele telo zvnutra.

RNG

Maitake je len huba, cechracka lupenovita, lebo to nejaky nevedomec na Slovensku propagoval ako "podkovicnik"
Tych 160 mg prasku je velmi malo, na ucinok tejto huby treba brat davky mnoho gramov denne
Vcera moj syn doniesol 3 velke trsy z lesa, vyse 20 kg dokopu, moja zena to precisti dobre umyje, podusi s cibulkou a rozmixuje a zamrazi v davkach asi 200 gramov, co potom dava do roznych polievok.
pozri na fotku jedneho z tych trsov rozrezanych na polovicu pri cisteni
fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net

perla1

Rng pochopila som ze 100 mg betaglukanu ako udrzobna davka je ok,ALE v tych produktoch od NOW je pridane k tym 100mg aj 160 mg maitake a to sa mi zda uz dost a aj to ze ta maitake ci je vhodna pre male dieta, pretoze v tom druhom produkte je 250 mg betaglukanu ALE je tam arabinogalaktin, a to je myslim pektin=tak ci to nieje vhodnejsie. No fakt neviem....prepac ze ta s tym tak otravujem ale nie som si ista maitake hubou. DAKUJEM

kajulka6

RNG prosit ta opat o radu,moj 4 rocny syn mi dnes hovori ze ho boli hrdlo. Co je na to dobre? Napadli ma cmulacie cukriky ako tantum verde obsahuje liecivo Benzydamin a Septolete- Cetylpyridiny chloridum alebo dalsie benzalokonium chlorid. Co je podla teba najucinejsie alebo co ine dat.
A 2. otazka co je ucinne na streptokoky,stafylokoky a hemofila je to oregano,citricidal alebo olivovy list,lebo tieto odporucas,len neviem na co konkretne je co. Dakujem

RNG

U rybarov co jedli vela ryb poznali zvysenie krvacanlivosti pri davkach nad 35 gramov omega 3 olejov denne, samozrejme ja take davky nijak neodporucam.
Ale treba si uvedomit ze aj tieto oleje mierne aj v mensich davkach zlepsuju /znizuju viskozitu krvi tj podporuju lepsiu cirkulaciu a znizuju sancu tvorenia zrazenin/trombov.

Roman27

Dakujem za odpoved,

Uz ked tu citam o tych omega 3 kolko clovek moze denne? A ako dostat do seba co najviac aby to neurobilo neplechu bo zevraj ked velke mnozstva tak zo sirou...co na to hovorite?

RNG

PF, trescia pevccen obsahuje vitaminy D-3 a A vo vacsich mnozstvach. Ale ako dravec, co je druhe ryby moze byt znacne zamoreny.
Osobne davam prednost olejom co su ovela mensj zamorene, ako napr olej z antarktickeho krilu, co je pre svoju vazbu ako phospholipid az 5 krat tak dobre absorbovatelny, ako triglyceridova forma olejov z ryb.
Naviac, kedze priamo sa zivi planktonom, tak je podstatne menej zamoreny a obsahuje aj velmi cenny karotenoid/antioxidant, astaxanthin.

RNG

Men na, povodne patentovany citricidal bol vytazok z grapefruitovyxh semien CHEMICKY ZMENENY, kde polyfenoly su zmenene na quaternialne zluceniny, co su aspon 10 krat tak ucinne na rozne mikroby Tj mas slaby vyrobok, pokial to nehovori, ze obsahuje quaternialne zluceniny miesto polyfenolov.Pozri na Hoogle, tam maju citricidal, profesional, tj vyrobok co obsahuje quaternialne zluceniny.

RNG

analyn vdaka za uvedenie. FDA tento produkt jedneho casu zakazala, ale po case museli zrejme pripustit , ze nemaju proti nemu ziadny dokaz skodlivosti. Som rad, ze rozni vyrobcovia ho zacinaju postupne pridavat do svojho vyrobneho programu.

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Otázky na RNG - Fórum - ZDRAVIE.sk