Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Diskusia: Otázky na RNG

Roman27

Ta liposomicka forma curcuminov to je dr. Best curcumin c3?
Neni kvalitnejsie a biologicky pristupnejsie rovno jest 100g kurkumy z ciernym korenim denne?Ci?
Dakujem

RNG

Nuz vyskumnici ktori napr robili vyskum na Alzheimerovych pacientoch zacali 3 tyzdne po 50 000 IU denne, co im zvysilo z 20 ng/ml na 135 ng/ml, a pokracobvali s 10 000 dlhodobo, Po case im D-3 v krvi kleslo na 80 ng/ml a pri takej koncentracii boli culi a zivotaschopni. Ked im to znizili pod 2000 IU tak sa im po niekolko tyzdnoch stav zacal rapidne zhorsovat.
Z toho usudili, ze tito ludia potrebuje tu vysoku hladinu v krvi, medzi 75 az 85 ng/ml
Dnes je uz hromada lekarov, co odporucaju hladinu D-3 v krvi medzi 65 az 85 ng/ml. A samozrejme branie najmenej 45 a az 200 mikrogramov vitaminu K-2(forma MK7)
Ako vsetky vedomosti, ktore odporuju minulym v lekarstvre, bude tomu trvat minimum 20 ale mozno az 40 rokov, kym sa to prebojuje do beznej praxe.
Medicina je ovela menej pokrokova, co sa tyka brania novych vedomosti, ako ine odbory. Lekari lieci presne tak, ako sa naucili na skolach. Tie tzv moderne vyskumy, cim sa chvalia sa uplatnia rychlo len vtedy, ked prinasaju enormne zisky.

PF2014

Dobre, tak budem užívať prvých sedem dní 15000 IU a potom to dám na 10000 IU. A chcem sa spýtať, po akom čase by som si približne mohol dať zmerať D-čko z krvi?? Rád by som vedel, aké hodnoty si držím v krvi. V labáku kde som si to bol dať merať, mali referenčené hodnoty od 30-60, keď mi tam zistia nad tie hodnoty tak ma asi budú odrádzať od užívania. Niekto niekde tvrdil, že až nad 100 je toxicita.

RNG

PF2015, rozni badatelia pouzivali az davku 50 000 IU na nalozenie pecene vitaminom D-3 po dobu asi 3 tyzdne, potom pri alzheimerovej chorobe znizili na 10 000 IU a pouzivali neprestajne.
Samozrejme pri tom treba brat aj K-2 najma vo forme MK7, cim viac D-3 tym viac K-2, od 50 mikrograsmov az do davok 200 mikrogramov denne.

RNG

Don 32, az na velmi male vynimky, doplnky sa medzi sebou "nebiju" ale skor podporuju v celkovom ucinku, tak ako tie, co si uviedol.
Nabrat vahu nie je velky problem, ale nabrat ju spravne je trosticku zlozitejsie a samozrejme vyzaduje aj cvicenie, tj pohyb. Pomahaju pri tom vitaminy skupiny B, pozri na zmes stress B, a tiez pivovarske kvasnice pod menom pangamate. Jediny zdroj co este v USA predava calcium pangamate je Puritan.com, tych sa este nepodarilo zastrasit FDA, ktora broji proti vitaminom B-15 a B-17 najma z naozajstnych dovodov, ze mozu byt uzitocne pri lieceni rakovin, co sa onkologickej komunite lekarov nehodi.

RNG

Roman streas treba adresovat, lebo po case ta doslova zabije. A co sa tyka parazitov , tak tie treba vyhubit tiez co najskor, na co ti na 80 az 90% postaci jedna 20 denna kura s protiparazitalnom balicku, co dostanes z firmy Jukl aj doma.
Inac protizapalove su curcuminoidy , davka s bioperinom je 3 x 1500 mg, ale je aj ucinnejsia liposomicka forma dnes na trhu, napr od firmy Dr Best.
Protizapalove su aj Boswelin a dumbier, tiez sangre de Grado, a ine.
Ale zapaly, ako som povedal su najma z nespravnej crevnej flory a na tu treba najviac zmes mikrovlaknin a kvalitne probiotika.

PF2014

Ahoj, chcel by som sa poradiť ohľadom vitamínu D. Kúpil som si D-čko od swansonu 5000 IU. Užívam tri kapsule denne, 15000 IU. Je tá dávka ok, mám koxartrózu a chcel by som rýchlejšie nabrať D-čko, keďže v krvi som ho naposledy nemal nejako vysoký, len okolo 40. Alebo aké dávkovanie zvoliť?

don32

Dobrý deň RNG ,

rád by som sa na Vás obrátil s dvomi otázkami.

1)Vzhľadom na moje potreby potrebujem v dohľadnej dobe začať s užívaním vitamínu c (imunita) , zinku(kožné problémy) a probiotík - dlhodobo( žalúdočná dyspepsia).Chcel by som sa opýtať v akom poradí a kedy počas dňa mám tieto doplnky užívať ? Neznižuje sa konzumáciou viacerých doplnkov súčasne ich účinok ?

2)Aký by ste odporučil ideálny stravovací model , prípadne potravinové doplnky pre priberanie na hmotnosti. Mám relatívne nízke BMI ( 181 cm , 70 kg ). Hmotnosť si držím kontinuálne bez ohľadu na množstvo a druh konzumovaných potravín - čiže neklesá ani nestúpa. Z hľadiska klasickej medicíny som v poriadku ( štítna žľaza a iné hormóny , tráviace orgány , cukor, lipidy , hepatálne testy atď). Pravdepodobne je moja postava výsledkom genetických predispozícií a môj metabolizmus rýchlo spaľuje. ale aj tak by som rád aspoň tých 5 kg pre zosilnenie postavy trvalo pribral.Samozrejme viem , že cvičenie k tomu navrch je nutnosť.

ďakujem pekne za odpoveď

RNG

Roman 27, probiotika, co su kyselinovo a tepelne odolne , takze sa ti dostanu zive do criev, kde ich dalej rozmnozujes branim kazdodenne zmesi mikrovlaknin, je na trhu viacero. Ja osobne pouzivam produkt firmy Healthy origins, co ma 30 x 10 na 9tu pomerne tepelne a kyselinovo odolnycy kultur, 8 roznycy druhov. Obcas pre zmenu pouzijem aj produkt firmy Jarrow, Jarro-dophilus EPS, pripadne aj ine silne z firmy Swansonvitamins, kde maju zopar takych co su pomerne kyselinovo odolne a ked ich zoberiem cerstve, tj objednam v zime, aby sa dopravou neznicili, tak aj to mi pomoze pri osadeni crevnej flory co najviac druhmi probiotik.

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Otázky na RNG - Fórum - ZDRAVIE.sk